Yardım Bilgisayar donuyor 5-6 reset sonra düzeliyor

Bu konuyu okuyanlar

debug94

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır bu sorunla mücadele ediyorum hala çözüm bulamadım. Başlıkta yazdığım gibi masaüstü bilgisayarımın power düğmesine bastıktan sonra bazen 1-2dk bazen 10dk sonra kilitleniyor. Kilitlenmenin windows ile alakası yok çünkü boot ekranında da kilitlenebiliyor bios ekranında da hatta bios ekranı açılmadan anakartın karşılama ekranda da kitlendiği oluyor. İşin garibi 5-6 kez reset attıktan sonra gün boyu kilitlenme olmuyor 8-12 saat kilitlenmeden çalışabiliyor. Ertesi gün yine aynı sorun :) Donanımsal bir sorun olduğu belli. Bu sorun herhangi bir donanım eklemesi yapmadan bir anda başladı.

Anakart: ASUS H81M-D
CPU: Intel Core i5-4460 3.2 GHz
RAM: 4GB + 8GB aynı marka aynı frekans 1600 MHz
GPU: Nvidia Geforce GT 730 2GB
Disk 1: 250GB SSD 2.5"
Disk 2: 500GB HDD 3.5"
Disk 3: 250GB HDD 3.5"
PSU: 350W

Kasayı sürekli temiz tutuyorum. Disklerin hepsi sağlam bad sector yok. Ramlerin tüm bölümlerine yaz sil yaptım sorun çıkmadı. Anakart, GPU kondansatörlerinde şişlik gözükmüyor. CPU ve GPU normal çalışma sıcaklığında 50 dereceyi geçmiyor. Kilitlenme olduğu anda kasa üzerindeki CPU durum göstergesi sabit yanıyor. Sizce sorun nereden kaynaklanıyor olabilir?

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,848
Disklerde sorun olabilir mi?
Tum diskleri çıkarın ve başka bir disk ile boot etmeye çalışın

debug94

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Disklerde sorun olabilir mi?
Tum diskleri çıkarın ve başka bir disk ile boot etmeye çalışın
Windows SSD üzerinde kurulu boot ekranı gelmeden de takıldığı oluyor. Bios ekranında takılıyor bazen.

Son mesajlar