Bilgisayarı format atarak 64 bit yaptım kısa devre yapmaya başladı

Bu konuyu okuyanlar

Sanctuary

Asistan
Reaksiyon puanı
21
2 gün önce bilgisayarı 64 bit yaptım kısa devre yapmaya başladı.Kasadan cızırtılar geliyor tam olarak nerden çözemedim.:huh:Bunun sebebi nedir 64 bit yapmamla bi alakası varmıdır?:confused1:

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
64 bitle alakası yok İşletim sistemi donanımsal soruna yol açmaz diye biliyorum..

Da Vinci's

Doçent
Reaksiyon puanı
5
2 gün önce bilgisayarı 64 bit yaptım kısa devre yapmaya başladı.Kasadan cızırtılar geliyor tam olarak nerden çözemedim.:huh:Bunun sebebi nedir 64 bit yapmamla bi alakası varmıdır?:confused1:

güçkaynağına takılan 220 kablosunun soketi gevşemiştir.

Oekry

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ram en az 4 gb olması lazım 64 bit için

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kullandığın HDDnin calışma aşamasındaki seslerdir işletim sistemi değişikliği yapmakla kasadan söylediğin sesler cıkmaz yada kasanın arkasındaki güc kaplosu kevsemiştir

Sanctuary

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Ram 8 gb 64 bit destekliyor sistem.Yazdıklarınızı değerlendirip sorunu çözmeyi deneyelim bakalım sonuç ne olacak.:huh:Hepinize teşekkürler.:)

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Ram en az 4 gb olması lazım 64 bit için

En az 4 gb olacak diye bi şart yok diyelim ileride ram alma planı varsa şimdiden 64 bit format atabilir iki kere iş yapmamak adına.

64 bit kurmanın gelen o seslerle alakası olamaz gücü yetmiyor felan hikaye batıl inanc

Oekry

Asistan
Reaksiyon puanı
1
En az 4 gb olacak diye bi şart yok diyelim ileride ram alma planı varsa şimdiden 64 bit format atabilir iki kere iş yapmamak adına.

64 bit kurmanın gelen o seslerle alakası olamaz gücü yetmiyor felan hikaye batıl inanc

Sizin dediğinize göre 2 gb ram varken 64 bit işlemci kurabiliriz bilgisayara, bu mümkün mü? Daha önce duymamıştım

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Sizin dediğinize göre 2 gb ram varken 64 bit işlemci kurabiliriz bilgisayara, bu mümkün mü? Daha önce duymamıştım
64 bit işlemci kurulmaz işlemciler 32 biti yada hem 32 hem 64 biti destekler, işletim sistemleride 32 bit yada 64 bit olarak ikiye ayrılır yani işlemcin 64 bit desteği varsa 64 bit işletim sistemini kurabilirsin ben kurdum sonra 2 gb ram daha ilave edersin toplamda 4gb olur, kurulmaz diye bişey yok en iyi performansı 4Gb ve üzeri ram varken alırsın.

Oekry

Asistan
Reaksiyon puanı
1
64 bit işlemci kurulmaz işlemciler 32 biti yada hem 32 hem 64 biti destekler, işletim sistemleride 32 bit yada 64 bit olarak ikiye ayrılır yani işlemcin 64 bit desteği varsa 64 bit işletim sistemini kurabilirsin ben kurdum sonra 2 gb ram daha ilave edersin toplamda 4gb olur, kurulmaz diye bişey yok en iyi performansı 4Gb ve üzeri ram varken alırsın.

Ben eskiden 4 gb ram altına 64 bit kurulmaz sanıyordum. Bir deneyelim bakalım, teşekkürler :)

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Ben eskiden 4 gb ram altına 64 bit kurulmaz sanıyordum. Bir deneyelim bakalım, teşekkürler :)
işimiz geregi formata gelen ve sistemi açılmayan laptoplarda nadirde olsa bazen ters köşe olabiliyoruz bunda 4 gb ram vardır deyip 64 bit yüklüyorum 2 yada 3 gb çıktığı olabiliyor, tabi yeniden 32 bit atıyorum hemen

<SxA>

Doçent
Reaksiyon puanı
2
32 bit sistem 4 gb ramin üstünü tanımaz eğer sisteminde 16 gb ram varsa sen bu sisteme 32 bit sistem kurarsan sadece 4 gb ram harcaz ama eğer 64 bit sistem kurarsan 16 gb ramin hepsini harcar bu yüzden genellikle 4 gb ramin altındaki sistemlere 32 bit sistem kurulur çünkü 64 bit kursakta pek birşey değişmez

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler ben pcme format atıyordum özel yada yükselt seçeneğinden yükselt i seçtim sonra yüklenirken elektirikler kesildi 3dk sonra gerigeldi pc ondan sonra açilmiyor lütfen yardım edin