Yardım Bilgisayarda durduk yere reklam sesi geliyor. Ama açık hiçbir uygulama yok.

onuryukseltr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayarı açıyorum bir süre geçtikten sonra reklam sesi gelmeye başlıyor oynat tuşuna basınca gidiyor ama 1-2 dk sonra yine çıkıyor. Oynat durdur tuşuna basınca ne reklamı ( hangi firmaya ait olduğu ) gözüküyor ama hiçbir şekilde çaresini bulamadım çıldırmak üzereyim. Fotoğraf çektim nasıl gözüktüğünü. Yardımcısı olursanız çok sevinirim. Cidden kafayı yemek üzereyim format atmak istemiyorum yetiştirmem gereken ödevler var. @Hakkı Alkan

Ekli dosyalar

• IMG_9825.jpeg
    IMG_9825.jpeg
    634.6 KB · Görüntüleme: 67

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
Sistemde virüs taraması yapar mısınız?

onuryukseltr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yaptık McAfee den hiçbir şey çıkmadı.

tolga.ua

Doçent
Reaksiyon puanı
4
bu tarz admalware dediğimiz zararlılar genelde antivirüslerde görünmüyor. Cihazda birden fazla browser varsa bunlardan default olanı değiştirir misin? Mevcutta chrome ise edge yapabilirsin.

sfc

Asistan
Reaksiyon puanı
25
ctrl shift escden arka plandaki bilmediniz uygulamaları kapayın kapadınızda hangisinde ses giddiyse onun koumunu açıp siiln

onuryukseltr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bu tarz admalware dediğimiz zararlılar genelde antivirüslerde görünmüyor. Cihazda birden fazla browser varsa bunlardan default olanı değiştirir misin? Mevcutta chrome ise edge yapabilirsin.
Chrome silince düzeldi çıkmıyor artık. Denemek için chrome yükleyince o ses yine geliyor. Chrome çalışmazkende geliyor. Ama sorun chrome da silince gitti. Teşekkür ederim. Chromedan bu virüsü silmenin yolu nedir ? Bir bilgini var mı bu konuda.

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,513
Chrome eklentilerini kaldır. Hesabından çıkış yap. Chrome kaldır. Kalıntı dosyaları kalıyor c peogram files klasöründe idi yanlış hatırlamıyorsam onları sil. Belgelerimde gizli klasördede artık dosyası kalıyor olabilir onu hatırlayamadım ama googlede bir araştır. Varsa onu da sil. Pc yi yeniden başlat chrome kur. Hesap vs açma önce bildirimleri kapat. Sonra adblock eklentisi kur. Açılır pencereleri engelle. Kullanmaya başla. Aynı sorunu yaşarsan benim bilgi buraya kadar çok zor bir durum bu arada kolay gelsin

onuryukseltr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Chrome eklentilerini kaldır. Hesabından çıkış yap. Chrome kaldır. Kalıntı dosyaları kalıyor c peogram files klasöründe idi yanlış hatırlamıyorsam onları sil. Belgelerimde gizli klasördede artık dosyası kalıyor olabilir onu hatırlayamadım ama googlede bir araştır. Varsa onu da sil. Pc yi yeniden başlat chrome kur. Hesap vs açma önce bildirimleri kapat. Sonra adblock eklentisi kur. Açılır pencereleri engelle. Kullanmaya başla. Aynı sorunu yaşarsan benim bilgi buraya kadar çok zor bir durum bu arada kolay gelsin
Teşekkür ederim deneyeceğim.

expotr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1 haftadır tıpatıp aynı sorunu yaşıyorum.reklam bile aynı.benimkinde sadece ses var ama.findex reklami.kafayi siyirmak uzereyim.malwarebytes,microssoft defender ve kaspersky de tam tarama yaptim care bulamadim.lutfen biri yardimci olsun.

onuryukseltr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1 haftadır tıpatıp aynı sorunu yaşıyorum.reklam bile aynı.benimkinde sadece ses var ama.findex reklami.kafayi siyirmak uzereyim.malwarebytes,microssoft defender ve kaspersky de tam tarama yaptim care bulamadim.lutfen biri yardimci olsun.
Üstteki yorumlarda bir arkadaş tarayıcıdan olabilir demişti benim sorunum öyle çözüldü sorun Chromu silince düzeldi.