Bilgisayarcıda format attırdım ve bütün oyunlarım kasıyor

Bu konuyu okuyanlar

Gokturkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Evet arkadaşlar hepinize merhaba arkadaşlar benim laptopumun bataryası şişmişti ve o bataryayı çıkartmasını istedim ve sonra içi açılmışken fanını falan temizle dedim termal macun sür falan bide batarya şişmesinden dolayı bir hardiske giden bir kablo kopmuşmu ne olmuş konunun kısasına geçiyim arkadaşlar bilgisayara format at dedim ve aldım ve bütün oyunlar kasıyor minecraft bile 40 fps alıyorum nekadar çözüm aradıysam bulamadım laptop markam lenovo ideapad 510 / bu sorunları yasayınca bidaha format attım ve diskleri komple silip tekrar kurdum fakat durum gene aynı sürücülerim güncel ne yapmalıyım kafayı yemek üzereyim

Gokturkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
sorma abi binbirtürlü pişman oldum yemin ediyorum gerçekten kafayı yemek üzereyim bilgisayarın ayarı kaçtı

SelcukD

Asistan
Reaksiyon puanı
52
driverları kurdunmu makineye güncelleme varmı onları bir kontrol et ve format zor birşey değil kendin yap bir dahakine

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Büyük ihtimal driverden kaynaklı olabilir termal macunu fazlada sürmüş olabilir.

Gokturkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
O kasmalardan sonra tekrardan 0 kurulum yaptım diskleri sildim tekrar olusturdum fakat genede aynı değişmiyor şimdi tekrar driverpack indirdim bi bakıyorum

Gokturkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Kontrol ettim ram'ine ekran kartına fln hepsi duruyor ama bir şeyler çevirdiğini düsünoyurm inşallah yanılıyorumdur...

SelcukD

Asistan
Reaksiyon puanı
52
ekran kartının güncellemelerini kontrol et fps düşmesinin sebebi çoğunlukla o oluyor

Gokturkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
tekrardan nvidayı kurulum yapıyorum fakat hicbir yararı olmuyor kıracam atıcam diye cok korkuyorum

SelcukD

Asistan
Reaksiyon puanı
52
teamwiwer varsa özelden yaz driverlarını bir kontrol edelim

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Götür bilgisayarcı ya sen naptın buna de yüksek fps alıyordum hepsi düştü de.

Merchrior

Asistan
Reaksiyon puanı
160
Termal macun sürmek için kasayı açtığında bir şeyleri sıkıntılı bağlamış olmasın? Temassızlık gibisinden. Isı değerleri nasıl? Macunu sürerken oraya buraya taşırmadığından emin olalım da.

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Günahını almak gibi olmasın ama hdd ve ram değişikliği yapmış olabilir.
Tabi sorun senin driver kurmandan vs kaynaklı değilse.

Gokturkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
driverlerim aynı kurulumlar aynı sürücü ve ekran kartım güncel fakat oyunlarda fpsm yerlerde - ram im aynı gozukuyor işlemci ekran ve sürücü kartları aynı gözüküyor bunun bataryayla bir alakası oluyor olabilirmi söktürdükte suan sadece sarjda calısıyor icinde batarya yok

SelcukD

Asistan
Reaksiyon puanı
52
benim bildiğim şarj takılı değilken fps düşüşü yaşarsın bataryan takılı olmasa bir sorun olucağunu düşünmüyorum

Gokturkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
ve hdd ye giden bir kablo değiştigini söyledi kopmuş dedi kopmuş olsa bir sorun olurdu ?

denizzined

Asistan
Reaksiyon puanı
142
Evet arkadaşlar hepinize merhaba arkadaşlar benim laptopumun bataryası şişmişti ve o bataryayı çıkartmasını istedim ve sonra içi açılmışken fanını falan temizle dedim termal macun sür falan bide batarya şişmesinden dolayı bir hardiske giden bir kablo kopmuşmu ne olmuş konunun kısasına geçiyim arkadaşlar bilgisayara format at dedim ve aldım ve bütün oyunlar kasıyor minecraft bile 40 fps alıyorum nekadar çözüm aradıysam bulamadım laptop markam lenovo ideapad 510 / bu sorunları yasayınca bidaha format attım ve diskleri komple silip tekrar kurdum fakat durum gene aynı sürücülerim güncel ne yapmalıyım kafayı yemek üzereyim
Kendin atsan iyiydi geçen ayda kardeşimin laptobun ekranı kırıldı ve klavye tuşlarında sorun vardı, dışarda sordum 2000 TL fiyat çıkardılar, bende internette laptop sökme videoları izledim hemde tesadüf ya 2000 TL isteyen servisin videosunu bulmuşum ve orjinal klavye ve ekran 620 TL tuttu malzemeler ve 3 saat içinde söktüm, değiştirdim içini temizledim yeniden kurdum, 1400 TL cebimde kaldı, mesala aracımda da öyle bir parçada sorun yaşıyordum aracı götürdüm özel servisde 600 TL istediler bende yine internette video izledim,hepsi ufak bir parça ve kontak spreyle 75 TL ve sorun çözüldü, çok önemli bir sorun olmadıkça kendi işimi kendim görürüm.

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
ve hdd ye giden bir kablo değiştigini söyledi kopmuş dedi kopmuş olsa bir sorun olurdu ?
HDD ye giden kablo kopuk olsa sizin bilgisayarınız açılmaz çünkü harddiskten veri alamaz.

Öncelikle Güç ayarlarını kontrol edin Dengelidedir muhtemelen Max Performansa alın,
düzelmezse bilgisayarcıya hep beraber sövelim...

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
driverlerim aynı kurulumlar aynı sürücü ve ekran kartım güncel fakat oyunlarda fpsm yerlerde - ram im aynı gozukuyor işlemci ekran ve sürücü kartları aynı gözüküyor bunun bataryayla bir alakası oluyor olabilirmi söktürdükte suan sadece sarjda calısıyor icinde batarya yok
Şöyle söyliyim sana senin hdd 1tb 7200rpm WD dir. Adam sana 1tb 5400rpm adata takar anlayamazsın.
Aynı şekilde ramin boyut olarak aynıdır ama hızı ve gecikmesi farklıdır. Bilgisayarcılardan her şeyi beklenir :D Şaka bir yana fps artırma videolarına bakıver. Driverlar ve işletim sistemi güncel ise geriye yapılandırma kalıyor. Unuttuğun bir nokta olabilir. FPS ARTIRMA VİDEOSU

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Sorun çözüldü mü bilmiyorum ama bilgisayarcılar temiz format atmaz genelde, acil iş yaparlar ve imaj ataralar... Gidecen aynı bilgisayarcıya masasında bilgisayarı çakıcan ve dicen ki bunu eski performansına en azından geri getir ve temiz format at, verdiğim paranın hakkını ver...

Merchrior

Asistan
Reaksiyon puanı
160
Sorun çözüldü mü bilmiyorum ama bilgisayarcılar temiz format atmaz genelde, acil iş yaparlar ve imaj ataralar... Gidecen aynı bilgisayarcıya masasında bilgisayarı çakıcan ve dicen ki bunu eski performansına en azından geri getir ve temiz format at, verdiğim paranın hakkını ver...
O da diyecek ki: "Kardeşim anakartın kaldırmıyodu, fazla gelmiş."

pckastı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
knk işlemci çekirdeklerin hepsini kullanıyor musun

windows tşu+R ile msconfig yaz önyükleme gel ordan gelişmiş seçenekler de işlemci sayısı var orada kutucuk içinde tik olması lazım yoksa ona tıklave en son rakamı seç

Merchrior

Asistan
Reaksiyon puanı
160
knk işlemci çekirdeklerin hepsini kullanıyor musun

windows tşu+R ile msconfig yaz önyükleme gel ordan gelişmiş seçenekler de işlemci sayısı var orada kutucuk içinde tik olması lazım yoksa ona tıklave en son rakamı seç
Sorunun ondan kaynaklı olduğunu sanmıyorum zaten otomatik kapalı olmuyor mu o seçenek herkeste?

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Günahını almak gibi olmasın ama hdd ve ram değişikliği yapmış olabilir.
Tabi sorun senin driver kurmandan vs kaynaklı değilse.
Ben HDD'den şüpheleniyorum, küçükken kasayı bilgisayarcıya vermiştim kasadaki HDD laptop harddiskiydi söküp dünyanın en berbat harddiskini takmıştı yemin ediyorum hayatımda ilk defa o kadar kasan bir bilgisayar görmüştüm, daha da ondan beter kasma görmedim...

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Ben HDD'den şüpheleniyorum, küçükken kasayı bilgisayarcıya vermiştim kasadaki HDD laptop harddiskiydi söküp dünyanın en berbat harddiskini takmıştı yemin ediyorum hayatımda ilk defa o kadar kasan bir bilgisayar görmüştüm, daha da ondan beter kasma görmedim...
Kendini akıllı sanan çok.. geçmiş olsun hocam hdd ile kurtarmissiniz ? kesin yanında formatıda sana özel bedava yapmıştır hemde 30 tl ye attığı formatı ?

Gokturkaya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
beyler bir faydası yok arkadaşın dediği gibi bilgisayarı alıcam çakıcam masasına dicem bu bilgisayarı eski haline getir