Bilgisayarı yeniden başlattığımda HDD ve ssd kurulumlarım gidiyor. ACİL!

Bu konuyu okuyanlar

MEK61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Dostlarım merhaba ilk olarak. Bilgisayarımı yeni aldım eski ssd ve HDD kullanıyorum bunun yanına m2 ssd aldım ve kurulumu yeni m2'ye yaptım. Eski ssd ve HDD windows ilk açtığımda gözükmedi ve bilgisayar yöneticisinden doğru disk yönetimi kısmından biçimlendirdim. İlk 1-2 denemede sorun yoktu baya bilgi yükledim sonra PC kapadım ve yeniden açtım disklerim gözükmüyor. Disk yönetimi kısmında gözüküyor fakat alan "Ayrılmamış" olarak gözüküyor. Bunun yanı sıra windowsu başlattığımda arama sekmesinde klavyem çalışmıyor. Çalıştır kısmına C:\Windows\System32\ctfmon.exe yaparak her seferinde çalıştırıyorum. Bu detayı verme sebebim windows ile alakalı bir hata olabilir mi acaba diye kuşkulanmam. Şimdiden teşekkür ederim. Konu benim için gerçekten acil disklere yüklediğim bir kaç veriyi silmiştim çünkü ve bana sürekli lazım olan veriler.

MEK61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
@EFI Shell hdd den ssd ye windows dosyalarını mı attınız? ben mi yanlış anladım?
Yok hocam hhd ve ssd sıfırlanmış diskler eski pcden taktım. Harici Disk ile bilgilerimi atmıştım. Sorun dediğim gibi pc yeniden başlatınca görünen D ve E disklerinin silinmesi. Disklerde sorun yok disk yönetimi kısmında gözüküyor.