Öneri Casper Nirvana X500 i5 8 GB SSD kaça satılır? Satıp başka bir şey almak mantıklı mı?

Bu konuyu okuyanlar

eğitimicinlazim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba değerli Shiftdelete üyeleri.

Tam özelliklerini aşağıda verdiğim Casper bilgisayarım yerine Msi'ın linkini bıraktığım cihazını almak istiyorum. Genel olarak malzeme kalitesi ve GPU'nun iris modeli olmasından ötürü istiyorum. Onun dışında pek farkları yok gibi zaten. Çok fazla oyun oynamıyorum. Minecraft, Counter-Strike falan oynuyorum sadece. Eğer sattığımda fiyatı yakın olursa satıp Msi almayı düşünüyorum, sizce mantıklı olur mu? En az kaçtan satabilirim?

Link: https://www.hepsiburada.com/msi-mod...r-p-HBCV00003YAVA1?url_src=and-product-detail

Linkin yasak olması halinde tam adı: MSI MODERN 15 B11M-021XTR Intel Core i5 1155G7 8GB 512GB SSD Freedos 15.6" FHD Taşınabilir Bilgisayar

Bilgisayarımın Özellikleri:
Bataryası %67.6 kapasiteyle çalışıyor. Toplamı: 24.5/36.2 Wh (67.6%)
CPU: Info: Quad Core model: Intel Core i5-1035G
Graphics: Device-1: Intel Iris Plus Graphics G1
RAM: 8GB DDR4
Depolama: 500GB SSD Model: CT500P1SSD8
Hasar durumu yok, sadece bileklerimi koyduğumun yerde boya yok, kararmış yani.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Linux ?

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Bataryasını yenileyip, kasasını değiştirir(isteğe bağlı) ve format atıp satarsan,13-14.000'e satarsın. Tabi fan vs. bakımı yapıldıysa daha iyi de satılabilir. Ama daha iyisi: kendin upgrade et. Daha ucuza maal olur.

eğitimicinlazim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bataryasını yenileyip, kasasını değiştirir(isteğe bağlı) ve format atıp satarsan,13-14.000'e satarsın. Tabi fan vs. bakımı yapıldıysa daha iyi de satılabilir. Ama daha iyisi: kendin upgrade et. Daha ucuza maal olur.
çok teşekkür ederim. upgrade etmek istediğim parça işlemciye dahil olan ekran kartı. ve bu modellerde işlemci anakarta bağlı diye biliyorum. her türlü pahalıya denk gelmez mi?

Linux ?

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
İşlemciyi sökmen gerek ve bu da bilmediğim bir konu yanlış bilgi vermeyeyim. Pahalılık bilmiyorum son günlerde piyasayla bir alakam yok.