Başka bir dine inanmak

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Reaksiyon puanı
109
İslam hariç hiçbir din bana mantıklı gelmiyor diğer dinlerin hiçbir oluşu kanıdı olmazken islamın geçmişden gelen kanıtı olan tek din.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Boyutlar arası farklılıklar var ve her boyutun kendine has özellikleri vardır. Bu yaşadığımız similasyon gibi gezegenin öncesi başlangıcı ve sonu var. Soyutsal anlamda zaman kavramı var ki bu boyuta özel. Farklı boyutlar kavramımızın ötesinde ve anlaşılmaz. Farklı boyuttaki bir yaratıcıyı bu boyuta indirgeyemez ve tanımlayamazsın. Mesela öldükten sonra farklı boyuta geçildiğini düşünüyorum. İster enerji de ister ruh de. Bilinmeyen çok şeyde var. İnanırsın inanmazsın fakat bilimsel olarak benim fikirlerim bu.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
İslam hariç hiçbir din bana mantıklı gelmiyor diğer dinlerin hiçbir oluşu kanıdı olmazken islamın geçmişden gelen kanıtı olan tek din.
Geçmişten kanıtı var derken nasıl bir kanıt? Mesela Firavun ve ordusunun topluca öldüğünün bir kanıtı varmıdır ki acaba?

EditerTR

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Forumda din konuları yapmak bence kötü olabilir, bazı insanlar rahatsız olup (!) tartışma başlatabilir, sonra ceza almayalım.

Reaksiyon puanı
109
Ben dinle ilgili konuşuyorum,sen benim hakkında bilgi sahibi olmadığım şeyi söylüyorsun

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Ben dinle ilgili konuşuyorum,sen benim hakkında bilgi sahibi olmadığım şeyi söylüyorsun
Hocam kitapta geçiyor bu konu ama fiziksel bir kanıtı var mı belli değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Acaba diğer dinlerin hikay- kitaplarını okudunmu?

Firavun ve ordusunun öldürülmesi bildiğim kadarıyla Tevratda yazıyordu yani din ile ilgili.
Hikaye falan demeni önermiyorum. Ceza puanı alabilirsin. Olabildiğince hafif konuş.

Overclocked

Profesör
Reaksiyon puanı
4,580
Acaba diğer dinlerin hikay- kitaplarını okudunmu?

Firavun ve ordusunun öldürülmesi bildiğim kadarıyla Tevratda yazıyordu yani din ile ilgili.
Hocam firavunun hikayesi tevrata göre, tanrı firavundan intikam almak için kalbini taşlaştırmış ve bilerek onu ölüme sürüklemiştir. Tevratta tanrı sonsuz güçte değildir. Melekleri de o yüzden yaratmıştır. İslama göre tanrı sonsuz güçte olduğu için, tevrattan kurana aktarılan bu olaylar büyük bir çelişki içine düşmüştür.

Reaksiyon puanı
109
belli oluyor hikaye kitabından,senin hikaye kitabı olarak gördüğün şey bazılarının hergün uğruna saatlerini verdiği şey

Nixadz

Asistan
Reaksiyon puanı
63
"Başlangıcı bilmiorsak eğer, neden varmış gibi davranalım ki?"Demiş konu sahibi arkadaş ama önce "( Bizler Doğal Felaketle Yok Olmuş Bir Gezegenin Sahipleri Olan Uzaylıların Geetik Torunlarıyız )" demiş.Şimdi benim kafamda bir soru yarandı zaten sen demiyormusun "başlangıcı bilmiyorsak neden varmış gibi davranalım"Ozaman senin "bizler uzaylı torunuyuz"teorin çöp oluyor.Birde bence yaratıcıya inanmak gezegen sahibi uzaylıların torunu olmaktan daha mantıklı.Onu geçtim bu uzaylıları kim yaratdı o zaman?Hakikaten merak etdim şimdi benmi yanlış anladım 12 harflik teoriyi

Reaksiyon puanı
109
Hocam firavunun hikayesi tevrata göre, tanrı firavundan intikam almak için kalbini taşlaştırmış ve bilerek onu ölüme sürüklemiştir. Tevratta tanrı sonsuz güçte değildir. Melekleri de o yüzden yaratmıştır. İslama göre tanrı sonsuz güçte olduğu için, tevrattan kurana aktarılan bu olaylar büyük bir çelişki içine düşmüştür.
diğer kitaplar değiştirilmemiş miydi?

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Bir teorim var. Tanrının olmadığını asla olamayacağını savunuyorum.

bdfyobgsougt' ye inanıyorum. 12 kelmelik bir teoriye. Yani:

( Bizler Doğal Felaketle Yok Olmuş Bir Gezegenin Sahipleri Olan Uzaylıların Geetik Torunlarıyız )

Başlangı olmadı, son olmayacaktır felsefesini savunuyorum.
Başlangıcı bilmiorsak eğer, neden varmış gibi davranalım ki? Olmadı deriz olur biter mantığını savunuyorum.
Zaman makinasının asla yaplamayacağını savunuyorum
Çünkü başlangıç olmadıysa, zaman makinası olamaz.
Evrende oradan oraya hayatın atladığını savunuyorum.
Başlangıç varsa; nasıl oldu? Sorusuna örnek olarak bir elmanın kabuğunda ki bilmemne maddesini örnek göstermeden, direk olmadı diyorum, konuya odaklanıyorum.
Mantıken olabilmesi en muhtemel teoridir bana göre.
Kısacası bdfyobgsougt' de adı geçen uzaylılar...

Aslında bizim bilmediğimiz geçmişimiz ve geleceğimizdir. Bazıları Ufo ile, bazıları organizmalar olarak düşünülür. Henüz kanıt yoktur uzayda yaşama dair, ama bir umut vardır onca büyüklükteki evren içinde bunun için. '' _ Evet, hayat var! '' diyemez bazı inanışlar gibi. Kesin biliyormuş tavrı takınmıyorum.

Mantığıma güveniyorum gerçeği bilmiyor olsamda...

Bdfyobgsougt benim teorimdir. Sadece binlerce insanın uydurduğu basit teorilerden biri. Mantıken Tanrı olamaz. Çünkü o varsa onu ne yarattı?

Rica ediyorum: Tanrı varsa onu ne yarattı? sorusu için:

1: Zürafa düşün ve bir çiçek... gibi örneklemeler vermeyin. Saçma oluyor biliyorsunuz.

2: Tanrı varsa onu ne yarattı? için '' _ O yaratılmadı ki, vardı! '' gibi garip şeyler söyleyip sonra da bonus olarak '' _ Herşeyin bir başı vardır! '' gibi garip bir bomba da patlatmayın. Ultra dehşet bir çelişki oluyor bildiğiniz gibi. Ya da bilipte nedense direttiğiniz gibi mi deseydim acaba?

3: Hakaret etmeyin, küfür etmeyin, saldırmayın, basit olmayın ve en önemlisi...

4: Asla kesinliği ispatlanamamış birşeye Evet o var! O hep vardı! En büyük o! gibi şeyler demektense bence diye başlayın yazınıza. Çünkü eğer ortada bir kesinlik olsaydı; O zaman tek inanış olurdu. Tek din. Ve ateistleri geçtim, benim gibi inançlı ama farklı birşeye inanan insanlar olmazdı.
bdfyobgsougt kim?

Nebulas7234

Asistan
Reaksiyon puanı
256
Hocam savunduğunuz şeye katılmıyorum ama saygımda var lakin sizin inancınızın ne bana ne de başka birisine zarar vermiyor o yüzden kimin hangi dine yahut inanca bağlı olduğunu umursamam da beni ilgilendirmez de.

Castaft

Doçent
Reaksiyon puanı
900
Bana mı öyle geldi yoksa bir arkadaş 1500 yıl önce yazılmış kesinliğinin kanıtı olmayan bir kitabın yüzlerce bilim adamından daha güvenilir olduğunu mu söylüyor? Objektif bakabilir miyiz biraz yani gecesini gündüzünü bu işe ayıran adamların tek amacı senin dinini yok etmek mi? Adı üstünde inanç bu kanıtı olmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...