Bedava Dergi Okuyun

Bu konuyu okuyanlar

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
iPhone'da dergileri bedava sunan Zinio'ya, ufak bir hileyle bilgisayardan da ulaşmak mümkün. Dergiler İngilizce olsa da ilginizi çekeceğini düşünüyoruz.

Hindistan'ın meşhur blog yazarlarından Amit Agarwal'ın blogunda yayınladığı ipucu sayesinde 20 farklı dergiye ücretsiz ulaşılabiliyor. Yazının orijinaline buradan ulaşabilirsiniz. Bu hizmet aslında yalnızca iPhone kullanıcılarına ücretsiz. Dergilerin arasında Macworld, Esquire, Playboy, PC Magazine ve hatta Penthouse bile bulunuyor.

Bu içeriğe bilgisayardan ulaşmak için tarayıcımızı siteye iPhone olarak tanıtmamız gerekmekte. Bunu çeşitli tarayıcılarla şöyle yapabilirsiniz:

Safari

En kolay yöntem Safari kullanarak erişmek. Safari menüsünden Edit > Preferences > Advanced sekmesine gidin ve "Show Develop menu in menu bar." seçeneğini etkinleştirin. Böylece menüde "Develop" öğesi belirecek. Oraya tıklayın ve "User Agent" olarak "Mobile Safari 1.1.3 - iPhone"u seçin. İşlem tamam, artık Zinio'yu ziyaret etmek için buraya tıklayın. Diğer siteleri ziyaret etmeden önce "User Agent" ayarını önceki haline getirmeyi unutmayın.

zinio.jpg

Firefox

Firefox'tan ulaşmak için biraz cebelleşmek gerekecek. Önce yeni bir sekmede adres satırına "about:config" (Tırnaksız) yazıp enter'a basın ve ince ayar sayfasını görüntüleyin. "Süzgeç" bölümüne "useragent" yazın ve "general.useragent.extra.firefox" satırını bulun. Bu satıra sağ tıklayıp "Değerini değiştir"i seçin. Açılan metin kutusuna "Mobile Safari 1.1.3" yazın ve Tamam'a tıklayın. Tamamdır, dergilere göz atabilirsiniz. Dergileri okumanı bittiğinde sözü geçen ayara sağ tıklayıp "Sıfırla"yı seçin ki diğer sitelerde olası görünüm problemleri olmasın.

Diğerleri

Opera ve Internet Explorer'da bu işlem pek pratik olmadığı için değinme gereği duymadık. Bunun bir nedeni de Zinio dışındaki siteleri ziyaret ederken tarayıcınızın iPhone olarak tanıtılmasının problemlere yol açma ihtimalinin olması, bu nedenle Zinio'yla işiniz bittiğinde üstteki işlemleri anlatılan şekilde geri almanızı tavsiye ediyoruz.

Bilgi İçin: Zinio
Yazan: Saner Apaydın
SDN - http://shiftdelete.net

Erthon

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Eline sağlık güzel haber olmuş

JuLiuSiuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Süper bir haber gerçekten :) Dergiler İngilizce olsada yine de resimlere bakanlar olur değil mi? ;D Neler neler buluyorlar gerçekten ya :)

c0lin

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
hahaha juli :D yaa safaride türkçe açıklarmısın :)

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,004
Firefox için 2 saat nasıl yapılacağını anlatmışsınız da neden opera için yorulmamışsınız çok merak ettim. Belki de beceremediniz.. Yeter artık bu firefox için kendinizi bu kadar yırtmayın. Ben opera ile de girmek istiyorum. Yapılabiliyorsa nasıl yapılır açıklar mısınız?

Regionella

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Firefox için yapılması neyi gösterir sence,hangisinin daha iyi olduğunu ?
FF'nin tek kötü yanı ram'İ mahvetmesi,diğer özellikleri operadan iyi.opera da flashlar hep bozuk çıkıyor,dolaşılmıyor çoğu sitede.

tugbagaleri

Müdavim
Reaksiyon puanı
46
pesimist dedi ki:
Firefox için 2 saat nasıl yapılacağını anlatmışsınız da neden opera için yorulmamışsınız çok merak ettim. Belki de beceremediniz.. Yeter artık bu firefox için kendinizi bu kadar yırtmayın. Ben opera ile de girmek istiyorum. Yapılabiliyorsa nasıl yapılır açıklar mısınız?
pesi artık sende firefox a gel inat etme operada...pis operacı seni :)

Tanshaydar

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hoop hoop, ne oluyor. Opera'ya saldırılar başlamış :D

Kimse laf etmesin en güzel tarayıcı o (ulan dergi başlığını bile tarayıcı kavgasına çevirdik ya :D)

Tarayıcı fanatizmi yapmayalım lütfen :) :)

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
pesimist dedi ki:

Yahu ne bu şiddet bu celal, Opera için yapmaya çalıştım ama user agent'i ayarlardan elle değiştirmenin yolunu bulamadım. Yoksa ben de Opera'cıyım bilirsin. Beceremedik evet. Durum budur.

fatihcin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pesimist dedi ki:

Çok ayıp Belki de becerenedniz diye bir yazı yazmak.

ardındanda Nasıl yapılıyor açıklarmısınız demişsin. Bu iyice ****.

Ben olsam ne halin varsa gör size iyilik yapılmas derim .

KINIYORUM SENİ

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,004
Sağol saner. Beceremediyseniz lütfen oraya yapamadık yazın. Biraz alengirli uzun iş onun için gerek duymadık gibi sözler sarfetmek ne kadar doğru. Patlamamın sebebi bundan önce de okuduğum bir kaç yazı.

Fatihcin kendi yazılarına bak önce.. Konuya yorum yap.

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Bu basitçe "beceremedik" değil Pesicim, Saner bu işin ağzından girer burnundan çıkardı. Ama Opera bu ayarı elle değiştirmeye izin vermiyor. Opera'nın çok güzel bir hızlı özellik değiştirme ayarı var; sitelere kendini nasıl tanıtacağını ayarlayabiliyorsun. Örneğin Internet Explorer gibi davranmasını sağlayabiliyorsun. Ancak önyüklü bir kaç seçenekten fazlasına izin vermiyor.  Yani kısacası uzaya Opera ile çıkamıyor olmak "beceriksizlik"ten değildir. ;)

mtrigger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardes bu dergilere explorerdanda girdim ama gösterdi ayar yapmadan dergilerden sadece birkac sayfa gösterio. safariden girdim. ondada aynı yoksa yapamadımmı

The_Climb

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya ben dergilere nasıl gireceğimi bilmiyorum yardımcı olabilecek biri var mı

kasvaa

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sağolasın;yine çıktı ingilizce ;D

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Güzel bir anlatım yapmışsın tebrikler.

cintwiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
beceremedim ince ayar sayfasını acamadım:D firefoxda

knightx

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
aynen bende açıklama istiyorum.... bilen birinden

calvaria

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
beceremedim ince ayar sayfasını acamadım:D firefoxda

yeni bi sekme aç about:config yaz search e user yaz çıkan değerlerden firefox/3.5.5 olan değeri çift tıkla herhangi bi mobil browser ismi gir mesela mobile safari 1.1.3

olay bitmiştir sonra girebilirsin ama işin bitince değeri sıfırla demeyi unutma.