Donanım Bilgisayarcıda format attırdım ve bütün oyunlarım kasıyor

Gokturkaya

Üyecik
Evet arkadaşlar hepinize merhaba arkadaşlar benim laptopumun bataryası şişmişti ve o bataryayı çıkartmasını istedim ve sonra içi açılmışken fanını falan temizle dedim termal macun sür falan bide batarya şişmesinden dolayı bir hardiske giden bir kablo kopmuşmu ne olmuş konunun kısasına geçiyim arkadaşlar bilgisayara format at dedim ve aldım ve bütün oyunlar kasıyor minecraft bile 40 fps alıyorum nekadar çözüm aradıysam bulamadım laptop markam lenovo ideapad 510 / bu sorunları yasayınca bidaha format attım ve diskleri komple silip tekrar kurdum fakat durum gene aynı sürücülerim güncel ne yapmalıyım kafayı yemek üzereyim

Gokturkaya

Üyecik
sorma abi binbirtürlü pişman oldum yemin ediyorum gerçekten kafayı yemek üzereyim bilgisayarın ayarı kaçtı

Gokturkaya

Üyecik
O kasmalardan sonra tekrardan 0 kurulum yaptım diskleri sildim tekrar olusturdum fakat genede aynı değişmiyor şimdi tekrar driverpack indirdim bi bakıyorum

Merchrior

Asistan
Termal macun sürmek için kasayı açtığında bir şeyleri sıkıntılı bağlamış olmasın? Temassızlık gibisinden. Isı değerleri nasıl? Macunu sürerken oraya buraya taşırmadığından emin olalım da.

Gokturkaya

Üyecik
driverlerim aynı kurulumlar aynı sürücü ve ekran kartım güncel fakat oyunlarda fpsm yerlerde - ram im aynı gozukuyor işlemci ekran ve sürücü kartları aynı gözüküyor bunun bataryayla bir alakası oluyor olabilirmi söktürdükte suan sadece sarjda calısıyor icinde batarya yok

SelcukD

Asistan
benim bildiğim şarj takılı değilken fps düşüşü yaşarsın bataryan takılı olmasa bir sorun olucağunu düşünmüyorum

denizzined

Asistan
Evet arkadaşlar hepinize merhaba arkadaşlar benim laptopumun bataryası şişmişti ve o bataryayı çıkartmasını istedim ve sonra içi açılmışken fanını falan temizle dedim termal macun sür falan bide batarya şişmesinden dolayı bir hardiske giden bir kablo kopmuşmu ne olmuş konunun kısasına geçiyim arkadaşlar bilgisayara format at dedim ve aldım ve bütün oyunlar kasıyor minecraft bile 40 fps alıyorum nekadar çözüm aradıysam bulamadım laptop markam lenovo ideapad 510 / bu sorunları yasayınca bidaha format attım ve diskleri komple silip tekrar kurdum fakat durum gene aynı sürücülerim güncel ne yapmalıyım kafayı yemek üzereyim
Kendin atsan iyiydi geçen ayda kardeşimin laptobun ekranı kırıldı ve klavye tuşlarında sorun vardı, dışarda sordum 2000 TL fiyat çıkardılar, bende internette laptop sökme videoları izledim hemde tesadüf ya 2000 TL isteyen servisin videosunu bulmuşum ve orjinal klavye ve ekran 620 TL tuttu malzemeler ve 3 saat içinde söktüm, değiştirdim içini temizledim yeniden kurdum, 1400 TL cebimde kaldı, mesala aracımda da öyle bir parçada sorun yaşıyordum aracı götürdüm özel servisde 600 TL istediler bende yine internette video izledim,hepsi ufak bir parça ve kontak spreyle 75 TL ve sorun çözüldü, çok önemli bir sorun olmadıkça kendi işimi kendim görürüm.

darkstar

Profesör
ve hdd ye giden bir kablo değiştigini söyledi kopmuş dedi kopmuş olsa bir sorun olurdu ?
HDD ye giden kablo kopuk olsa sizin bilgisayarınız açılmaz çünkü harddiskten veri alamaz.

Öncelikle Güç ayarlarını kontrol edin Dengelidedir muhtemelen Max Performansa alın,
düzelmezse bilgisayarcıya hep beraber sövelim...

Son mesajlar