bilgisiyarı açar açmaz siyah ekranda kalıyor

Bu konuyu okuyanlar

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
arkadaşlar bilgisiyarımı açar açmaz sihay ekranda kalıyor ramlerin yerlerini değiştirdim 4 ram var ama monitor8un mavi ışıgı yanıyor 1 keresınde sol üstte beya çizgi çıktı bir dahaki denememde direk siyah ekranda kaldı sebebi ne olabılır

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Ekran kartı bozulmuş olabilir eğer işlemcinizde dahili görüntü birimi var ise ekran kartını söküp anakart üzerinden görüntü almayı deneyebilirsiniz. onun haricinde kablolarda problem olabilir farklı bir kablo ile deneyebilirsiniz.

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
Ekran kartı bozulmuş olabilir eğer işlemcinizde dahili görüntü birimi var ise ekran kartını söküp anakart üzerinden görüntü almayı deneyebilirsiniz. onun haricinde kablolarda problem olabilir farklı bir kablo ile deneyebilirsiniz.
şimdi deniyeceğiö hocam haber vericem

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
İmleç var mı?

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
hocam bu bilgisiyarımı temizledikten sonra oldu termal macunu değiştirdim ekran kartını temilemştim bazende esikden ekran gelmiyordu ramlerle oynadıktan sonra geri geliyordu

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
hocam bu bilgisiyarımı temizledikten sonra oldu termal macunu değiştirdim ekran kartını temilemştim bazende esikden ekran gelmiyordu ramlerle oynadıktan sonra geri geliyordu
bi kontrol et tam takamamış olabilirsin yada statik elektrik vs olabilir. bi tekrar çıkarıp tak parçaları istersen

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
@Sibraius, @Emre Nas, @Captain Price 141, hocalarım bilgisiyarcıya gittim şase yapmış olabilir bide bisi daha söyledi ama hatırlamıyorum sıkıntı anakarttaymış 140 150 lira tutar en fazla dedi
Dolandırıcı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Sibraius, @Emre Nas, @Captain Price 141, hocalarım bilgisiyarcıya gittim şase yapmış olabilir bide bisi daha söyledi ama hatırlamıyorum sıkıntı anakarttaymış 140 150 lira tutar en fazla dedi
Hocam format atın,geçecek o sorun.Ne şasesi ya ? İnsanları aptal mı sanıyor bunlar ?
Şase:Şase (veya şase yapmak) ise teknik anlamda bir elektrik hattının ya da bir elektronik devre yolunun beklenmedik bir şekilde plan dışında başka bir noktaya temas etmesi demektir. Kısaca elektrik kaçağı da denilebilir.

Eğer şase yapsaydı hiç açılmazdı.

furkan221635

Doçent
Reaksiyon puanı
461
Bende de aynısı oldu ekran kartı yanmış :D

Arkadaşların da söylediği gibi işlemci üzerinden açmayı denedin mi ?

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,982
Ha birde hocam tam olarak ne oluyor,anlatırmısınız ?
Video vesairede olur.

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
@Captain Price 141, @furkan221635, adamı bugün aradım xeon islemciyi çıkarıp pentium takınca ekran geldi dedi

Dolandırıcı.

Hocam format atın,geçecek o sorun.Ne şasesi ya ? İnsanları aptal mı sanıyor bunlar ?
Şase:Şase (veya şase yapmak) ise teknik anlamda bir elektrik hattının ya da bir elektronik devre yolunun beklenmedik bir şekilde plan dışında başka bir noktaya temas etmesi demektir. Kısaca elektrik kaçağı da denilebilir.

Eğer şase yapsaydı hiç açılmazdı.
hocam bios açılmıyorki format atayım

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422

Son mesajlar