Battlefield 4 Hakkında Ne Düşünüyorsunuz

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Oyunun detayları gittikçe açıklanıyor ve görsel olarak BF3 den farkı ciddi olmasada oynanış olarak bu sefer verilen sözler yerine getirildi. Çevre ile entegre olabiliyoruz, artık gökdelen tamamen çökebiliyor, commander mode eklendi vs. Forum olarak kasım civarı çıkacak bu oyun hakkında ne düşünüyorsunuz?
Battlefield-4-Release-Date.jpg

Single Player:
[video=youtube;uaEwNGz8NJ4]http://www.youtube.com/watch?v=uaEwNGz8NJ4[/video]
Multiplayer:
[video=youtube;3nJY7n8KaOY]http://www.youtube.com/watch?v=3nJY7n8KaOY[/video]
Ve ve ve Commander Mode :D:D :
[video=youtube;dgZTeVnM5Sw]http://www.youtube.com/watch?v=dgZTeVnM5Sw[/video]

harkk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
BF3 den daha iyi bir defa önce orada anlaşalım.BF4 online olarak oynandığında BF3e göre daha kalitali bir savaş sunuyor. her yönden daha kaliteli. Call Of Duty Ghost gibi yeni oyunların çıktığı bu dönemde hangi birini alıpta oynayacağım merak ediyorum

3d-enjoy

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ben cod serisini MW2 den sonra tamamen bıraktım,bf3 multisi baya güzel kolay kolay sıkılmıyorsunuz
yalnız şu ,Bf4 te deniz savaşları da olacak deniyor umarım bu deniz savaşları sadece botlarla yapılan çatışmalardan ibaret degildir:)

dgarkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Grafik devrimden sonra yapılacak büyük çaplı devrim kalmadı single'a da yönelseler iyi olurdu ama şu plastik renkler tüm karizmasını götürüyor bence

FullScreen

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Battlefield 1942 den bugünlere geldik ki , 1942 yi çok severim.Hala daha süper bir oyun bana göre.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Battlefield serisi her zaman gözbebeğim olmuştur. Rakip firmalar gibi 16 kişilik mp modları yerine hayvan gibi haritalarda çoklu oyuncu desteği ile gönlümü fetheden oyunların başında gelir. En sevdiğim yanı ise mükemmel sesleri. Senaryo modu için bir şey diyemem ama BF4 çıktığında orjinal alıp oynayacakların başında geliyorum..

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
battlefield-4-wallpaper1.jpg

Battlefield-4-5.jpg

BF4-4.jpg

Battlefield4.jpg

Evet arkadaşlar nihayet beklediğim mükemmel oyun sonunda çıktı ve bugün oynama fırsatı buldum. Kısaca bir inceleme yapacak olursam sesler grafikler fizikler ve silah çeşitliliği her zaman ki gibi oyunun mükemmel yanı. Fizik motoru zaman zaman bazı buglar içerse de hatasız kul olmaz diyerek cümlemi tamamlıyorum. Senaryo modu bir cod'daki senaryo tadında olmasa da oynanmayacak cinsten değil ki battlefield serisi multiplayer ağırlıklı bir oyun olduğu için çok ta görmemek lazım. Tek canımı sıkan nokta ise yükleme süreleri gerçi öyle mükemmel bir pcye sahip değilim ama loading kısımları en azından bende biraz uzun sürüyor. Sizin görüşleriniz ne durumda ? Puan vermek gerekirse ki multiplayer oynamadım bu puanlar oyunda ki yapay zeka grafik performansı fizik motoru sesler vs etkenler için geçerli 10 üzerinden 9.1 verebilirim 0.9 puanı yapay zeka ve bazı buglar yüzünden kırdım :D Neyse söz sizde..

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
Fazla bişey beklememek lazım.Sonuçta bf3 ün biraz iyileştirilmiş hali olacak.Ama benim merak ettiğim Team Deathmatch modunun biraz daha zengilleştirilmesi.Kuru kuruna oynuyorsun.Hayır oynadığın map Cod'a oranla daha küçük ve basit oluyor.Yani Modlara göre map çıkarmaları lazım.Alakasız maplarda TD oynuyoruz. :)

Şimdi bir Cod un TD sine bak.birde bf3'e arada gözle görülür fark var.Zaten Cod sadece senaryoda bf3 ü geçmez TD modu ilede geçer.

3d-enjoy

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ben hikaye modunu bitiridim bf3 göre çok daha iyi olmuş:) ama önemli olan multisi,hikaye modu adettendir diye yapılmış
bir kaç ekran görüntüsü paylaşayım:)
80ez.jpg

ekki.jpg

99ka.jpg

ykv2.png

zmx3.png

c04m.png

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Oyunu bir heyecan bir kaç mağazayı arayarak buldum ve satın aldım.
Fakat dün gördüm ki daha yamaLARa ihtiyacı var oyunun.
Havada uçan tank, kaybolan bina, bir anda göğe yükselen ben ki oyundan atması ve app.crash olmasını saymıyorum bile.
O kadar sene Cod oynadım, videolarını izleyip heveslenip aldım oyunu ama single modunda dandun hikaye olmadan ilerliyoruz. Alışık değilim ben sanırım böyle oyuna. Ana bir hikaye yok oyunda.
Battlefield 3 te var bende ve BF4 ile arasında grafik olarak hakikaten dağ var.
BF4 multi çok güzel olmuş bir kere onu söylemeden geçmeyeyim.
Fakat single player ve multiplayer modlarındaki app.crash, disconnect(bağlantı kopmaları) çok sinir bozucu.

Shizo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
IuTKuI 'nun da dediği gibi yamalara ihtiyacı var..Birden çukura düşüyorum,uçuyorum,tim arkadaşları olmadan bölüme başlıyorum sonra yeniden timle başlıyorum :) Olacak olacak inş daha iyi olacak

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Oynama şansı bulamadık ki bakalım nasıl olmuş :(

skys

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
11
Oyunu bir heyecan bir kaç mağazayı arayarak buldum ve satın aldım.
Fakat dün gördüm ki daha yamaLARa ihtiyacı var oyunun.
Havada uçan tank, kaybolan bina, bir anda göğe yükselen ben ki oyundan atması ve app.crash olmasını saymıyorum bile.
O kadar sene Cod oynadım, videolarını izleyip heveslenip aldım oyunu ama single modunda dandun hikaye olmadan ilerliyoruz. Alışık değilim ben sanırım böyle oyuna. Ana bir hikaye yok oyunda.
Battlefield 3 te var bende ve BF4 ile arasında grafik olarak hakikaten dağ var.
BF4 multi çok güzel olmuş bir kere onu söylemeden geçmeyeyim.
Fakat single player ve multiplayer modlarındaki app.crash, disconnect(bağlantı kopmaları) çok sinir bozucu.

Aynen dostum para verdik o kadar. Ama oynıyamıyoruz sürekli oyundan atıp duruyor kesinlikle patch lazım

3d-enjoy

Asistan
Reaksiyon puanı
2
oyuna yakında güncelleme gelecek sorunların büyük bir kısmını çözer,benim favori serim bf dir ne arma serisi kadar hantal ve sıkıcı nede cod serisi kadar absürt:) Dıce tam ortasını bulmuş.Bence en iyi multi fps dir:)

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
BF3 ten bir farkı yok. En sağlam multiplayer ARMA da. Bf de, call of ta Armaya yetimesi için kırk fırın ekmek yemesi lazım.

Ne gibi benzerlikleri var mesela?
Ben mesela fark olarak grafiklerini BF3 ten daha iyi olarak gördüm. Silahları ve sesleri daha iyi, özellikle uçak kullanımı daha iyi olmuş.
Veya duman efektlerini ve patlamalar daha gerçekçileşmiş olarak gördüm.

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Ne gibi benzerlikleri var mesela?
Ben mesela fark olarak grafiklerini BF3 ten daha iyi olarak gördüm. Silahları ve sesleri daha iyi, özellikle uçak kullanımı daha iyi olmuş.
Veya duman efektlerini ve patlamalar daha gerçekçileşmiş olarak gördüm.

O saydıkların bana göre ufak dokunuşlar. Harita boyutları aynı, araçların kullanımları aynı düzlükte, yine 15 sn içinde düşmanla çatışmaya başlıyosun. Yine gir öldür çık mantığında taktik namına hiçbir gelişme yok.

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
O saydıkların bana göre ufak dokunuşlar. Harita boyutları aynı, araçların kullanımları aynı düzlükte, yine 15 sn içinde düşmanla çatışmaya başlıyosun. Yine gir öldür çık mantığında taktik namına hiçbir gelişme yok.

Taktiği Commander modundayken ve Squad in ile yapacaksın bu oyunda böyle.
Ufak dokunuşlar dediğin oyun 28GB boyutuna ulaşmış vaziyette.
En azından sniper bile bf3 e nazaran, daha etkili, daha stabil olmuş. Önceleri silahı kullanması daha zor idi.

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Taktiği Commander modundayken ve Squad in ile yapacaksın bu oyunda böyle.
Ufak dokunuşlar dediğin oyun 28GB boyutuna ulaşmış vaziyette.
En azından sniper bile bf3 e nazaran, daha etkili, daha stabil olmuş. Önceleri silahı kullanması daha zor idi.

Sonuç olarak bana göre ufak tefek dokunuşlar ile piyasaya sürülen bir oyun. Ayrıca oyunlar boyutlarına göre değerlendirilmez.
Dip not: bf serisine kötü demiyorum yanlış anlaşılmasın.

erbayfaruk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hala iniyo :) henüz deneme şansı bulamadım ama eminim hakkını vermişlerdir

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Sonuç olarak bana göre ufak tefek dokunuşlar ile piyasaya sürülen bir oyun. Ayrıca oyunlar boyutlarına göre değerlendirilmez.
Dip not: bf serisine kötü demiyorum yanlış anlaşılmasın.

Ben boyutu yüksek diye iyi demiyorum ki.
Ufak dokunuş kastından ben ne kadar ufak olmadığını o dokunuşların söyledim.
Herkes beğenecek değil sonuçta. Her yapılan oyun bir önceki serisine birşeyler katılarak yapılıyor sonuç itibariyle.
Call of Duty : Modern Warfare ile bir çığır açtı, Battlefield 3 te bir çığır açtı.

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Ben boyutu yüksek diye iyi demiyorum ki.
Ufak dokunuş kastından ben ne kadar ufak olmadığını o dokunuşların söyledim.
Herkes beğenecek değil sonuçta. Her yapılan oyun bir önceki serisine birşeyler katılarak yapılıyor sonuç itibariyle.
Call of Duty : Modern Warfare ile bir çığır açtı, Battlefield 3 te bir çığır açtı.

Zevkler tartışılmaz dokunuş olayına daha fazla zıtlaşmayacağım. Zaten bf nin multiplayer ı güzel ona birşey demiyordum. Ama ben bf3, bad company 2 ye göre ne kadar ciddi gelişme gösterdiyse, bf4 ünde aynı oranda gelişme göstereceğini düşünüyordum. Ciddi bir fark bulamadım o yüzden.

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Battlefield 3'e göre, hikayesi daha iyi ama çok kısa bir sürede bitirebiliyorsunuz.

Ben beğendim, oynamayanlara tavsiye ederim.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
multiplayerda silahlar çok ilerlemiş oyundaki tüm silahların tüm ekipmanlarını açmak bir ömür sürer muhtemelen.
haritalar daha iyi gibi fakat dalmavand peak gibi bir haritaya ihtiyaç var.

single playerda ise yine berbat bir hikaye var. yapay zeka en hafif tabirle komik. zaten çok kısa hızlıca bitirip multiplayer'a geçmek en güzeli.

nedense bf3'e göre biraz daha karanlık bir oyun gibi geldi bana. fena değil

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
Çoğu yeni çıkan oyunda bu gibi aksaklıklar olur.Ama bana inanın GTA5 teki çektiğimiz çileyi burda çekmediniz.3 dk lık yarış için 5 dk loading ekranı koyuyorlar :) Bir oranlama yapacaklasak eğer Freemode hariç diğer modlara girmek için beklediğim süre oynadığım süreden daha fazla.Arada kopmaları saymıyorum bile.

BF3 e bakın birgün BF4 te böyle güzel bir sunucuya kavuşacak diyip azcık sabredin ne diyim :) oynayan arkadaşlara iyi eğlenceler.

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Buna da 6GB lık bir koca update gelir, düzelir o hatalar elbet. [MENTION=45352]orcnd[/MENTION] özellikle ben karşılaştım adam dümdüz önümden bana doğru geliyor, bir durup bekledim ne yapacak diye yanımdan geçip arkamdan bana vurmaya çalışıyodu. Çok garip ve çok komik :)

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
Buna da 6GB lık bir koca update gelir, düzelir o hatalar elbet. @orcnd özellikle ben karşılaştım adam dümdüz önümden bana doğru geliyor, bir durup bekledim ne yapacak diye yanımdan geçip arkamdan bana vurmaya çalışıyodu. Çok garip ve çok komik :)

arkadaşlarımız bir yere giderken köşeleri dönüş şekilleri falan çok komik. haritayı tasarlayanlar sanki hiç oynanamışlar. cs 'deki botlar bile köşeleri öyle dönmüyordu.
o kadar çok bug gördüm ki önümüzdeki 2 ay içinde anca düzeltirler bence. battlelog mobil uygulaması da berbat durumda özellikler var ama ölümüne kasıyor uygulama.
stabilite zaten hiç yok.

multiplayerda da bu aralar oyundan atma sorunu var umarım ilk o sorunu çözerler. zaten oyunu alan multiplayer için alıyor bari o işi düzgün yapsın