Bilgisayarımın uzun süredir yaptığı takılma

Bu konuyu okuyanlar

lenbatu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bilgisayarı daha bu sene Aliexpress'ten topladım bilgisayarlarla aram iyidir fakat öyle bir arızası var ki her ne yaptıysam olmadı.
Sorun: Bilgisayarı açıyorum (%70 ihtimalle) donarak açılıyor video izliyorum kasıyor oyun oynuyorum kasıyor ama normal bir kasma değil sanki takılma gibi, misal bir şarkı dinliyorum:
"kimsey y y i i i gö r r medi m m m b e e n sende n n n daha güzel"
Tam olarak böyle, kusura bakmayın hiç görmediğim bir hata olduğu için böyle anlatabildim tam ne denir bilmiyorum. :D
Derdimi bir videoya kaydetmeye çalıştım: Bilgisayarımdaki parçalar:
  • Anakart Asus P7H55
  • İşlemci: Intel X3440
  • Ekran kartı: GTX 750 ti
  • RAM'ler: 4GB 1600 - 4GB 1333 MHz
  • Harddisk: ST1000DM010-2EP102 ATA Device 1TB (yeni değiştirdim önceden de vardı bu sorun)
  • Güç Kaynağı: Great Wall gw-450SE (bilinmeyen bir marka google da bile bulamadım)
  • Sistem: Windows 10 64x pro
BurnInTest gibi programlar kullandım her parçanın testten başarıyla sıkıntısız geçtiği yazıyor. Önereceğiniz program varsa yazın onunla da test yapayım. Sizce RAM'lerden midir MHz farkı olduğu için? Yardımcı olursanız çok sevinirim, bu bilgisayar beni panik atak etti.
not: Anladığım kadarıyla bilgisayarı biraz zorlayacak bir oyun veya programa girdikten sonra daha çok artıyor ve bu sıkıntı ortalama 5 gün sürüyor her açtıgımda kasmalar donmalar oluyor yada yeni bişey indirdiğim zaman ama bunlardan emin değilim belki bunlardan da değildir çünkü çok ağır oyunlarda oynadıgım zamanlar olmuştu ispatlayamadım
not2: bios güncel, işlemci macunu yeni, cpu'mda kule tipi soğutucum var

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
İşlemciyi cinebench r 15 ile test edin.sıcaklığı aşırı yükseliyor ,olabilir.

lenbatu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
reis cpu'mda kule tipi soğutucum var fakat indirip bi deneyeyim sonuçları burada paylaşırım
Mesaj otomatik birleştirildi:

aga bunun sonuçlarını nereden paylaşacam sıcakllık fian yazmıyor işlemci puanıda 348 çıktı

Son düzenleme:

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Puan normal. Test çalışırken aida 64 veya HWMONİTÖR,speccy gibi bi program açık olursa ,işlemci sıcaklığının kaç derecelere çıktığını görebilirsiniz.

lenbatu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Puan normal. Test çalışırken aida 64 veya HWMONİTÖR,speccy gibi bi program açık olursa ,işlemci sıcaklığının kaç derecelere çıktığını görebilirsiniz.
Adsız.png
testin sonucu bu
testin bitmesine yakın yaptım testi en fazla sıcaklık bu

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Çok yüksek değil. işlemcinin max.sıcaklığı 72 derece civarı. Bu sıcaklığa yaklaşmış ,ama stress testinde. Takılmaların işlemci yüksüzkende olduğunu yazınca,sıcaklık ,önemini kaybediyor bu durumda.
İşlemcin de performans olarak testte gereken puanı almış.
Ramleri tek denedin mi.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Ben Windows 8.1'e geri döndüm kurtuldum.
Görev Yöneticisini açık tutun, takılma anında takip edin, suçüstü yapın yani.
Genelde svchost üzerinde Windows Update çıkardı bende.

lenbatu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok yüksek değil. işlemcinin max.sıcaklığı 72 derece civarı. Bu sıcaklığa yaklaşmış ,ama stress testinde. Takılmaların işlemci yüksüzkende olduğunu yazınca,sıcaklık ,önemini kaybediyor bu durumda.
İşlemcin de performans olarak testte gereken puanı almış.
Ramleri tek denedin mi.
Ben Windows 8.1'e geri döndüm kurtuldum.
Görev Yöneticisini açık tutun, takılma anında takip edin, suçüstü yapın yani.
Genelde svchost üzerinde Windows Update çıkardı bende.

Denedim onuda kardeşim bide görev yöneticisi bu şekilde şuan niye böyle? bendemi illa windows8.1 e geçecem oynadığım oyunlar windows10 da açılmasa 1 dakika durmam geçerim
(harddisk yeni öncekindede böyle donmalar vardı)

Ekli dosyalar

• ssss.png
    ssss.png
    48 KB · Görüntüleme: 149