Bilgisayar Açılınca Kapanıyor.

Bu konuyu okuyanlar

AydınKeskin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar elimde msi gamig 7 anakart 750 w psu i7 4790 k işlemci 4 tb disk msi twinforce e.kartı vs kasa özellikleri

şimdi bilgisayarı açıyorum pc bios ekranı geçtikten sonra kapatıyor sonra tekrar açıyorum sorunsuz açılıyor.buda su şekilde oluyor. atıyorum pc açık suan kullanıyorum kapatayım açınca direk açılıyor onda sorun olmuyor 5 6 saat kapalı bekledikten sonra açmaya çalışınca ilk açıyor bios ekranı geçiyor kapanıyor ve tekrar açınca sorunsuz açılıyor.

bu konu hakkında bilgisi olan varmı başına gelmiş veya düzeltmiş olan arkadaşlar için
Not: PSU bozuk değil 3 tane 750 1000 w psu denedim yine aynı.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Bios guncellemesi yapmayi denedin mi ?

Jubei

Profesör
Reaksiyon puanı
477
aynı anakart ve aynı işlemciyi kullandım ve bahsettiğin sorunların hiç biri olmadı bende, tavsiyem ilk önce eğer o 4Tb hdd sistem disk,i ise onu sistemden çıkar ve 120-250-320-500Gb gibi bir hdd,e Windows kur.
Ayrıca sistemden dvdr- sistem disk,i hariç tüm diskleri ve ekran kartını çıkar ve işlemcinin içindeki ekran kartını kullanarak sistemi sıfırdan ilk önce Windows 7 ile kurman.
Bu arada bios sıfırlamayı ve Msi Command Center ile bios güncellemesi yaparsan iyi olur.
Bunları bir dene bakalım sonuç ne olacak ?

Promethium

Doçent
Reaksiyon puanı
67
Bende de buna benzer bir sorun var windows 10 dan kaynaklandığını düşünüyorum ama grubdan önce nasıl oluyor onu anlamadım.