Donanım Bilgisayarcıda format attırdım ve bütün oyunlarım kasıyor

Uchiha Sasuke

Profesör
driverlerim aynı kurulumlar aynı sürücü ve ekran kartım güncel fakat oyunlarda fpsm yerlerde - ram im aynı gozukuyor işlemci ekran ve sürücü kartları aynı gözüküyor bunun bataryayla bir alakası oluyor olabilirmi söktürdükte suan sadece sarjda calısıyor icinde batarya yok
Şöyle söyliyim sana senin hdd 1tb 7200rpm WD dir. Adam sana 1tb 5400rpm adata takar anlayamazsın.
Aynı şekilde ramin boyut olarak aynıdır ama hızı ve gecikmesi farklıdır. Bilgisayarcılardan her şeyi beklenir :D Şaka bir yana fps artırma videolarına bakıver. Driverlar ve işletim sistemi güncel ise geriye yapılandırma kalıyor. Unuttuğun bir nokta olabilir. FPS ARTIRMA VİDEOSU

Sorun çözüldü mü bilmiyorum ama bilgisayarcılar temiz format atmaz genelde, acil iş yaparlar ve imaj ataralar... Gidecen aynı bilgisayarcıya masasında bilgisayarı çakıcan ve dicen ki bunu eski performansına en azından geri getir ve temiz format at, verdiğim paranın hakkını ver...

Merchrior

Asistan
Sorun çözüldü mü bilmiyorum ama bilgisayarcılar temiz format atmaz genelde, acil iş yaparlar ve imaj ataralar... Gidecen aynı bilgisayarcıya masasında bilgisayarı çakıcan ve dicen ki bunu eski performansına en azından geri getir ve temiz format at, verdiğim paranın hakkını ver...
O da diyecek ki: "Kardeşim anakartın kaldırmıyodu, fazla gelmiş."

pckastı

Üyecik
ve hdd ye giden bir kablo değiştigini söyledi kopmuş dedi kopmuş olsa bir sorun olurdu ?
knk işlemci çekirdeklerin hepsini kullanıyor musun

windows tşu+R ile msconfig yaz önyükleme gel ordan gelişmiş seçenekler de işlemci sayısı var orada kutucuk içinde tik olması lazım yoksa ona tıklave en son rakamı seç

Merchrior

Asistan
knk işlemci çekirdeklerin hepsini kullanıyor musun

windows tşu+R ile msconfig yaz önyükleme gel ordan gelişmiş seçenekler de işlemci sayısı var orada kutucuk içinde tik olması lazım yoksa ona tıklave en son rakamı seç
Sorunun ondan kaynaklı olduğunu sanmıyorum zaten otomatik kapalı olmuyor mu o seçenek herkeste?

CapScroLL

Profesör
Yasaklı
Günahını almak gibi olmasın ama hdd ve ram değişikliği yapmış olabilir.
Tabi sorun senin driver kurmandan vs kaynaklı değilse.
Ben HDD'den şüpheleniyorum, küçükken kasayı bilgisayarcıya vermiştim kasadaki HDD laptop harddiskiydi söküp dünyanın en berbat harddiskini takmıştı yemin ediyorum hayatımda ilk defa o kadar kasan bir bilgisayar görmüştüm, daha da ondan beter kasma görmedim...

Uchiha Sasuke

Profesör
Ben HDD'den şüpheleniyorum, küçükken kasayı bilgisayarcıya vermiştim kasadaki HDD laptop harddiskiydi söküp dünyanın en berbat harddiskini takmıştı yemin ediyorum hayatımda ilk defa o kadar kasan bir bilgisayar görmüştüm, daha da ondan beter kasma görmedim...
Kendini akıllı sanan çok.. geçmiş olsun hocam hdd ile kurtarmissiniz 😀 kesin yanında formatıda sana özel bedava yapmıştır hemde 30 tl ye attığı formatı 😂

Gokturkaya

Üyecik
beyler bir faydası yok arkadaşın dediği gibi bilgisayarı alıcam çakıcam masasına dicem bu bilgisayarı eski haline getir

Kutto

Asistan
Bilgisayarcını suçlamıyorum ama aklında bulunsun,bilgisayarcıya laptopunu emanet ederken adamın yanında arkasının fotoğrafını çek,parçalar görünür şekilde olsun.Ramlari,işlemcileri değiştirebiliyorlar.

Gokturkaya

Üyecik
Bilgisayarcını suçlamıyorum ama aklında bulunsun,bilgisayarcıya laptopunu emanet ederken adamın yanında arkasının fotoğrafını çek,parçalar görünür şekilde olsun.Ramlari,işlemcileri değiştirebiliyorlar.
haklısın vallaha abi ya bunu kullanıcagım ztn 1 sene seneye ünv sınavım var çalışacagım cokta gerekli degil ama genede sıkılıyorum giriyordum onu şimdi yapamıyorum 3gündür öyle boş boş çözüm arıyorum ama yok

Kutto

Asistan
haklısın vallaha abi ya bunu kullanıcagım ztn 1 sene seneye ünv sınavım var çalışacagım cokta gerekli degil ama genede sıkılıyorum giriyordum onu şimdi yapamıyorum 3gündür öyle boş boş çözüm arıyorum ama yok
Geçmiş olsun tekrardan,senin için de tecrübe olmuş oldu.