Bedelli askerlik çıktı! İşte yaş ve ücreti

Bu konuyu okuyanlar

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
bu ülke de paran varsa kralsın paran yoksa ülkeyi koruması gereken adamsın .....

Subzero0*

Doçent
Reaksiyon puanı
2
2 şey düşünüyorum.
1. Fakirin çocuğu askerlik yaparken zenginin neden bedel ödeyerek yapıyor? Çifte standart değil de nedir ?
2. Bakıyorum da artık teknoloji çağındayız, eskiden askerlik çok önemliydi çünkü füze yoktu roket yoktu Kılıçla kalkanla savaşırdı insanlar(300 400 yıl öncesi) ne kadar fazla askerin olsa o kadar iyi olurdu
Ama bir düşünün ABD bir fuzeyle tek tuşla bütün ülkeyi yok edebilecekken askerlik pek işe yaramaz gibi

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Sadece zengin için diye düşünmeyin, ben zengin değilim ama 6 ay maaş almamayı düşünürsek 18bin verirdim, zaten 6 ay maaş almamanın zararı bu civarda bi öğretmen için. Onun bunun ağzını çekip saçma sapan emirlerini yapmaz kendi işimi yapardım yine, sağlığımı da kaybetmemiş olurdum.
Bedelli yapacaklara memoş denmesini de anlamıyorum kendilerinin imkânı olsa 1 gün durmazlar askerde gelmiş mehmetçik ayağına yatıyorlar, hepiniz memoşsunuz kardeşim.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
aslında askerlik profesyonel asker şeklinde olsa daha iyi olurdu böyle adam adapte olup eğitilene kadar askerliği bitiyor eğitimi boşa gidiyor bu şekilde çin ordusunu katlıyan miktarda asker olur ama yok...

MBrv

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Şehitler üzerinden konuşmak ne kadar da kolay. Bedelli tutsaydı bu arkadaşlara koşa koşa bedelli yapacaklarına adım gibi eminim. Kimse kusura bakmasın ama yüksek lisansımı yaptım, hedefim doktorayıda bitirmek ve Allah'a çok şükür çalışıyorum, işim iyi. Böyle bir durumda kimse benden gidip saçma sapan bir 6 ay geçirmemi beklemesin. Eğer bu ülkenin çok bilmiş "Paşaları" biraz adam olsaydı, sizin siyasetinizi yaptığınız şehitlerin üzerindeki bayrak tabutta değil, her zaman gönderde olur. Ucuz cümlelerle, birilerinin ihtirası ve hırsı uğruna şehit olan kardeşlerimiz üzerinden kimse siyaset, edebiyat yapmasın.

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
aslında askerlik profesyonel asker şeklinde olsa daha iyi olurdu böyle adam adapte olup eğitilene kadar askerliği bitiyor eğitimi boşa gidiyor bu şekilde çin ordusunu katlıyan miktarda asker olur ama yok...

hangi konuda profesyonelliğe geçtik ki.askerlikte olsun.tuturmuşuzsunuz profesyonel askermiş.aylık 2-3 bin tl.sen kimseyi gabar dağında tutabilinmi.

sözleşmeli er denediler ne oldu.kimse gider mi o paraya.bu kadar eziyeti çekermi.

bazı şeyleri aşalım ülke olarak.o zaman konuşuruz bunları.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
aslında bir yöntemi var ama sosyal devlete uymaz o.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
10171789_798315620239434_9201913364812205714_n.jpg

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
hangi konuda profesyonelliğe geçtik ki.askerlikte olsun.tuturmuşuzsunuz profesyonel askermiş.aylık 2-3 bin tl.sen kimseyi gabar dağında tutabilinmi.

sözleşmeli er denediler ne oldu.kimse gider mi o paraya.bu kadar eziyeti çekermi.

bazı şeyleri aşalım ülke olarak.o zaman konuşuruz bunları.
güzelce yağlayıp ballayıp bir kamu spotu yapıcan maceraperestleri çekicen ancak öyle olur amerika gibi.