Başkanlık Referandumu Kesin Sonuçları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Sayildigina dair istihbarat mi aldiniz? Yoksa yine sosyal medya'yi mi takip ediyorsunuz.

Koskoca YSK'nın açıklaması var güldürmeyin beni.
05055901cbc42e7c112f0c4a2b10c68a.jpg

http://www.ysk.gov.tr/ysk/docs/Kararlar/2017Pdf/2017-559.pdf

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
İstanbul ve Ankara yı kaybetti deyip sevinen kişilere soruyorum Hayır diyenler içinde AKP li yok mu MHP li Yok mu HDP li yok mu hemde ne kadar çok var.
Oy oranlarına baktığınızda göreceksiniz ki hala bu illerde 1.cidir ve en çok milletvekili çıkaran partidir.
Bakın İzmir için bunları yazmıyorum çünkü durum belli kimseyi kandırmaya hiç gerek yok.
He kendinizi kandırıp 2019 a kadar bu referandumu böyle okursanız hüsrana uğrarsınız.
Benden muhalefete tavsiye artık halk ne diyor ne istiyor buna baksınlar kaybetseler bile halk isteğine destek versinler ki önlerindeki seçimi kaybetseler bile halk diyecek ki bunlar bizim isteğimize sahip çıktı galiba değiştiler deyip önümüzdeki seçimde destek olucaktır.
Yok ama bu böyle gider sayın Kemal beyle.Bu sonuç hayırlı olsun.Evetli akşamlar.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Şaibeli mi değil mi bir şey diyemem ama YSK bugün yasaya aykırı bir davranışta bulunmuştur. Bakın bunu kimse inkar edemez anayasa da mühürsüz oy kullanılamaz açık bir şekilde geçiyor. Bu durum seçimi değiştirir mi değiştirmez mi bilemeyiz.

Şahsi bir fikrime gelirsek 4 saat içerisinde 50 milyon civarı oyların sayılıp,kontrol edilip açıklanmasını mümkün bulmuyorum.

Reaksiyon puanı
16,118
mühürsüzler sayıldığını sağır sultan duydu da gördüde...

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
58760910c619c3736a46f4e2964a5e0b.jpg

Kanunda bile sayılmaz derken son dakikada sayalım demenin sebebi ne acaba.

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Evetçi arkadaşlar neden banlı? Ne kaçırdık?
Her seçim döneminde alışık olduğumuz şeyler. Bir iki tane malum üye cevap veremediği mesajı raporlar, admini de bu fırsatı kazaya bırakmaz. İstiyorlar ki herkes kendileri gibi düşünsün, pofpoflasın.
Bunların iyice şirazesi kaydı. Bi siyaseti serbest bırakıyorlar, bi yasaklıyorlar, sonra gene konu olarak açıyorlar. :)

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Lütfen kalp kırıcı ve sinirli bir şekilde konuşmayalım. Sonuçlar İnşaAllah milletimiz için hayırlı olur. Allah bizi kötülerden korusun.

Son düzenleme:

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Hayırcıların hala ümitvar olmalarını görünce üzülüyorum. Chp desen zaten loser, sanırım sonuna kadar da loser olmaya devam edecek.
Ben gittim hayır kullandım, ümitli miydim değildim. Evet çıkacağını biliyordum, yanlış hatırlamıyorsam mesajlarımın birinde de yazmış olabilirim. Bütün itirazlar falan boşuna, hala itirazlar sonucu kararın değişeceğini zannedenler varsa gerçekten hayalperestlik yapıyorlar.
Yukarıda koyun, kuzu diyenler olmuş aklıma geldi size bir hikaye anlatayım.

Kurdun biri ırmakta kuzuyu su içerken görmüş, "sen benim içtiğim suyu niye kirletiyorsun?" diye sormuş, kuzu da "efendim siz ırmağın yukarısındasınız ben aşağısında ben nasıl suyu kirletebilirim" demiş. Kurt bu sefer de "sen geçen sene bana küfreden kuzu değil misin?" demiş. Kuzu da "hayır efendim ben doğalı daha birkaç ay oldu nasıl geçen sene küfretmiş olabilirim" cevabını vermiş. Kurt bakmış olmuyor, "ben zaten seni yiyecektim ama işi kılıfına uydurmaya uğraşıyordum, gel bakayım buraya" demiş ve güzelce yemiş kuzuyu.
Adamların elinde polis, asker, hukuk, ysk ne ararsan var zaten. Hepsi ellerinde, isteseler bugün Erdoğan'ı başkan ilan ederler zaten. Sadece kılıfına uydurarak yapmaya uğraşıyorlar ki az olaylı olsun.

Ysk'nın yaptığı tamamen haysiyetsizliktir. Bu iddiaya girip kazanacağını anlayınca miktarı arttırmaktan farksız, tek fark tam tersi bir durumda yaptılar.

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
hak edilmiş bir sonuç olduğunu düşünmüyorum ayrıca daha şikayetler bile değerlendirilmeden balkon konuşması felan da yapılması insanları iyice kutuplaştırmanın önünü açar hatta bizzat yapar.

oy pusulalarında değişiklik yapılması da gerçekten içler acısı. seçimden evet çıkmasına değil ama seçim zamanlarında böyle şaibeli olayların yaşanmasına çok üzülüyorum. bende güven falan kalmadı maalesef.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
hak edilmiş bir sonuç olduğunu düşünmüyorum ayrıca daha şikayetler bile değerlendirilmeden balkon konuşması felan da yapılması insanları iyice kutuplaştırmanın önünü açar hatta bizzat yapar.

oy pusulalarında değişiklik yapılması da gerçekten içler acısı. seçimden evet çıkmasına değil ama seçim zamanlarında böyle şaibeli olayların yaşanmasına çok üzülüyorum. bende güven falan kalmadı maalesef.
Amerikada secimler de oyları posta yoluyla kullanıp gönderiyorlar, orada böyle olaylar olmaması bizim insanımızın hazimsizligini gösteriyor diye düşünüyorum.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Arkadaşlar olayı basite indirgeyip tarafsız olarak bu açıdan bakalım lütfen
77ad7fc7c0f2ea7e59c924a488d8ba75.jpg

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Evet de çıktığına göre artık terörün bittiğine, ülkenin eğitimde ilk sıralara yükseldiğine, doların bir liranın altına indiğine, süper güç olduğumuza, uzay araştırmalarında önder olduğumuza, sınırlarımızı beş kıtaya yaydığımıza şahit olacağız.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Evet de çıktığına göre artık terörün bittiğine, ülkenin eğitimde ilk sıralara yükseldiğine, doların bir liranın altına indiğine, süper güç olduğumuza, uzay araştırmalarında önder olduğumuza, sınırlarımızı beş kıtaya yaydığımıza şahit olacağız.

Yarın fethullahı getirirler idam ederler, apoyu idam ederler uzaya mekik fırlatırız refah düzeyimiz artar.

Aedon

Profesör
Reaksiyon puanı
330
Ülkemiz için hayırlısı olur umarım. Ben de hayır dedim. Kılıf uydurmaya gerek yok, her seçimde aynı muhabbet sıktı gerçekten.

Kurt Cobain

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Amerika dan %80 hayır gelmiş.
Nasıl bir tezattır ki Başkanlık olan ülkede yaşayıp , hayır oyu kullanıp cumhuriyete sahip çıktığını zanneden varlıklar var... Madem cumhuriyete sahip çıkacaksınız neden tek adam rejimi olan ülkede yaşıyorsunuz ? Hani başkanlık tek adam rejimi kötüydü ? ? Siz tek adama değil , tek adamın sizden olmamasını hazmedemiyorsunuz !

Yeni sistemimiz HAYIRLI ve UĞURLU olsun.

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
ülkemiz için hayırlı olsun, umarım herkes bu seçimden kazançlı çıkar, netice de bu ülke hepimizin.

garmel.373

Asistan
Reaksiyon puanı
120
Özellikle mühürsüz oylar yüzünden, millet haklı olarak biraz şüpheye düşmüş. Burada YSK'nın yapması gereken. Bu tarz sayılan oyların Evet/Hayır rakamsal oranlarını da açıklamalıydı. Birde daha önceden benzer bir hadise varsa onuda açıklamasına eklemeliydi. Böylece yanlış anlaşılmalara sebebiyet verilmemeliydi. Çünkü sinek ufak mide bulandırır derler. Esas birşey daha var. Oda böyle bir durum sonrası YSK'daki üst düzey yöneticilerin istifasını beklerdim. Fakat bizim devlet bürokrasisinde böyle adetlerimiz olmadığı/olamadığı için boşuna heveslenmiş oluyorum.
Şunu da belirtmek isterim 1950'lerden beri ülkece yaptığımız en iyi işlerden biri seçimdir. Çünkü Hem YSK hemde diğer partiler seçimleri denetleyebiliyor. Yani her kutu başında her partiden denetleyici bulunabiliyor ve bu rakamlar orada açıklanıp, liste olarak asılıyor.

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Seçim bitti millet kararını verdi, bundan sonra kısır tartışmaları bırakıp bu zor coğrafyada ülkemizin sağlıklı bir şekilde ama hızlıca nasıl kalkınır nasıl daha güçlü olur bunun için enerji harcamalıyız.kazanan TÜRKİYE CUMHURİYETİ olsun inşallah.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Ankara'da 1 saattir havai fişek atılıyor.
Kim kazanırsa kazansın böyle gösterişe para harcanıp israf yapılmasına karşıyım.

Reaksiyon puanı
16,118
Cumhuriyet kalırsa...
havai fişek atmak hem paraya hemde doğaya zararlı ...

Reaksiyon puanı
16,118
havai fişekli kutlamalardan vazgeçmeli zararlı gazlar veriyor doğaya asit yağmurlarına neden oluyor ve kuşlara zarar veriyor...
ağızlarıyla kuş tutsalar inanmayanlar var...

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
havai fişekli kutlamalardan vazgeçmeli zararlı gazlar veriyor doğaya asit yağmurlarına neden oluyor ve kuşlara zarar veriyor...

ayrıca sesi de çok rahatsız edici. istemeden dinlemek zorunda kaldım.

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
illa bir şeylere takacaksınız bırakın lütfen, tüm dünya da kutlamalarda bu yapılıyor, rahat ol biraz, ülkemiz gergin bir süreçten geçti.

Reaksiyon puanı
16,118
havayı kirletiyor zararlı sülfür ve bilumum şey çıkıyor yangın tehlikeside var...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...