Bilgisayara antivirüs kurulmuyor.

Bu konuyu okuyanlar

ᵀᴬᴺᴷ

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Avast, Kaspersky, Malwarebytes ve Bitdefender kurmaya çalıştım hepsinim ya kurulum uygulaması açılmıyor yada açılıp hemen kapanıyor. Windows Defender çalışıyor ama onun dışında bi antivirüs kurmak istiyorum ama olmuyor ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz?

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Avast, Kaspersky, Malwarebytes ve Bitdefender kurmaya çalıştım hepsinim ya kurulum uygulaması açılmıyor yada açılıp hemen kapanıyor. Windows Defender çalışıyor ama onun dışında bi antivirüs kurmak istiyorum ama olmuyor ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz?
ne hatası eriyor

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
virüs yemiş olma ihtimaliniz var. onlar kurdurmuyordur. temiz format atın. cracklı uygulama kullanmayın. windows 10 ise serial alın 20 30 liraya. antivirüs olarak da kaspersky öneririm.

ᵀᴬᴺᴷ

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Orjinal olması ve güzelce lisanslanması lazım, windowsunuzdan büyük olasılık...
O zaman Windows Defender ile bir hayat devam edecek.
Mesaj otomatik birleştirildi:

virüs yemiş olma ihtimaliniz var. onlar kurdurmuyordur. temiz format atın. cracklı uygulama kullanmayın. windows 10 ise serial alın 20 30 liraya. antivirüs olarak da kaspersky öneririm.
Def
Windows Defender ile tarama yaptım gözükmedi bir şey.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,901
Eset Antivirüs kur bide.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Ya biz diyoruz ki "windowsunuz orjinal değil, yan sanayi yani kendisi zaten bir virüs olabilir, her şeyiyle bozulabilir" sen diyorsun ki defender ile tarattım bi şey görünmedi ?

Eset Antivirüs kur bide.
Esetin de yan sanayisini bulup kuracak ama işletim sistemi izin vermiyor ?

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
O zaman Windows Defender ile bir hayat devam edecek.

Def
Windows Defender ile tarama yaptım gözükmedi bir şey.

demek ki virüs windows defender i aşmış.. şimdiki gençler minecraft oynuyor, acaip sitelerden download ediyor. içi virüs dolu.. artık büyük paralar değil. windowsu da antivirüsü de orjinal ve keyli kullanın..

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Orjinal windows 10 pro ücretsiz sadece temiz format atacaksın...

ᵀᴬᴺᴷ

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Ya biz diyoruz ki "windowsunuz orjinal değil, yan sanayi yani kendisi zaten bir virüs olabilir, her şeyiyle bozulabilir" sen diyorsun ki defender ile tarattım bi şey görünmedi ?
İyi de herhangi bir tehdit olduğu zaman koruma geçmişi kısmında söylüyor. Taramayı geçtim onun dışında virüs belirtileride yok. Boş yere CPU kullanımı görev yöneticisinde arkada çalışan virüs reklam çıkması falan bunlar yok. Ben zaten Laptopu sipariş ettiğim zaman yanında gelen Windows driverinden kurdum.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
windows dvd sinden kurdun yani, o zaman nasıl lisansladın? Yanında gelen key hala geçerli ise temiz format atabilirsin...

ᵀᴬᴺᴷ

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Zamanında 20 30 TL lik lisanslardan kullandım 5 6 ay sonra lisans gitti. Çok afedersiniz lisansa 1200 TL fazla gibi.

windows dvd sinden kurdun yani, o zaman nasıl lisansladın? Yanında gelen key hala geçerli ise temiz format atabilirsin...
Ben Laptopu aldığım zaman Freedos olarak gönderdiler sadece Windows kurulum USB si vardı lisans yoktu.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Zamanında 20 30 TL lik lisanslardan kullandım 5 6 ay sonra lisans gitti. Çok afedersiniz lisansa 1200 TL fazla gibi.

Ben Laptopu aldığım zaman Freedos olarak gönderdiler sadece Windows kurulum USB si vardı lisans yoktu.
Usb içindeki imaj dosyası da olabilir...

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Daha önceden yüklemiş olduğun bir program izin vermiyor olabilir ve ya da daha önceden bir sürümünü yüklemiş olabilirsin belki de önceki sürümü kayıt defterinden silinmedi...

Combofix dene bide

ᵀᴬᴺᴷ

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Başka bir PC'de olan antivirüs programını USB ile kendi bilgisayarıma atsam olur mu acaba?

Kendimi bu yazıdan sonra internet kafeden kısayol kopyalayan çocuk gibi hissettim.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
2 programlama dili bilen birisi olarak söylüyorum: Bilgisayarın virüs yemiş. Windows Defender ile olacak iş değil o.

Yapacağın şey format atmak veya aşağıdaki linkten Kaspersky Kurtarma İmajı'nı indirip, bir flaş belleğe veya CD'ye yazdırman:

Kaspersky Kurtarma İmajı'nı indirmek için bu yazıya tıklayın.

Daha sonra bilgisayarını yeniden başlatıp, bilgisayara virüs taraması yapman.

İşine yararsa mesajımı şukulamayı unutma.:)

ᵀᴬᴺᴷ

Asistan
Reaksiyon puanı
192
2 programlama dili bilen birisi olarak söylüyorum: Bilgisayarın virüs yemiş. Windows Defender ile olacak iş değil o.

Yapacağın şey format atmak veya aşağıdaki linkten Kaspersky Kurtarma İmajı'nı indirip, bir flaş belleğe veya CD'ye yazdırman:

Kaspersky Kurtarma İmajı'nı indirmek için bu yazıya tıklayın.

Daha sonra bilgisayarını yeniden başlatıp, bilgisayara virüs taraması yapman.

İşine yararsa mesajımı şukulamayı unutma.:)
Harici bir bellekten yaparsam olur mu? Harici bir HDD var bende.