Bilgisayarım Çalışmıyor

Rick Hunter

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Beyler pc yi kullanırken yanlışlıkla ayağımla çarpıp düşürdüm. Yan bi şekilde düştü. Cd takma yeri fln biraz içine girdi ama sorun o değil. Pc yi kaldırdım açmaya çalıştım ses geliyo ama görüntü yok. Acaba içinde parçası filan çıkmış olabilir mi? Nasıl çözerim bu sorunu. Cevap verirseniz sevinirim.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
İçini dikkatlice aç. Yerinden çıkan parça falan varsa yerine yerleştir (bunları pc çalışmıyorken yap). Sorun zaten muhtemelen düzelir.

Rick Hunter

Asistan
Reaksiyon puanı
8
İçini dikkatlice aç. Yerinden çıkan parça falan varsa yerine yerleştir (bunları pc çalışmıyorken yap). Sorun zaten muhtemelen düzelir.
Sağol birşey daha sorucam. Eğer yanlış birşey yaparsam çalıştırsam patlama riski var mı?

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Dostum bu gibi durumlarda niye direk çalıştırıyorsun ki? Elbette bozulma riski var.Patlama değil de Death Mark'ın tabiriyle alevlenme riski bile var.
Kasanın fişini çek elektriği kes işlemci fanı oynamış olabilir parçaları kontrol et ekran kartını ve RAM'leri sök tekrar tak sağlam bir şekilde.
Tekrar çalıştırdığında görüntü yerine koku geliyorsa hemen gücü kes en yakın bilgisayarcıya götür.

Alper__

Asistan
Reaksiyon puanı
69
Fişe takmazsan ve bataryasını çıkarırsan patlayacak bişey kalmaz :)

Rick Hunter

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Sağolun beyler denedikten sonra yazarım

Rick Hunter

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Beyler malesef kaç saattir temizliyorum açmaya çalıştığımda yine aynı olay oluyo :/

---- Mesajlar birleştirildi ----

Aha beyler açıldı şuan çıldırıyorum adamsınız!

Son düzenleme: