Bilgisayar Boşta 99 Derecede Çalışıyor?!

Bu konuyu okuyanlar

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,045
Bugün başka bir bilgisayarın sıcaklıkları:

İşlemci - 90
Anakart - 100
HDD - 56
GPU - 85

.

Reaksiyon puanı
85
2007 model Casper masaüstü PC. Ne yapabilirim? En son termal macunu 2007 yılında üretim halinde konuldu.

Hocam benzer soru bende de vardı? Bakıma göndermeni öneriyorum, onun içi şimdi kaç kilo tozdur :D biraz rahatlasın makine, eğer kendin yapabiliyorsan dikkatlice kompresör ile temizleye bilirsin, ayrıca işlemcinin gücünü düşürerek (kullandığım bir yöntemdir) de bilgisayarının hızını düşüre bilirsin. Pilin üzerine sağ tıklayarak güç seçenekleri oradan da plan ayarlarını değiştir ve işlemci en yüksek ve en düşük hızını %80 olarak düşüre bilirisin, belki daha fazla indirirsin değeri istersen yükselt sana kalmış ısınmayan ve en yüksek olanı kullanmanı öneririm.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,045
Hocam benzer soru bende de vardı? Bakıma göndermeni öneriyorum, onun içi şimdi kaç kilo tozdur :D biraz rahatlasın makine, eğer kendin yapabiliyorsan dikkatlice kompresör ile temizleye bilirsin, ayrıca işlemcinin gücünü düşürerek (kullandığım bir yöntemdir) de bilgisayarının hızını düşüre bilirsin. Pilin üzerine sağ tıklayarak güç seçenekleri oradan da plan ayarlarını değiştir ve işlemci en yüksek ve en düşük hızını %80 olarak düşüre bilirisin, belki daha fazla indirirsin değeri istersen yükselt sana kalmış ısınmayan ve en yüksek olanı kullanmanı öneririm.
Bataryası ölü Laptop'un. Fişi çektiğim an kapanıyor.

Reaksiyon puanı
85
Eski laptobum Lenovo G550, dün 110 dereceye ulaşarak yeni bir rekora imza attı.
Hocam ben laptopum, çalışma masamın biraz dışarı tarafına (düşmeyecek şekilde ve sabit olmasına dikkat et) itiyorum ki hava kanalları nefes alsın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bataryası ölü Laptop'un. Fişi çektiğim an kapanıyor.
Maalesef bendede aynı durum :( umarım iyi bir bilgisayarın olur.

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,045
Hocam ben laptopum, çalışma masamın biraz dışarı tarafına (düşmeyecek şekilde ve sabit olmasına dikkat et) itiyorum ki hava kanalları nefes alsın.

Maalesef bendede aynı durum :( umarım iyi bir bilgisayarın olur.
Zaten iyi bir bilgisayarım var. Ryzen'li bir PC. Eski PC'm için bu konuyu açmıştım.

Alex4883

Doçent
Reaksiyon puanı
255
Bugün başka bir bilgisayarın sıcaklıkları:

İşlemci - 90
Anakart - 100
HDD - 56
GPU - 85

.
Bilgisayarınızı bir tamirciye ya da servise göstermenizi ve fazla kullanmamanızı öneririm ayrıca fanları kontrol et 80 derecenin üstü thelikelidir yanma riski taşır

Kombustor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
53
Termal Macun Yenileyin,İşlemci Fanını Temizleyin,Kasanın içini temizleyin.Düzelir

Ortalama bilgisayar sıcaklığı (boşta) 50-60 derece falan olmalı.
Boşta 40-30 Derece olmalı,Yük altında 60-50 Derece olmalı.

Apple Lover

Profesör
Reaksiyon puanı
708
benim laptopum vardı bir test yapmak istedim termal macun yerine diş macunu sürdüm naneli belki daha iyi soğutur diye sonra bilgisayarı tam yük ile çalıştırdım sıcaklık 100 dereceyi gördü. patlıcak diye üzerine apartmanın yangın söndürücüsünü boşaltıştım. sonra laptop çöp oldu ? ? ? ?

Son mesajlar