Haber BEAST: False Prophet

Penetrator God

Doçent
Katılım
14 Ocak 2020
Mesajlar
877
Çözümler
1
Reaksiyon puanı
533
Puanları
93
Yaş
26

7.jpgSteam Sayfası

Sistem Gereksinimleri:​


İşletim Sistemi: Windows 10
İşlemci: Ryzen 3 3100/Intel Core i5-9400F
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: AMD Radeon RX 560/Nvidia GTX 1050
HDD: 85 GB kullanılabilir alan​


Oyun Hakkında:

Beast, Karpat efsanelerinden ilham alan hikayesi ve gotik tarz görselleriyle dikkat çeken kasvetli bir taktiksel RPG'dir. 25 Ekim 2023'te erken erişime açılmıştır. Oyun, 2019 yılında kurulan Varşova merkezli False Prophet stüdyosu tarafından Unreal Engine 5 ile geliştirilmektedir. Geliştirici ekip ayrıca daha önce Shadow Warrior 3, Sniper: Ghost Warrior Contracts ve The Medium gibi oyunların geliştirilmesinde çalışmış tecrübeli bir ekiptir. Beast şimdilik erken erişimde olmasına rağmen yaklaşık 40 saatlik oyun süresine sahiptir. Oyunun baş karakteri Anton Sabbados, yıllarca öldüğü düşünülen bir savaş gazisi olarak Osmanlı İmparatorluğunun boyunduruğu altında on yıl süren kölelik sonrasında Karpatlardaki vatanına geri döner.

Ancak toprağının artık harap olduğunu, haydutlar tarafından halkının işkence gördüğünü ve bilinmeyen bir kaynaktan gelen ölümcül bir veba salgınıyla herkesin sarsıldığını keşfeder. Çılgın peygamber Kral Lurius ardından ondan vebayla savaşmasını isteyerek Anton'u huzuruna çağırır. Anton, sadık askerler toplar ve toprakları eski ihtişamına kavuşturmak için bir yolculuğa çıkar. Ayrıca yolculuk boyunca karakterimiz içindeki şeytanlarla ve rahatsız edici anılarıyla yüzleşmek zorundadır. Beast, sırasıyla dönüş tabanlı taktik savaşlarda askerlerimize komuta etmemizi sağlar. Birimleri bireysel olarak kontrol eder, onlara hareket etmelerini, nesneleri kullanmalarını bomba veya iksir, yakın veya uzak mesafeden saldırmalarını emrederiz. Ek olarak karakterlerin pasif yetenekleri, savaşın sonucunu etkileyebilir.

Birçok farklı düşmanla, haydutlar, mutantlar ve canavarlar gibi, yüzleşip onları kanlı bir şekilde ortadan kaldırmamız gerekiyor. Son çare olarak, içimizdeki canavar sistemi aracılığıyla dengeyi lehimize çevirebiliriz, baş karakterin içindeki canavar bize oynanışta geçici olarak gerçekten güçlü yeteneklere erişim sağlar, ancak beraberinde takımımızın akıl sağlığını da riske atar. Bu mekanizma savaşın dışında da çalışır, bu da hikaye anlatısında ahlaki ikilemlere yol açar. Ana hikaye şeytani cazibeye boyun eğip eğmediğinize bağlı olarak değişmeye başlar. Geliştiriciler bu erken erişim sürecini ise çok fazla uzatmamaya niyetli olduklarını ve en geç 2024 içerisinde oyunun tam sürümünü yayınlamayı düşündüklerini belirtmektedirler.

Oyundan Görüntüler:​


1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Oynanış Fragmanı:​


 
Üst