Bilgisayar Performans Yalanları 2

Bu konuyu okuyanlar

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
İlk yazınız gibi bu yazınız da süper olmuş, elinize sağlık. Tüm noktalara katılıyorum ve özellikle sonuncuya değinmek istiyorum. Antivirüs yazılımları tabi ki sistemi biraz yavaşlatacak, sonuçta bilgisayarınızı korumaya çalışırken işlemler gerçekleştirmesi gerekiyor. Siz siz olun eğer çok üst düzey bir kullanıcı değilseniz bu tür yazılımları kısıtlama ya da hiç kullanmamazlık yapmayın.

kuantum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yazı için teşekkürler.
Registry araçlarını sık kullanırım. Ama bu yazıdan sonra pek de kullanmam heralde.

Bunlara ek olarak C:/windows klasörü altındaki prefetch klasörünü 2-3 günde bir silinmesi.
sistemi rahatlattığını okumuştum ve uyguluyorum.

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
O olayı da burada açıkladılar.Prefetch klasörü, yapmış olduğun işlemler bir klasöre kaydediliyor açtığın programlar gibi şeyler.Tekrar açmaya kalktığında direk açılıyor.Ama silersen tekrar açmaya kalktığında klasöre tekrar veri yazmaya başlıyor ve hatırladığıma göre zaman kaybı.Yani prefetchi silmekte yanlışlar arasında diye hatırlıyorum.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
İlk yazınız gibi bu yazınız da süper olmuş, elinize sağlık. Tüm noktalara katılıyorum ve özellikle sonuncuya değinmek istiyorum. Antivirüs yazılımları tabi ki sistemi biraz yavaşlatacak, sonuçta bilgisayarınızı korumaya çalışırken işlemler gerçekleştirmesi gerekiyor. Siz siz olun eğer çok üst düzey bir kullanıcı değilseniz bu tür yazılımları kısıtlama ya da hiç kullanmamazlık yapmayın.

Uzun süredir bilgisayar kullanırım...

Windows 7 nin beta ları çıkana kadar hep antivirüs kullandım...

Sayısız kez bilgisayarıma virüs girip bilgisayarımı çökertti...

Verilerimi kaybettim... Çok sıkıntılar çektim...

Ancak Windows 7 nin betaları çıkıp denemeye başladıktan sonra hiç Antivirüs yüklemedim...

2 yıla gelecek neredeyse kesinlikle Antivirüs kullanmıyorum...

Bunun sonucunda ne mi oldu?

Ne bir performans kaybı yaşadım...

Ne bilgisayarım çöktü...

Ne bir program çalışmaz hale geldi!!!

Bir seferinde Yazıcı çıktı almak için İnternet Kafeye gittim...

USB mi takınca adam şok oldu bunun içerisi virüs dolu dedi :D

Sileyim mi dedi... Yok dedim silme ben virüslerimle mutluyum kalsın dedim sildirmedim :D

Ama Kimseye de Antivirüs Kullanma demem... Kesinlikle kullananlara tevsiye ederim...

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
:D:D:D:D:D

ben ise microsoftun sexxurity essintials i kullaniyorum.ama sunu da belirtmekte istiyorum.bu devirde hic bir antivirus 100% saglam degildir.
yani ister parayla satin alin ister parasiz kullanin.bu antiviruslar kesinlikel ama kesinlikle he bir virus a bulasir.ve nerdeyse 78% koruma güvenligi veriyor diger ise viruslara aiklik veriyor.ister se de 100 e 100 olsun istese 100 de 50 olsun hackerler hep bir yolunu bulurlar.
yoksa 100 olmus olsaydi ne ms ne facebook ne baska data serverler hacklenirdi.
bu yüzden pra veripte almaya degmez.ama en azindan bazilarini uzak tutmasi icin yinede ms kendi ürününü kullaniyorum.oda tabiki kendi systemini diger antiviruslardan daha iyi taniyor ve sorunlari dahada hizlanirdabiliyor.

yukarda ki arkadasa ise kesinlikle online banking yada pay pal gibi islemleri yapmazdim...cünkü sifrelerin yabancilarin eline gecmesine sende istemezsin dir....
yaziyi hazirlayanlarda basarilar.

qKTe

Profesör
Reaksiyon puanı
32
yazılarınızı okuyamıyorum! neden mi ? sürekli kocaman bir araba sayfamın tam ortasında belirirse bende yazılarınızı okuyamam. en başta burda bir kere performans düşüklüğü yaşıyorum. en başta bu reklamlar yalannnnn..

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Registry Düzenleyici Programlarının İşe Yaramadığı Söylenmiş Ama Ben Buna Katılamıcam

Çünkü Bu Tip Bir Program (ASC) Kullanmadan Önceki ile Kullandıktan Sonraki Farkedilir Derece Tepki Verme Süreleri Arttı Bilgisayarımda !

Diğer Yazılanlara Az Çok Katılıyorum . Firewall ise ESET Kullandığım için "Otomatik Mod" Seçeneği Var O Kendisi Açılıp /Kapanacağı Zamanları Biliyor !

zuvay nidya

Doçent
Reaksiyon puanı
8
desene sensiz habersiz isler ceviriyor :D:D:D:D systemini onun eline birakma yegen :D:D:D

TugiForum

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Temp Dosylarından Söz Edilmiş, Temp dosyaları normalde performans'la bi alakası yoktur evet ama.. Güvenlik açısından biçok zararlı virüsleri içinde bulundurabilirler.. Silmeye kalktığımızda silinmeyen dosyların sistemde çalışıyor halde görebilmemize ve bi şekilde kaldırıp silerek performansı geri getirmemize yardımcı olduğunuda bilmeliyiz..

Son mesajlar