Başkanlık Referandumu Kesin Sonuçları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Reaksiyon puanı
10,327

Seni fena keklemişler Koreli, senin hiç aklın alıyor mu, AB böyle bir açıklama yapar mı, yapabilir mi diye?
Ortada kaynak yok, hiçbir haber kanalında böyle bir açıklama yok. Kafası bozulmuş bir ayarsız arıza çıkıp içinden geçenleri üflemiş yüksek perdeden sen de çok fena yemişsin be abicim. Bir kere üslup tam bir aşağı mahalle ergenine yakışır tarzda... Senin gibi okumuş, az çok diplomasi lisanından anlaması gereken biri böyle bir dolmayı nasıl yer, şaştım kaldım valla! :)

Edit: ZAYTUNG ekibinden biri yaptığı dolmalar fazla gelince "Komşu hakkı var ne de olsa, gözü kalmasın" diyerekten İnstagrama göndermiş. :D

Son düzenleyen moderatör:

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Oyumuz %55 den fazla olsaydı neysede %51 lerde durunca propaganda peşindeler :) Boşa kürek sallamayın kendinizi yormayın bence :

Reaksiyon puanı
10,327
Oyumuz %55 den fazla olsaydı neysede %51 lerde durunca propaganda peşindeler :) Boşa kürek sallamayın kendinizi yormayın bence :

Aslında oran düşük geldi diye moralimiz bozuldu biraz ama, iki yıl evvel başkanlık sistemine desteğin %30-35'lerde olduğunu düşünürsek bu günkü sonucun yadsınamayak kadar iyi olduğunu anlarız.

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
@mapavrili

Beklediğim şeyi yaparak yine eskilere dönüp yok eskiden böyleydi şöyleydi muhabbetine dalmışsın. Kimsenin o karanlık zamanları inkar ettiği yok. Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı hizmetlere de laf yok. Ancak artık boynuz kulağı geçmeye başladı. Bak sana bilimsel bir açıklama da bulunayım. Siyasiler üzerinde yapılan psikolojik test ve araştırmalara göre yaklaşık 10 sene siyasetin içerisinde bulunan ve bu süreyi başkan olarak geçiren kişiler yavaş yavaş diğer kişilerin etkisinden kurtularak tek başına kararlar vermek istemeye başlamış. Şuan ki durum da aynı bu.

Kimse göründüğü kadar masum değil. Saman altından çok su yürüyor. Muhalif olmakla vatan haini olmak arasında ince bir çizgi var. O çizgiyi geçenleri zaten biliyoruz. Ben hiç bir zaman ülkemi kötülemedim kötülememde! Yılın her günü bayrağım camda asılı olur. Ve ben şu an hükümetle ilgili birşeylere itiraz ediyorsam bu ülkenin geleceği için itiraz ediyorum. Bu ülkede yaşayan %50'lik kesimin fikri bir kenara atılıp yok sayılamaz.

Ve gerçekten anlayacağınızı bilsem buraya haksız yere basılan oy pusulalarini ve değiştirilen bildiri kağıtlarını tek tek atardim ama gözlerinizi ve kulaklarınızı kapatmissiniz. Anca tek kelimeyle inkar etmeyi biliyorsunuz zaten.

Şu Avrupa hayranlığını da bırakın. Onların tertemiz gül bahçelerinde süt banyosu yaparak yaşadığını felan mi sanıyorsunuz ne yapıyorsunuz artık orasını da anlayamadım.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Aslında oran düşük geldi diye moralimiz bozuldu biraz ama, iki yıl evvel başkanlık sistemine desteğin %30-35'lerde olduğunu düşünürsek bu günkü sonucun yadsınamayak kadar iyi olduğunu anlarız.

Şuan ne kadar erken adım atılırsa o kadar güzel olur.Sonuçta istediğimiz sonucu bir şekilde aldık.Artık bu saatten sonra hızlı adımlar atılmalı yapmak isteyip de yapamadığımız geç kaldığımız şeyleri bir an önce tamamlamamız lazım.Ayrıca içimizdeki hainlerin de temizlenmesi lazım bir an önce.Ne kadar erken o kadar iyi.

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
@mapavrili

Beklediğim şeyi yaparak yine eskilere dönüp yok eskiden böyleydi şöyleydi muhabbetine dalmışsın. Kimsenin o karanlık zamanları inkar ettiği yok. Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı hizmetlere de laf yok. Ancak artık boynuz kulağı geçmeye başladı. Bak sana bilimsel bir açıklama da bulunayım. Siyasiler üzerinde yapılan psikolojik test ve araştırmalara göre yaklaşık 10 sene siyasetin içerisinde bulunan ve bu süreyi başkan olarak geçiren kişiler yavaş yavaş diğer kişilerin etkisinden kurtularak tek başına kararlar vermek istemeye başlamış. Şuan ki durum da aynı bu.

Kimse göründüğü kadar masum değil. Saman altından çok su yürüyor. Muhalif olmakla vatan haini olmak arasında ince bir çizgi var. O çizgiyi geçenleri zaten biliyoruz. Ben hiç bir zaman ülkemi kötülemedim kötülememde! Yılın her günü bayrağım camda asılı olur. Ve ben şu an hükümetle ilgili birşeylere itiraz ediyorsam bu ülkenin geleceği için itiraz ediyorum. Bu ülkede yaşayan %50'lik kesimin fikri bir kenara atılıp yok sayılamaz.

Ve gerçekten anlayacağınızı bilsem buraya haksız yere basılan oy pusulalarini ve değiştirilen bildiri kağıtlarını tek tek atardim ama gözlerinizi ve kulaklarınızı kapatmissiniz. Anca tek kelimeyle inkar etmeyi biliyorsunuz zaten.

Şu Avrupa hayranlığını da bırakın. Onların tertemiz gül bahçelerinde süt banyosu yaparak yaşadığını felan mi sanıyorsunuz ne yapıyorsunuz artık orasını da anlayamadım.
Sadece laf kalabalığı yapıyorsunuz bayrak asmakla milliyetçilik olmuyor, bu referandumda şahıslar oylanmadı ki siz bana şahıslardan bahsediyorsunuz. Bu bir hükümet kurma sistemi değişikliği idi, öncelerden örnek vermemin nedeni de işte bu yüzdendir, nasıl ki son seçimlerden bir önceki seçimlerde ak parti hükümet kuracak çoğunluğu sağlayamadı ve de koalisyon turlarından da bir sonuç çıkmadı bu seferde hükümet kurulamadı bu sefer hooop tekrar seçime gidildi. işte bütün bunların tekrar olmaması , gelen hükümetlerin çok olağanüstü durumlar olmadıkça 5 yıl kesintisiz olarak devleti yönetebilmeleri için bu sistem bir elzemdi.
Ha şu oy meselesine gelelim, bırakın yalanı dolanı, orada herhangi bir hırsızlık yolsuzluk yok, olsa idi her partinin görevlileri sıkıntı yoktur deyip imza altına almazlardı. kaldı ki hükümet eğer o tip işlere tevessül etseydi bu oran böyle %51.4 değilde %60 larda olurdu değil mi. bu sizlerin her zaman başvurduğu bir karalama, çamur atma, ortalığı yalandan yere ayağa kaldırma çabalarıdır, her seçimden sonra yaparsınız ama sonuç alamazsınız, çünkü yalan bir yerde ortaya çıkıyor.
Birde sen benim "yabancı yatırımcı" dememi avrupa hayranlığı diye yorumladıysan, ben sana boş yere bu kadar açıklama yapmışım, senin hiç bir şey bildiğin yokmuş o zaman.

Son düzenleme:

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Sadece laf kalabalığı yapıyorsunuz bayrak asmakla milliyetçilik olmuyor, bu referandumda şahıslar oylanmadı ki siz bana şahıslardan bahsediyorsunuz. Bu bir hükümet kurma sistemi değişikliği idi, öncelerden örnek vermemin nedeni de işte bu yüzdendir, nasıl ki son seçimlerden bir önceki seçimlerde ak parti hükümet kuracak çoğunluğu sağlayamadı ve de koalisyon turlarından da bir sonuç çıkmadı bu seferde hükümet kurulamadı bu sefer hooop tekrar seçime gidildi. işte bütün bunların tekrar olmaması , gelen hükümetlerin çok olağanüstü durumlar olmadıkça 5 yıl kesintisiz olarak devleti yönetebilmeleri için bu sistem bir elzemdi.
Ha şu oy meselesine gelelim, bırakın yalanı dolanı, orada herhangi bir hırsızlık yolsuzluk yok, olsa idi her partinin görevlileri sıkıntı yoktur deyip imza altına almazlardı. kaldı ki hükümet eğer o tip işlere tevessül etseydi bu oran böyle %51.4 değilde %60 larda olurdu değil mi. bu sizlerin her zaman başvurduğu bir karalama, çamur atma, ortalığı yalandan yere ayağa kaldırma çabalarıdır, her seçimden sonra yaparsınız ama sonuç alamazsınız, çünkü yalan bir yerde ortaya çıkıyor.
Birde sen benim "yabancı yatırımcı" dememi avrupa hayranlığı diye yorumladıysan, ben sana boş yere bu kadar açıklama yapmışım, senin hiç bir şey bildiğin yokmuş o zaman.

Bi kere siz zaten başarılı olsaydınız hayır cephesini malamat edip %60'dan daha fazla üstünlük sağlayarak kazanırdınız referandumu. Kazanamayacağınızı bildiğiniz için çatır çatur mühürsüz oyları daha sonradan mühürleyip geçerli hale getirdiniz, mühürsüz kalanları da boş geçmeyelim sayalım dediniz. Kanunda bile mühürsüz ya da üstü karalı oylar geçersiz sayılır derken neden seçim sırasında kanunu çiğneyip gerçersiz oylar geçerli olarak sayılıyor hala bunun bir gerçekçi açıklaması yapılmadı.
İlgili kanun;
bab202194d6a1d9d12c6fbd6ec8e49e0.jpg

YSK'nın son dakika sürprizi;
a5707eafa834aee43dd90b5887eaf8a2.jpg

Ek olarak mühür basan görevli;
Ek olarak çatır çutur evet basan kişi;

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Adamlarin niyeti hile yapmak olsa bunu ne diye videoya cekip internete yüklesinler? Hangi ahmak bu kadar kafasiz olabilir?

Waddler

Profesör
Reaksiyon puanı
612
Adamlarin niyeti hile yapmak olsa bunu ne diye videoya cekip internete yüklesinler? Hangi ahmak bu kadar kafasiz olabilir?

üstteki videoda çeken kendileri değil ve ikinci videoda ise o kadar kafasızlar ki işte sen düşün evet basınca ülkeyi kurtardıklarını sanıp videoya çekmişler.. "usta çek bak kaç tane basıcam şimdi."

halen oylamanın doğru ve dürüst olduğunu düşünmüyorum her seçimde olduğu gibi, çok yazık oluyor.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Seni fena keklemişler Koreli, senin hiç aklın alıyor mu, AB böyle bir açıklama yapar mı, yapabilir mi diye?
Ortada kaynak yok, hiçbir haber kanalında böyle bir açıklama yok. Kafası bozulmuş bir ayarsız arıza çıkıp içinden geçenleri üflemiş yüksek perdeden sen de çok fena yemişsin be abicim. Bir kere üslup tam bir aşağı mahalle ergenine yakışır tarzda... Senin gibi okumuş, az çok diplomasi lisanından anlaması gereken biri böyle bir dolmayı nasıl yer, şaştım kaldım valla! :)

Edit: ZAYTUNG ekibinden biri yaptığı dolmalar fazla gelince "Komşu hakkı var ne de olsa, gözü kalmasın" diyerekten İnstagrama göndermiş. :D

Düsünsenize, referandum sonucu aciklanir aciklanmaz AB bir araya geliyor ve Türkleri sürme karari aliyor. Kimin evet veya hayir dedigi belli ya, tek tek tespit edip ülkeden atacaklar. Hem de sokak kabadayisi agziyla. Sosyal medya denen delikte fazla takilmamak lazim.

Nerede provakatör, yalanci, sahtekar, suurunu yitirmis meczup varsa oradan cikiyor. isin aci tarafiysa insanlarin bu meczuplara itibar göstermeleri.

üstteki videoda çeken kendileri değil ve ikinci videoda ise o kadar kafasızlar ki işte sen düşün evet basınca ülkeyi kurtardıklarını sanıp videoya çekmişler.. "usta çek bak kaç tane basıcam şimdi."

halen oylamanın doğru ve dürüst olduğunu düşünmüyorum her seçimde olduğu gibi, çok yazık oluyor.

Mührü basanlarin hayirci olmadigi ne malum peki? Garantisi var mi? Sandiklarin basinda parti temsilcileri ve görevliler beklemiyor mu? Hile yapmak bu kadar basitse oylarin daha fazla cikmasi gerekirdi.

Reaksiyon puanı
10,327

Sahi yav, hangi ahmak böyle bir salaklık yapabilir? Sen kalk kanunsuz bir iş yap, sonra da onu videoya çektirip yayınla!
Hayır'cı arkadaşlar sahi sizce de yok mu bu işte bir terslik?

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Bildiğim kadarıyla her sandıkta 5 parti temsilcisi olur, sayım yapılır temsilcilerin onayı ile sayım sonucu YSK'ya ıslak imzalı belge ile gönderilir. Videolar gerçekte olabilir provakasyon amacıda taşıyabilir. Orada o kadar kişi varken çatır çatır nasıl basabiliyor aklım almıyor.

Reaksiyon puanı
10,327
1950'den önceki -İnönü dönemleri yani- seçim sistemi: "Açık oy, gizli sayım!" idi.
Bu yöntemle onca seçim kazandı adamlar, kimse gıkını bile çıkaramadı. Hatta rahmetli Menderes 1946 seçimlerinde açıkara önde olmasına rağmen bu sistemle işi hallettiler ve onu ekarte etmeyi başardılar. Bir sonraki seçimde mızrak çuvala sığmayınca biraz da batının müdahelesi sonucu seçimler normale döndü ve o gün bu gündür CHP bir daha iktidar yüzü göremedi. (Ecevit'in zar zor ayakta durabildiği kısa bir dönemi bir de Erbakan hocayla olan koalisyonlarını saymazsak)

Günümüze dönersek, geçmişte birkaç kez sandık başkanlığı yaptım. Öyle bir sistem var ki hile hurda yapmak isteseydim bile bunu başarabilmem imkansızdı. Çünkü oyları her partiden üyeler nezaretinde beraber açıyor ve her oyu herkesin gözü önünde göstere göstere sayıyorsunuz. Bu ülkede seçimlerde hilenin yapılabildiği tek yer Güneydoğu Anadoludaki mahut durumlardır. PKK etkisi yani. Bunun haricinde hiçbir yerde ve hiç kimse yamuk yapamaz, bu imkanı ona vermezler, yaptırmazlar. Sağdan soldan derlenen bu tür spesifik vakalar seçimin sağlığına tesir edemeyecek kadar nadirattan ve hatta özellikle ayarlanmış, kurgulanmış işlerdendir. Ve bu dünyanın her yerinde seçimi kaybedenlerin mazereti ve tutunduğu dal olarak telakki edilmiştir.

giveusfreedom

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Geçersiz oyların geçerli sayıldığı akıl mantık dışı bir referandumdu emeği geçen herkesin ..
.

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Yahu sanki ak parti yada Erdoğan karşısında daha önce bir başarı kazanmışlarda şimdi kaybedince zorlarına gidiyor, yahu yalanla dolanla, bütün avrupa ve amerika, tum terör örgütleri topunuz bir oldunuz ancak bu kadar , çapınız bu işte.şimdi bırakın ağlayıp sızlamayıda 2019 da %51 ı nasıl alırsınız onun çalışmasını yapın, yalandan yere hırsız var diye bağırmayın asıl hırsızlar sizlersiniz.
--- Gönderi Güncellendi ---
Bildiğim kadarıyla her sandıkta 5 parti temsilcisi olur, sayım yapılır temsilcilerin onayı ile sayım sonucu YSK'ya ıslak imzalı belge ile gönderilir. Videolar gerçekte olabilir provakasyon amacıda taşıyabilir. Orada o kadar kişi varken çatır çatır nasıl basabiliyor aklım almıyor.
yahu yalan Allah bilir kendileri yapmışlardır.her seçim sonunda aynı hikaye ...bu yüzden bir türlü kendi hatalarını kabullenipte iktidara alternatif olamıyorlar.

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316

Sizden kastın ne? Biz kimiz? Sen boş laf yapmadan ben kim olduğumu söyleyeyim mi?

Biz bu ülkenin geleceğiyiz.

Biz görüş özgürlüğü olan ülke de görüşümüzü savunuyoruz.

Biz hayır dedik diye vatan haini olmuyoruz, ama birilerine göre öyle muamele görüyoruz.

Ve bizi vatan haini ilan eden bir adamın görüşüne de destek çıkmıyoruz!

Adam değil hükümet sistemi seçimi deyipte o şunu diyor bu şunu diyor diyerek kendi içinizde çelişkiye düşmeniz zaten acizliğinizi gösteriyor. Bana ne avrupa'nın ne dediğinden onun bunun çocuklarının ne dediğinden. Artık eski olan anayasa da hangi madde yanlıştı da ülkemizin büyümesi engelleniyordu? Başkanlık sistemi geldiğinde ne olacakta kalkınacağız? Neden Cumhurbaşkanı bunu bu kadar istiyor aklındaki planı ne?

Önce bunu doğru düşünmek gerekiyor. Hiç mi dikkatinizi çekmiyor bu konular, hiç mi demiyorsunuz bu adamlar neden bütün kararları tek başına ve hızlıca almaya çalışıyor diye? Neden ülkenin yarısının görüşünü dile getirecek adamların söz hakkı kesiliyor bunu hiç mi düşünmüyorsunuz?

Ama size göre akp ve rte'yi desteklemeyen herkes bu vatanın kötülüğünü düşünüyor. Sizin kafa yapınızı değiştirmek uzay boşluğunda çilek yiyip muz tadı almaktan daha zor.

Bu ülke artık farklı adamların görüşüyle yönetilmeyi hakediyor. Herkes atar gider yapmayla olmuyor maalesef bu işler.

Ayrıca avrupa hayranlığını sana yazmadım. Ne akla hizmet üstüne alındın onu da düşünüyorum. Ama sen düşünmüyorsun işte.

Maalesef herşey yol köprü yapmayla bitmiyor. Halkın sesini dinlemeyen, halkın görüşlerini dinlemeyen bir hükümet batmaya mahkumdur. Onun yönettiği ülkede pek güzel şeyler göremeyecek. Bu acı bir gerçek.

Şu an hala bütün yetkiler aynı kişilerin elinde. Ama bakıyorsun dolar almış başını gitmiş. Çiftçi mazota yapılan zamlardan dolayı tarla süremiyor. Elinde malı sattığında o kadar çok el değiştiriyorki adamın cebine giren parayla bizim ödediğimiz para arasında dağlar kadar fark oluyor. Bununla ilgili hala denetim yapılmıyor. Muhtemelen yapılmayacakta.

O Konya kadar dediğiniz hollanda bizden daha iyi tarım kazancı sağlıyor. Sahiden yok mu bu işte bir terslik? Niye tarımdan kazanç sağlayamıyoruz niye yurtdışından meyve sebze alıyoruz? Bunlar neden gizleniyor?

Ama adamlar çalışıyor dimi. Sözde çalışıyor tabi. Herkes bizden korkuyor ekonomimiz çok iyi felan fistan. Beyaz yalanlara kanmaya devam edin bakalım. Teknoloji konusunda senden benden daha bilgisiz adamlar ülkenin yönetimindeyken uçmamız imkansız zaten. Davutoğlu gibi bir adam varken gidipte ulaşım bakanını başbakan yapmakta hangi aklın işi onu da anlamak zor.

Bu böyle gider. Bize de burada boş beleş tartışmak kalır. İnşallah halkın derdini dinlerler de bununla ilgili çözüm sunarlar. Ama ihtimal vermiyorum. Yine yol köprü deyip anadolu'daki saf ve temiz halkımızın aklını çelecekler. Yine dini duygularını sömürecekler.

Vesselam

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
1950'den önceki -İnönü dönemleri yani- seçim sistemi: "Açık oy, gizli sayım!" idi.
Bu yöntemle onca seçim kazandı adamlar, kimse gıkını bile çıkaramadı. Hatta rahmetli Menderes 1946 seçimlerinde açıkara önde olmasına rağmen bu sistemle işi hallettiler ve onu ekarte etmeyi başardılar. Bir sonraki seçimde mızrak çuvala sığmayınca biraz da batının müdahelesi sonucu seçimler normale döndü ve o gün bu gündür CHP bir daha iktidar yüzü göremedi. (Ecevit'in zar zor ayakta durabildiği kısa bir dönemi bir de Erbakan hocayla olan koalisyonlarını saymazsak)

Günümüze dönersek, geçmişte birkaç kez sandık başkanlığı yaptım. Öyle bir sistem var ki hile hurda yapmak isteseydim bile bunu başarabilmem imkansızdı. Çünkü oyları her partiden üyeler nezaretinde beraber açıyor ve her oyu herkesin gözü önünde göstere göstere sayıyorsunuz. Bu ülkede seçimlerde hilenin yapılabildiği tek yer Güneydoğu Anadoludaki mahut durumlardır. PKK etkisi yani. Bunun haricinde hiçbir yerde ve hiç kimse yamuk yapamaz, bu imkanı ona vermezler, yaptırmazlar. Sağdan soldan derlenen bu tür spesifik vakalar seçimin sağlığına tesir edemeyecek kadar nadirattan ve hatta özellikle ayarlanmış, kurgulanmış işlerdendir. Ve bu dünyanın her yerinde seçimi kaybedenlerin mazereti ve tutunduğu dal olarak telakki edilmiştir.
Aynen güneydoğu bölgesi ve doğudaki bazı yerlerde böyle olayların olma ihtimali var. Batı taraflarında böyle olayların olması pek mümkün değil. Zaten akp geçen seçimde %50 oy almıştı, mhpnin bir kısmı evet verdi bir kısmı hayır, akp içinden de hayır verenler olmuştur. Birbirlerini götürmüşlerdir. Gene %50 çıkmıştır. Yalnız mühürsüz oyların sayılması diye bir dalavere de döndü ysk sayesinde, o arada da bir şeyler dönmüş olabilir, belirsiz.

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
Türkiye için hayırlı olsun öncelikle.

Bu arada benimde oy kullandığım pusula mühürsüzdü.

AKP başını önüne alıp düşünmesi gereken
Devlet bahçeli nin önümüzdeki dönemlerde parti başkanlığının düşeceği

bir seçim oldu.

Ben şu görüşteyim

CHP nin Amacı Türkiye de bir şeylerin olmasını değişmesini engellemektir.
70 yıldır ülkeye zarardan başka hiç bir şey getirmemiştir.(Atatürk ü dışarda tutuyorum)
Milleti kutuplaştıran bir partidir.
Yaptıkları ile söyledikleri, 5 yıl önce savundukları ile şimdiki söyledikleri çelişen bir genel başlan var ve geldiği günden beri 5 kere MYK yı değiştirmiş parti yönetiminde bir istikrar sağlayamamış birinin zaten geldiği yolda gittiği yolda yol değildir.

Ben en çok bu şahsın kendi bünyesindeki adamları hangi amaçla harcadığını anlayamadım.
Mesela Nazlı Ilıcak ın ismini mitingde hangi amaçla söylediğini anlayamadım.
Mustafa Balbay ın zamanında Cumhuriyet gaztesi ile ilgili "CHP den başka herkes (PKK-Fetö) yazı yazıyor" demesine rağmen,
Kemal Kılıçtaroğlunun Fetöden içeri atılan cumhuriyet gazetecilerini hangi gerekçe ile savunduğunu kanatları altına aldığını anlamıyorum.Bunu yaparak kendi dava arkadaşı milletvekili olan ve haksız yere ergenekondan içeri atılan Mustafa Balbay'ı Mehmet Haberal'ı Sinan Aygün'ü ve daha nicelerini nasıl tehdit ettiler de bu adamlarda cumhuriyet gazetesini savunur oldular. Yok mu bu CHP nin içinde, mezhep düşmanlarına, İran şakşakçılarına, Esad ile aynı kaptan şarap içen adamlara dur diyecek babayiğit.

uydu3405

Doçent
Reaksiyon puanı
115
Hile var diyenlere soruyorum cevap verenler beri gelsin

Soru 1 Hile varsa neden bu kadar kritik sonuç çıktı ?

Soru 2 Hile olsa oy oranını % 60 da tutmazmıydı bu parti o zaman kimsenin sesi bu kadar çok çıkmazdı dimi?

Soru 3 Hile ile içini soğutunca kendini kandırıyorsun CHP zaten yalanları söyleyen parti gaza gelip kendini kandırmak sana yakışıyor mu?

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Ya arkadaşım kim olursan ol bir düşün ya.Çok zeki olmana gerek yok aptal değilsin sonuçta normal bir zekan var yeter ki elindekini kullan düşün tart sonra söyle fikrini düşünceni.Söylemeden önce düşün söyledikten sonra değil.

Ayrıca sabahtan beri hile yapılıyor diye fotoğraf atılıyor iyide bu ilk değil ki her seçim zamanı olan bir şey.Hele şimdi kritik oranla kazandığımız için daha çok provokasyon çabası içindeler.

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Bir taraftan düşününce "hayır" şaşırtıcı derecede fazla. Bence %15 "hayır" a fark atması lazımdı. Düşünsenize devletin sınırsız bütçesi (uçak,para,vb.) vs chp. Where is the adalet!!
--- Gönderi Güncellendi ---
Aslında çok basit ama bizim insanimiz bunu göremiyor. Turkiyedeki siyasi istikrar ile ekonomiyi bozup Turkiyenin ab müktesebatına uyum sağlayamaması ve Ab ye girio hızlıca kalkinamamasi dolayısıyla büyük bir güç olmasını istemiyorlar olay bu kadar basit ama gelde bizim insanımıza bunu anlat.
Gerçekten de bu kadar basit mi ?

Reaksiyon puanı
16,118
Bi kere siz zaten başarılı olsaydınız hayır cephesini malamat edip %60'dan daha fazla üstünlük sağlayarak kazanırdınız referandumu. Kazanamayacağınızı bildiğiniz için çatır çatur mühürsüz oyları daha sonradan mühürleyip geçerli hale getirdiniz, mühürsüz kalanları da boş geçmeyelim sayalım dediniz. Kanunda bile mühürsüz ya da üstü karalı oylar geçersiz sayılır derken neden seçim sırasında kanunu çiğneyip gerçersiz oylar geçerli olarak sayılıyor hala bunun bir gerçekçi açıklaması yapılmadı.
İlgili kanun;
bab202194d6a1d9d12c6fbd6ec8e49e0.jpg

YSK'nın son dakika sürprizi;
a5707eafa834aee43dd90b5887eaf8a2.jpg

Ek olarak mühür basan görevli;
Ek olarak çatır çutur evet basan kişi;
Ekran Görüntüsü 2017-04-17 21-30-07.png

fotoları siteye yükle tam resim olsun...

[Fi]Lounge

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Resmen Turkiye 2'ye bölündü. Evetci ve hayircı olarak. Kardeşi birbirine düşman ettiler.

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,545
Her seçim başı sonu aynı terane

Milleti kandırmak manipulasyon yapmaktan geri durmamak yalan yanlış haberler yayarak milleti galeyana getirmek milletimsaf yerine koymak kendi gibi olmayanları cahil diye yaftalamaktan geri durmayan partinizi neden hiç sorgulamazsınız anlamıyorum.

Seçimlerde kanuna aykırı bir durum varsa aym de nöbet ağacı olan vekiller yetmeyip aihm giden seferci vekiller geri durmayacaktır varsa durum yaparlar açık oturum.

Oy çalınmışsa hangi taraf olursa olsun ilahi adalet tecelli edecektir.
Diğer yandan yeteri kadar materyal bulamadım mühürlülerin kabulündeki oyların ne kadarı evet ne kadarı hayır olduğu muamma.

Hep başkasına değilde yukarda paylaştığım ki bunun gibi bir sürü tiyatro haberleri finanse eden parti veya partililerinizi azıcıkta olsun sorgulama kınama erdemine kavuşun artık.

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Oy çalınmışsa hangi taraf olursa olsun ilahi adalet tecelli edecektir.
Ona güvenimiz tam, canını sıkma. Ben şahsen yapılan her türlü haksızlığın, her türlü iftiranın, her türlü hakaretin Tanrı katında davacısıyım. Birey birey.

trm

Asistan
Reaksiyon puanı
52
15-20 yaş aralağında genç yorumlar okudum. Güldüm sabah sabah. Daha neyin ne olduğunu bilmeden yorum yapıyorsunuz. 10sene sonra eşinizle, cocuklarınızla sokağa çıkamaz hale gelince anlayacaksınız.

Yavaş yavaş sindirileceksiniz..

Ülkenin HAYIR oyu çıkan şehirler, ülke ekonomisinin %90'ını ve ülkede satılan kitapların %85'ini alıyor.

Son düzenleyen moderatör:

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
yahu yalan Allah bilir kendileri yapmışlardır.her seçim sonunda aynı hikaye ...bu yüzden bir türlü kendi hatalarını kabullenipte iktidara alternatif olamıyorlar.
15-20 yaş aralağında genç yorumlar okudum. Güldüm sabah sabah. Daha neyin ne olduğunu bilmeden yorum yapıyorsunuz. 10sene sonra eşinizle, cocuklarınızla sokağa çıkamaz hale gelince anlayacaksınız.

Yavaş yavaş sindirileceksiniz..

Ülkenin HAYIR oyu çıkan şehirler, ülke ekonomisinin %90'ını ve ülkede satılan kitapların %85'ini alıyor.

Evet çıkan şehirler belli zaten, çorum, konya, kırıkkale, bayburt, yozgat vb.

Yobaz, gerici, okumaktan uzak, oruç tutmayanı öldüren insan toplulukları.
İşte sizin zihniyetiniz bu, eğer halk sizin gibi düşünmüyor ve yaşamıyorsa yobazdır, gericidir, aptaldır vs vs. işte böyle düşünen ve konuşan insanlarda kendilerini sosyal demokrat, entellektüel ve medeni sanır. Aklınızı fikrinizi çakallıkla ve yalan dolanla şeytana kaptırmışsınız.Allah sizleri ıslah etsin ki bu güzel Ülkem ve milletim sizler gibi bozgunculardan ve şarlatanlardan kurtulsun.ayrıca bütün hakaretlerini kat be kat olarak sana iade ediyorum.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Amerikasından İngilteresine, Almanyasından Hollandasına... Bütünüyle batı ve cümle haçlı dünyası, yetmedi... Saadetinden Perinçekine, -Bahçeli ve birkaç arkadaşı hariç- MHP'sinden Barolar Birliğine, CHP'sinden PKK'sına, Batının atlarından itlerine, FETÖ'sünden Berlin opera binasından dalganan "Nein" bayrağına, Sözcüsünden Aydın Doğan medyasının üfürdüğü onca yalana dolana varıncaya dek bilumum dünya ile beraber cümle şer odaklarından oluşan kocamaan, devasa bir cephe, bunlara bir de Tayyip Reisin danışmanını da ekleyebilirsin (son günlerde üfürdüğü eyalet zırvasıyla yaptığı suikasti hatırla) ve karşı tarafta da yapayalnız kalmış iki adam, cumhurbaşkanı ve başbakan! (AKP'de çalışan, didinen başka birini gördün mü? Kendi partisi bile kılını kıpırdatmadı yahu) ve bi kaç tane TV kanalı ile gazetesi. Şimdi elini vicdanına koy ve eşitliğin her iki tarafını da bir terazide tartarak bak bakalım kimin taraf daha ağır basıyor? (Gerçi özgül ağırlık olarak Tayyip Reis tek başına hepsine yetiyor ya, ayrı konu)

Hollanda almanya falan demişsiniz de avrupanın çoğu evet dedi nasıl oluyor o iş? Ülke liderleri gelip burda miting mi yaptı bağış mı verdi noldu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...