Bilgisayar açılıyor gibi yapıyor monitöre görüntü gelmiyor? hardisk mi bozuldu acaba

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Güç düğmesine bastığında kasa çalışmaya başlıyor mu? fanlar, disk vs. çalışma var mı? sorunu biraz daha açmalısın.

ahmet9999

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Güç düğmesine bastığında kasa çalışmaya başlıyor mu? fanlar, disk vs. çalışma var mı? sorunu biraz daha açmalısın.
bılgısayarın guc dugmesıne basıyorum acılıyo ekran gelmıyo sınyal yok diyor

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Bazen Uyku modundan çıkılamadığı zaman olabiliyor. Kasanın enerji kablosunu çıkarıp biraz bekledikten sonra tak bakalım. Bir defa başıma gelmişti. Saçma gibi gelmesin.

ahmet9999

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bazen Uyku modundan çıkılamadığı zaman olabiliyor. Kasanın enerji kablosunu çıkarıp biraz bekledikten sonra tak bakalım. Bir defa başıma gelmişti. Saçma gibi gelmesin.
olmadı ekranda check sıgnal cable dıye bır yazı cıkıyo ve no sıgnal dıe bır yazı cıkıyor

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Çıkmış olmasın bu bu kablo bir taraftan iyice bir çıkar tak bakalım şunları

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
burdan bu kadar oluyor yardım ancak. on board ekran kartı var ise kartı söküp oradan deneyebilirsin.

ahmet9999

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
burdan bu kadar oluyor yardım ancak. on board ekran kartı var ise kartı söküp oradan deneyebilirsin.
ekran kartı on board mıs ekran kartını temızlıyımmı daha yenı temızledım ama temızlememe gerek varmı

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
On board ekran kartını nasıl temizliyorsunuz ki.. Anakart üzerinde bir chip sadece. Baksan zor görürsün :)

Bios pilini de çıkartıp beklet biraz. hatta pili komple çıkart. harddisk, dvd vs. ne kadar ek cihaz varsa çıkart. arkada usb yazıcı vs. hepsini. sadece anakart kalsın. öyle açmayı dene.

benim de ekran kartım on board, bende aynı anda vga, hdmi ve dvi var anakart üzerinde. bulabilirsen bir vga veya dvi kablo ile (tabi monitöründe giriş var ise) deneyebilirsin.

aklıma gelenler bunlar. eğer bulabilirsen başka bir monitör. (arkadaştan, komşudan) denemelik bulmaya çalış. sorunu tesbit edebilmen için.

yine olmuyor ise, daha fazla kurcalamamanı tavsiye ederim. bir yerden sonra kaş yapmaya çalışırken göz çıkıveriyor. yarın bir tamirciye veya işin ehli birine gösterirsin.

ahmet9999

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
On board ekran kartını nasıl temizliyorsunuz ki.. Anakart üzerinde bir chip sadece. Baksan zor görürsün :)

Bios pilini de çıkartıp beklet biraz. hatta pili komple çıkart. harddisk, dvd vs. ne kadar ek cihaz varsa çıkart. arkada usb yazıcı vs. hepsini. sadece anakart kalsın. öyle açmayı dene.

benim de ekran kartım on board, bende aynı anda vga, hdmi ve dvi var anakart üzerinde. bulabilirsen bir vga veya dvi kablo ile (tabi monitöründe giriş var ise) deneyebilirsin.

aklıma gelenler bunlar. eğer bulabilirsen başka bir monitör. (arkadaştan, komşudan) denemelik bulmaya çalış. sorunu tesbit edebilmen için.

yine olmuyor ise, daha fazla kurcalamamanı tavsiye ederim. bir yerden sonra kaş yapmaya çalışırken göz çıkıveriyor. yarın bir tamirciye veya işin ehli birine gösterirsin.
kablonun yerını deıstırdım vıdeo ın deydı dvı ye taktım hardıscı cıkardım ekran kartını cıkardım beklıyorum nekadar bakletmem gerek

akrepzeus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bılen arkadasların yardımı lazım.Laptopumu actım temızlemek ıcın.Toz falan varsa dıye.Baktım bısey yok.Bende tekrar kapattım.Bılgısayarın düğmesine basıyorum fan calısyor ısıklar yanıyor 5 sanıye sonra hersey gerı gıdıyor.yanı kapanıyor.Neyse koydum gıttım.Geldım ısıklar yanıyor 1 dakıka gecmedı kı gerı kapandı.pc delirdi.Kurcalamadım.sadece vıdaları sokup gerı taktım.sılmedım de.ama sımdı ekranı gectım pc acılıp kapanıyor 1 dakıka ıcınde.bende kapatamadım ve bataryayı soktum.bu mesajı da eskı laptobumdan yazıyorum.eger yardımcı olabılecek arkadaslar varsa beklıyorum.

akrepzeus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yardımlarınız çıg gıbı yagdı masallah.bu konuda aynı sorunla karsılasan arkadaslara ben yardım edeyım.SORUN COZULDU.kısa devre.ram uzerıne vıdanın altında bulunan küçük pul düşmüş.her tarafı soktum ama en sonunda etıketın altında buldum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
onu düzeltmenin yolu var harddiski sök senle kafa buluyomuşya sende onla kafa bul çak kafayı aklı başına gelir adam olur :D

Furkanteke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler ekran kartını söküp takın bilgisayardaki kabloları sökün USB klavye falan ram çıkarıp takın düzgün takın otursun tam sonra geri takın olur benim şimdi başıma geldi oldu kolay gelsin..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilgisayarımın ekranı çalışmıyor ama kasası çalışıyor kasanın içine baktım ama herşey normal görünüyor ne yapmalıyım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim aynı sorun bende yaşadım ve monitör değiştirdim oldu o senin sölediğin ses monitörden geliyor dikatli dinle :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:cursing:benm blgısayarda aynı arıza oldu arkdaslar bunn yontemı yokmu yenı formatladm temızlemek gerekıormu (nerelerı) yardm edermsn arkdaslar yesıl ısık yanmıor hep trncu yanıor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
pc de bi sorun yoktu , her zamanki gibi açtım kasa açıldı ekrana görüntü gelmedi , ekran kartının fanı hariç diğerleri çalışıyor , başka ekran kartı taktım yine görüntü yok ,monitörün ışığı yanıyor ekran kartının bağlantısını kestiğim de sinyal yok yazısı geliyor , ne yapmalıyım acaba ?:huh:

BLacK+

Profesör
Reaksiyon puanı
18
pc de bi sorun yoktu , her zamanki gibi açtım kasa açıldı ekrana görüntü gelmedi , ekran kartının fanı hariç diğerleri çalışıyor , başka ekran kartı taktım yine görüntü yok ,monitörün ışığı yanıyor ekran kartının bağlantısını kestiğim de sinyal yok yazısı geliyor , ne yapmalıyım acaba ?:huh:

Sanırım güç kaynağında sorun var. Yanmış arızalanmı yada çalışmasını engelleyen fiziksel bir durum olmuş olabilir. Bir bilgisayarcıya götürüp PSU yani güç kaynağının çalışıp çalışmadığına bakın.
Güç kaynağından çıkan kablolardan ekran kartınıza bağlanan modülede bakın. Çıkmış olabilir bir ihtimal.

OnurFK

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Ekran kartini fani yok anladigim kadariyla yeni bir fan takip dene galiba ekran karti isiniyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilgisayarımı açtığımda anakart çalışıyo ama ne dit sesi geliyo nede ekran acaba bilgisayarım 1 seneden fazla açılmadı ondan mı kaynaklanıyo lütfen yardımcı olun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Başlıkta geçen ana kartların tümünü uyumlu işlemci Ram v.s ile çalıştırdım ancak monitöre görüntü gelmiyor. Bir başka kasada monitör çalışyor. Anakartların bios larını resetledim,Farklı işlemcilerle de denedim ancak ekrana en ufak bir ibare yansıtamadım. Bilen biri var ise yardımlarını bekliyorum. Teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Aynı sorun bende de var. Monitöre hiçbişey gelmiyor. BIOS görüntüsü ilk açılıştaki test görüntüleri vs hiçbişey yok. Herşeyi çıkardım tekrar taktım yine yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya abicim bense bilgisayar açılıo hoşgeldiniz dio sonra ekran siyah oluo napcamı bilemedim pc de laptop napabilirim :huh:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:devil::clap:vala benim b,lgisyar 12 yaşında ve hardiski 40 gb powrei değiştirdim düzeldi power ve ram leri iyi takılmışmı diye bir bak

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkdasım öncelikle merhaba bak kasanın kapaığını ac ve ilk önce ram ve ekran kartını sök sonra kasanın içine fon makinası ile hava bas sonrada remin altını ve ekran kartınn altını yani sarı parlıyan dişlerini silgi ile sil cıplak elle temas etme sonra güzelce yerleştir sorunun cözülecektir eski tip kasalar cabuk tozlanır toz ram yada ekran kartı slotlarına girdiğinde anakartın okumasın engeller bu yüzdende görüntü alamassın dikkat li ve yavasca düzgün yaparsan sorunun cözülecektir iyi günler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm beyler bendede bu sorunların aynısı oluyordu ekran acılmıyor uyku moduna geciyordu tek yaptım pc calışırken ram cıkarın geri takın eğer pc calışmassa pawor kablasunu cıkarıp acma dümesine 2 3 defa basın sonra kabloyu takın ve tekrar pc acın gmutlaka ekran acılacaktır .... denedim oldu.... kolay gelsin ... :D

Gerçekten işe yaradı sıkıntısı olan aynen denesin derim :)