Bataryamı Değiştirmek İstiyorum Hangi Batarya Markasını Önerirsiniz?

Bu konuyu okuyanlar

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
iPhone 6 telefon kullanıyorum bataryamı değiştireceğim. Orjinal bir şekilde Apple'dan değiştirdim fakat şuan yine performansı bir hayli düştü. Ayarlarda baktığımda %88 olmuş bataryanın kapasitesi. Bir çok kezde deşarj olmuş. Sürekli Düşük güç modunda kullanmak zorunda kalıyorum. Düşük güç modunda kullanınca da 1400MHz olan CPU frekansı, yarı yarıya düşüyor neredeyse. ortalama 840MHz'e düşüyor. (Bu değerleri CPU DasherX adlı uygulamadan faydalanarak söylüyorum.) Bu sorunu çözmek ve telefonumu daha eskisi gibi 1400MHz hızında ve erken bitmeyecek şekilde kullanmak istiyorum. Deji marka 2200mAh marka batarya almak istiyorum, fakat bazı soru işaretleri var kafamda. Okuduğum iyi yorumlarda var kötü yorumlarda var ben de tam olarak karar veremedim. Biri 2200mAh diye alıp 1700mAh çıkmış. Diğeri 3 ay sonra bir anda telefonun kendi kendini resetlediğini ve eski bataryayı takınca bir sorunun olmadığını söylüyor. Bir diğeri çok memnun olduğunu neredeyse 2 günü çıkardığını söylüyor. Bileniniz varsa ya da önerebileceğiniz başka marka bataryalar varsa fikirlerinize açığım.

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
2 sene önce babamın kullandığı G3 ün orjinal bataryası ölmüştü bende orjinal diye satılan çakma bataryaları alacağıma bu deji yi alayım dedim 1 sene sorunsuz kullandı pil süresinden de memnundu ancak sonrasında kronik G3 sorunu olan anakart arızası baş gösterince telefonu değiştirdi yani uzun vadede nasıldır bilmem ama 1 sene sorunsuz kullanmıştı babam.

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
2 sene önce babamın kullandığı G3 ün orjinal bataryası ölmüştü bende orjinal diye satılan çakma bataryaları alacağıma bu deji yi alayım dedim 1 sene sorunsuz kullandı pil süresinden de memnundu ancak sonrasında kronik G3 sorunu olan anakart arızası baş gösterince telefonu değiştirdi yani uzun vadede nasıldır bilmem ama 1 sene sorunsuz kullanmıştı babam.

Anladım, iki tür batarya var biri daha yüksek mAh kapasiteli Lityum-Polimer bataryalar bir de orjinal kapasitede ki Lityum-ion bataryalar. Tam olarak bu şekilde bi kararsızlığım var, sizin de herhalde orjinal kapasitede olan Lityum-ion bataryalarındı. Teşekkür ederim yorumlarınız için.