Bilgisayar açma tuşuna bastım şartel attı

Bu konuyu okuyanlar

eskieksi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Arkadaşlar merhaba ben normal bir şekilde bilgisayarı açmak için açma tuşuna bastım. Sonra çat diye ses geldi ve sigorta attı. Sigortayı açtım bilgisayar fişe bağlı sorun yok tekrar açma kapama tuşuna basamadım. Acaba bilgisayar mı yandı başka birşey mi oldu bir fikir verebilir misiniz?

CCD

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Oha ama pc kaç watt ve güç kaynağı ne?

eskieksi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
350 w psu markasını bilmiyorum.

CCD

Asistan
Reaksiyon puanı
217
350 w psu markasını bilmiyorum.
Gücü fazla çekmiş ayrıca güç kaynağının marka olması da çok önemli en kötü prize güç dengeleyici al sıkıntı yaşamazsın diye düşünüyorum ama çok tehlikeli şuan..

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,108
Pc'den yanık kokusu falan gelmediyse çalıştır. Evde büyük ihtimalle çok fazla cihaz çalıştığından dolayı veya yüksek akımdan dolayı atmıştır.

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Koskaca ev hattı bilgisayarı mı kaldıramayacak prizler de en az 16A sigarta kullanılıyor hadi 13a diyelim eskidi 10a düştü diyelim 300w harçarken bile bilgisayarın çekeceği Max amper 2a falandır power supply kendi içinde bir şey olmadıysa başka türlü atma ihtimali yoktur.

eskieksi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
bilgisayar 7 yıllık şimdiye kadar hiç böyle bir sorun olmamıştı şimdi neden durduk yere oldu acaba . Bilgisayardan yanık kokusu falan gelmiyor o zaman bilgisayarı açmamda sorun yok mu açmayı deneyim mi daha kötü olur diye düşünüyorum teşekkürler.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bilgisayar 7 yıllık şimdiye kadar hiç böyle bir sorun olmamıştı şimdi neden durduk yere oldu acaba . Bilgisayardan yanık kokusu falan gelmiyor o zaman bilgisayarı açmamda sorun yok mu açmayı deneyim mi daha kötü olur diye düşünüyorum teşekkürler.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,506
Kablolara falan iyi baktın değil mi yanık izi falan olabilir.Belki uzun yıldan sonra power'a bir şey olmuş olabilir.Sonuçta elektrik ile çalışıyor.

İsimyok08

Profesör
Reaksiyon puanı
6,108
Gücü fazla çekmiş ayrıca güç kaynağının marka olması da çok önemli en kötü prize güç dengeleyici al sıkıntı yaşamazsın diye düşünüyorum ama çok tehlikeli şuan..
PSU'lar gücü fazla çekmez. Sisteme ne kadar yetiyorsa o kadar çeker.

Koskaca ev hattı bilgisayarı mı kaldıramayacak prizler de en az 16A sigarta kullanılıyor hadi 13a diyelim eskidi 10a düştü diyelim 300w harçarken bile bilgisayarın çekeceği Max amper 2a falandır power supply kendi içinde bir şey olmadıysa başka türlü atma ihtimali yoktur.
Benim imzamdaki sistem. Buz dolabı , elektrik süpürgesi , televizyon , ampüller , çamaşır makinesi açıkken açtığımda geçen şalter atmıştı.

CCD

Asistan
Reaksiyon puanı
217
PSU'lar gücü fazla çekmez. Sisteme ne kadar yetiyorsa o kadar çeker.

Benim imzamdaki sistem. Buz dolabı , elektrik süpürgesi , televizyon , ampüller , çamaşır makinesi açıkken açtığımda geçen şalter atmıştı.
Fazla güç çekmiştir derken şu şekilde: Dalgalanma olmuştur bilgisayara o sırada fazla güç gitmiştir.

Ecomanya

Profesör
Reaksiyon puanı
658
Daha önce voltaj düşmesi gibi problemler oldu mu?

Son mesajlar