Bilgisayarım açılmıyor! Nasıl çözebilirim?

Bu konuyu okuyanlar

rmznaydogdu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi akşamlar çok araştırdım fakat sorunun çözümünü tam bulamadım bilgisayarım sabah çalışıyordu kapatıp yattım 3 4 saat sonra açmaya çalıştım açılmadı hiç komple soktum tekrar taktim 3 saniyede 1 yeniden başlatıyordu elektrik bağlantısını tamamen kestim internette arastirdiklarim doğrultusunda bu sefer hiç açılmadı bu sorun 2 3 defa daha basıma geldi anakarti söküp tahta masa üzerinde sistemi tekrar bağladığım da çalışmıştı ama bu sefer ise yaramadim zor durumdayım yardım edin lutfen

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Yok mu yardımcı olabilecek birileri :(
Bilgisayar hiç açılmıyor derken eğer açılıyorda sisteme ulaşamıyorsan ayrı hiç güç gelmiyorsa ayrı bir nedeni var.
1.Hiç güç gelmiyorsa güç kaynağı power supply bozulmuştur 15 tlden 300 tlye kadar fiyatı var bakabilirsin.
2.Eğer güç geliyor ama ekrana görüntü gelmiyorsa ekran kartı - işlemci - ve en büyük olasılık ramlerden kaynaklanıyor olabilir.İşlemci ve ekran kartı yedeğin yoksa ekran kartını çıkar monitörü vga dan anakarta bağla dene olmadı hepsini geri tak bu sefer ramin tekini çıkar veya yerlerini değiştir öyle dene.O olmadı işlemciyi dikkatli çıkar ve tekrar yerine sağlamca otuttur.
3.Güç geliyor ama hata kodlarıyla karşılaşıyorum diyorsan biosa gir default çek daha sonra harddiskini çıkar farklı bir sata / ıde ve güç kablosuna bağla.
4.En kötü olasılık anakart arızalıdır bunun çözümüde var ama burda değil.

rmznaydogdu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aciyorum 3 saniyede 1 yeniden başlatıyor bilgisayar sanki elektrik kesilip geri gelmiş gbi

mrtglr55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
kardeşim kesinlikle işletim sistemin bozulmuş format at düzelecektir

mmayda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba kardeşim öncelikle geçmiş olsun.formatla düzelmezse ram lar yerinden kıpırdamış olabilir ve ya fan çalışmıyorsa işlemci hızlı ısınıp güvenlik nedeniyle kendini kapatıyor olabilir.

dovmee

Asistan
Reaksiyon puanı
2
kardeşim kesinlikle işletim sistemin bozulmuş format at düzelecektir
Yeterli bilginiz yokken kesinlikle ifadesi kullanmayınız.
İşletim sistemi olsun olmasın bilgisayar reset atmaz.
Problem daha çok bios gibi gozukuyor.
Biosa clear cmos uygulanması daha doğru olacaktır.

mrtglr55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
işletim sistemi olsun olmasın reset atmaz demişsin ya oraya bittim.
senin ne kadar bilgili olduğunu buradan anlayabiliyorum:)
tekrar söylüyorum kesinlikle işletim sistemi bozuk...
benim ne kadar bilgili olup olmadığımı tartmak sana düşmez sorunla ilgili tavsiyen varsa yaz..
Yeterli bilginiz yokken kesinlikle ifadesi kullanmayınız.
İşletim sistemi olsun olmasın bilgisayar reset atmaz.
Problem daha çok bios gibi gozukuyor.
Biosa clear cmos uygulanması daha doğru olacaktır.

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Aynı sorun dün başıma geldi, daha ekrana bile hiç yazı gelmeden fan dönüp geri duruyordu 3 saniyede de bir, power değiştirdim düzeldi