Bilgisayarım çalışıyor ama hiçbir belirti yok !

Bu konuyu okuyanlar

omernuri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yukarıdaki başlıktada belirttiğim gibi bilgisayar calisiyor fanlar dönüyor ama calisma hakkinda hiçbir belirti yok ne klavyenin nede farenin ışığı yanıyor. Lütfen bir cözüm açiklarsaniz sevinirim...

FeuerFrei

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
USB soketleri hasar görmüş olabilir.Hiç bir USB soketi çalışmıyor ise farklı bir anakart üzerinde sistemi denemeni tavsiye ederim .

omernuri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Klavye ve farenin baslangicta 1 veya 2 ışığı yaniyor fakat sonrasında gidiyor. Ama bir bakıyım farklı anakartta çalışacakmı. Teşekkürler...

omernuri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayır hiçbirşey gelmiyor sadece fanlar dönüyor. Anakart alcak pek durumum yok tamir edcek bir çözüm varmı. Lehime elim yatkındır parçasını felan değiştiririm

Son düzenleme:

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Ramleri bi sök tak bakalım açılacak mı? Ne olduğu hakkında fikrin yoksa, anakart fotoğrafını at yardımcı olalım.

omernuri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sök ve tak işlemlerinin hepsini yaptım power kutusu felan ama hayla bir tık yok ramleri çıkarttım üstüne ram ekledim yetmiyodur diye ama bir sonuca varamadım fotoğrafını atarım saat 18:00 civarında​

Alecont

Profesör
Reaksiyon puanı
509
Sök ve tak işlemlerinin hepsini yaptım power kutusu felan ama hayla bir tık yok ramleri çıkarttım üstüne ram ekledim yetmiyodur diye ama bir sonuca varamadım fotoğrafını atarım saat 18:00 civarında​
Anladığım kadarıyla ramlerinizde bir sorun olabilir. İmkanınız varsa başka bir ram takıp deneyiniz.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Anakartta bir kısa devre söz konusu olabilir. Araya dereye vida falan düşmüş olmasın? Kontrol etmekte fayda var.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Sol üst köşede yanıp sönen bir imleç varsa, sistem silindi veya erişilemiyor. O da yoksa, donanımsal bir sorun.

omernuri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakartta bir kısa devre söz konusu olabilir. Araya dereye vida falan düşmüş olmasın? Kontrol etmekte fayda var.
Herşeyi kontrol ettim içinde kısa devreye sebep olabilecek birşey yok ama power düğmesine bastığımda baslangicta fanlar donerken cıt cıt diye bir ses geliyordu kontrol ettim kabloyada dokunmuyor sebebini bulamadım

nobody946

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Kuzey köprüsünde bi temassızlık olabilir. Bizim eski bilgisayarda kuzey köprüsünün bi bacağı anakarta değmediği zaman buna benzer şeyler oluyordu.

omernuri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kuzey köprüsünde bi temassızlık olabilir. Bizim eski bilgisayarda kuzey köprüsünün bi bacağı anakarta değmediği zaman buna benzer şeyler oluyordu.
Hayla bir tık yok en iyisi ben bunu bilgisayarcıya götüreyim bakalım ne olacak

omernuri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
IMG_20160314_173424.jpg
Ramleri bi sök tak bakalım açılacak mı? Ne olduğu hakkında fikrin yoksa, anakart fotoğrafını at yardımcı olalım.

Asus p5kpl anakart intel core 2 duo işlemcim var

omernuri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Olabilir ama benim bildigim ankart yansa hic calismaz ama is gecti yeni anakart alicam ramlar saglam ama

flyman

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bence power supply bir değiştir dene.

Son mesajlar