Bilgisayar mühendisliği istiyorum ancak mouse hakimiyetim çok kötü?

Bu konuyu okuyanlar

nicksizadam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yılardır pc kullanmama rağmen mouse kontrolüm çok yavaştır.Bilgisayar mühendisliği için bu engel midir?

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Yavaşlıktan ziyade ne türde mouse ya kullanırsın yada kullanamazsın

nicksizadam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hızlı bir şekilde kullanamıyorum yani.Mesela sayfayı aşağı indiricem imleci yavaş yavaş getiriyorum.10 yaşından beri pc kullanmama rağmen mouse hakimiyetim nedense çok kötü

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Mühendislik ile Pilotluğu karıştırmış olmayasın. Mouse ile Mühendisliğin bir ilgisi yok. İstemeklede Mühendis olunmuyor. Çok çalışmak gerekiyor. Yüksek puan gerekiyor. Ben de istemiştim, olamadım.

nicksizadam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mühendislik ile Pilotluğu karıştırmış olmayasın. Mouse ile Mühendisliğin bir ilgisi yok. İstemeklede Mühendis olunmuyor. Çok çalışmak gerekiyor. Yüksek puan gerekiyor. Ben de istemiştim, olamadım.
hocam sonuçta bilgisayarı hızlı kullanmak gerekmiyor mu?Ders konusuna gelince sıkıntı yok çalışıyorum.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Bilgisayarı hızlı kullanıp, ne yapacaksın ? Bilgisayar ile yarış mı yapacaksınız ? Mühendisler oyun da oynamazlar. Matematiğin ve İngilizcen güçlü olmalı. Electronik'ten anlamalısın. Bu durumda Fen bilgisi de (Fizik) önem kazanıyor. Koşmayacaksın, yakalamayacaksın, düşüneceksin ve hesaplayacaksın. Ve de çok okuyacaksın.

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
Matematik ve İngilizcen iyi olacak. Mouse hakimiyetine gelince Nasıl ya?

nicksizadam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Matematik ve İngilizcen iyi olacak. Mouse hakimiyetine gelince Nasıl ya?
Bilgisayarı hep gerektiği zaman kullandım fazla mause gerektiren savaş oyunu vs oynamadığım için yavaş kaldı gelişemedi.Bunun dışında derslerimden yana hiç bir sıkıntım yok son sınıfım geçen seneden beri düzenli ders çalışıyorum.İngilizcem de yaşıma göre iyi düzeyde.Ayrıca birisi de çok okuyacaksın demiş okumak hayatta en sevdiğim şeylerden.Düzenli olarak kitap okurum.

xgenion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mühendisliklerde kimse mouse hızına ya da bilgisayarı pratik şekilde kullanmana bakmaz ( gittiğin bölümün sınavlarında sorabilirler onun haricinde bakılmaz). Yapman gereken işi yapıyorsan sıkıntı yok demektir. Sadece biraz yavaş yaparsın hepsi bu. Mühendislik için de çok çalışman gerektiği doğrudur. Ama olmuyorsa YGS puanınla iki yıllıkları tercih edip DGS sınavı ile dört yıla tamamlayabilirsin. Tamamen kendini geliştirmene ve öğrenmene bağlı. En kral üniversitelere gidip çalışmadıktan sonra yine aynı sonuç olacaktır.

TheFame

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Olayın Matematikle bi alakası yok Analitik Düşünme yapısına sahip olması gerek en temel ihtiyaç bu:dirol:

LogicErrorTr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yılardır pc kullanmama rağmen mouse kontrolüm çok yavaştır.Bilgisayar mühendisliği için bu engel midir?

Bilgisayar Mühendisliği 'ne gittiğin zaman ne bir hoca ne de bir öğrenci gelip sen ne kadar yavaş mouse kullanıyorsun demiyor emin olabilirsin, sayamadığım kadar arkadaşım var klavyeyi kullanmak için şekilden şekile giren. Emin ol çok daha önemli şeyler var, eğer bu konuya takılacaksan mouseun DPI 'nı yükseltirsin ya da kişisel ayarlamalarla scrollbar kullanımı değiştirirsin. Önemli olan bölümü sevmenle, bilgisayara olan ilginle alakalı bi durum.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Osu! Adında bir oyun var. Bayağı geliştiriyor.

helpmert

Doçent
Reaksiyon puanı
31
Proğramcılıkta senin mause ile işin yok aksine klavye ile işin var :D

egemenozbeyli

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ne alaka arkadaş :) mouse iyi kullansan ne kullanamasan ne :) kafayı iyi kullanabiliyorsan gerisi hikaye

POSvsK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
en küçük yaptığın programla mutlu oluyorsan fare mare hikaye