"Bahçeli sussun, o evlat acisi nedir bilmez"

bllacknick

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bahçeli evlat acısı bilmez o konuşmasın

Şehit babası isyan etti: Bahçeli evlat acısı bilmez o konuşmasın
09 Eylül 2009 / 18:37

192225.jpg

Siirt'in Eruh İlçesi Kırsalında Şehit Düşen Komando Er Yusuf Ulaş, Muş'un Malazgirt İlçesine Bağlı Aynalıhoca Köyünde Defnedildi. 7 Kardeşi Bulunan ve 10 Aylık Asker Olduğu Bildirilen Yusuf Ulaş'ın Cenazesi Helikoplerle Köye Getirildi. Köy Okulunda Düzenlenen Resmi Cenaze Töreninde Anne Taliha Ulaş ile Kardeşi Zeynep Ulaş fenalık Geçirdi.

"BAHÇELİ SUSSUN, O EVLAT ACISI NEDİR BİLMEZ"
Şehidin babası Mehmet Nasir Ulaş, yaptığı konuşmada Kürt açılımının bir an önce tamamlanması gerektiğini belirterek, açılıma sert tavır gösteren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için, "Devlet Bahçeli'nin çocuğu yok. O evlat acısı nedir bilmez. O yüzden hiç konuşmasın, sussun. Bu konuda hiç tepki göstermesin. Bu sorun çözülsün evlatlarımız artık ölmesin." dedi.
34. Motorize Tugay Komutanı Tuğgeneral Burhaneddin Akdı da şehidin babasının yanına giderek teselli etti. Akdı, "Çocuğu önce siz yetiştirip büyüttünüz, emek verdiniz. Sonra kınalı kuzu gibi bize teslim ettiniz. Bizim emanetimiz oldu. Şu andan itibaren bu çocuk bütün milletin çocuğudur. Buna bütün millet sahip çıkacak. Şehitlik mertebesi herkese nasip olmaz. Benim bir çok arkadaşım şehit oldu ama bana nasip olmadı. O yüzden oğlunuzla gurur duymanız gerekiyor." diye konuştu.

Devamı Kaynak :

menderesk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
devlet bahçelide evlat acısı olsa idi zaten o kağıda imza atmazdı

emptyheart

Profesör
Reaksiyon puanı
25
nekadar acarsa açsın bunun sonu gelmicek taki bölene kadar istedikleri bu o kansızların

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
O acıyı anlamaktan uzağız.. Ama o acıya sebep olanlarıda Allah kahretsin!
Sabır niyaz ediyorum Allah'tan Ulaş ailesine ve tüm mübarek şehit ailelerine..

Bugün Kastamonu/Araç Süzey Köylü olan şehitlerimizden birsini karşıladım.. Duygulandım gerçekten.. Allah bana da nasip etsin :(

onaryo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Çok haklı biz de bilmediğimizden mi bu kadar çok rahat yorum yapabiliyoruz...

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
evladın boşa mı canını verdi amcacım.. biraz da bu tarafından düşünelim.
.
dolduruşa gelmeyelim..ne açılımı ne kürdü..kendine kürt diyenlerin bu ülkede yap(a)madığı iş mi var.. dış kaynaklı teröristlerle mi anlaşma yapılsın..

acıyla konuşmuş işte..

ESES35

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bir ülkücü bakan gerekirse kandile çıkarız demişti burdan kendi şahıslarında tüm ülkücülerden rica ediyorum türkiyede nekadar ülkücü varsa topunuz toplanıp kandile çıkın bizi bu terörden kandile çıkarak siz kurtarırsınız ama şurası çok önemli topunuz kandile çıkmalı bitane bile ülkücü geride kalmamalı cengaver savaşçı ülkücüler ne yigitsiniz siz öyle bre bre bre.... inşallah hepiniz kandile çıkarsınızda....bizi kurtarırsınız....

MdbK

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Eğer Türkiye bölünmek isteniyorsa ve biz buna karşı analar daha fazla ağlamasın diyerek bölünmeye neden olabilecek adımlar atıyorsak eğer Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni korumak için şehit olan askerlerimizin ve de hiçbir suçu olmamasına rağmen bölücü terör örgütü PKK'nın hain saldırılarında şehit düşen masum insanlarımızın kemikleri sızlar. :(

Neanderthal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Amca haklı konuşmuş .Bahçeli en son konuşçak kişi.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Halk gerçekleri görmeye başladı...
Yıllardır Şehit cenazelerini mitng alanlarına çevirip Şehitlerimiz üzerinden rant elde etmeye kalkarak şehitlerimize en büyük saygısızlığı yapanların gerçek niyetlerinin ne olduğunu gördü... Bir cenazede yapılacak şey tektir... dua etmek...
Bir kısım bu kürt açılımı sonunda tekrar Şehit cenazeleri olmayacağından ve bu cenazeler sayesinde oy toplayamayacağından korkuyor... bu ülke de Türk ün karşısında bir düşman olmayacağından düşman olmadığı için kimsenin Türkçülük yapmayacağından bu nedenle zemin kaybedeceğinden korkuyor...

mmtogurlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şehit babasından en olması gereken açılama tebrik ediyor ve alkışlıyorum:clap:

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
siyaset kirli bir oyun. bu oyunda tüm siyasetçiler birtakım çirkin sayılabilecek davranışlarda bulunup bunları başka bahanerelin arkasına gizlerler. bazen hem iyi hemde kötü çıkar varken bazen tek çıkar vardır.

Devlet bahçeliyi yazılı açıklamaları üzerinden değerlendirirsek en aklı başında konuşan politikacı ilan edebiliriz. fakat asıl göze çarpan topluluğa konuşmlarını değerlendirirsek işin rengi değişiyor. yazılı açıklamalardaki üslup yerini azarlama hakaret ve suçlamalara bırakıyor. şüpesiz herkezin bilinç altında mhp'nin bu konularda esip gürlemesi gerektiği düşüncesi yüzünden sayın bahçeli de bunu yerine getirme gerekliliği hissediyor. zaten böyle yapmazsa mhp tabanındaki aşırı kesim kendisinden uzaklaşabilir ki mhp'nin oy alabildiği yegane kesim bu kesimdir.

Devlet bahçeli şu an doğru yaptığını zannediyor. fakat uzun vadede türkiyenin partisi olma ihtimalini gittikçe yitiriyor. aslında bölge partisi olmakla eleştirilenlere bölge partisi olarak yanıt veriyor ve bence oyuna geliyor.

seçim öncesi birçok siyasi değeri olan olay meydana geldi. davranışlar o zamanki ile aynı. fakat seçim tekrar ak parti lehine sonuçlandı. bu ak parti dışındaki partilerin politikasının yanlış olduğunu kanıtlarken hala bu yanlışı sürdürmenin ne anlamı var.

Burdan sesleniyorum (Cümleye hep böyle girmek istemişimdir)
Sayın bahçeli halkı kandırmak için lütfen daha geçerli farklı yollar deneyiniz. şimdiye kadarki yollarınız başarısız oldu ve bu başarısızlık büyüyor.

pafter

Doçent
Reaksiyon puanı
4
.
dolduruşa gelmeyelim..ne açılımı ne kürdü..kendine kürt diyenlerin bu ülkede yap(a)madığı iş mi var.. dış kaynaklı teröristlerle mi anlaşma yapılsın..

acıyla konuşmuş işte..

Eğer Türkiye bölünmek isteniyorsa ve biz buna karşı analar daha fazla ağlamasın diyerek bölünmeye neden olabilecek adımlar atıyorsak eğer Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni korumak için şehit olan askerlerimizin ve de hiçbir suçu olmamasına rağmen bölücü terör örgütü PKK'nın hain saldırılarında şehit düşen masum insanlarımızın kemikleri sızlar. :(

Aslında olayın içyüzü aynen bu yorumlarda yatıyor, çok güzel özetlemişsiniz, doğru bakış açısı olanları görebilmek güzel.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Savaş meydanında kanının son damlasına kadar direnip masa başında kaybetmek ne demek iyi bilir bu millet.

quasimodo

Profesör
Reaksiyon puanı
57
şimdi ülkücüleri işe karıştırma ve mhp ile aralarında ünsiyet kurma
aralarındaki renk tandansı siyah beyaz gibidir
benim sincan-uygur bölgesinde stadlar dolusu müslüman türk kardeşimi kafalarından kurşunlayarak şehadetine vesile olan çin tağutunu devlet üstün bilmemne madalyası ile ödüllendiren ve o zıkkım olası madalyayı katilin boynuna asan bir kişiden daha ne bekliyorsunuz anlamak mümkün değil
gerek müslüman türk camiası ve gerekse gerçek ülkücü camia bu ihaneti asla affetmeyecektir
zulme rıza zulumdür zulmeden zalim zalimlerin gideceği yer ne kadar kötüdür
gönüldaş b/d

mckenzie

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Doğulu Olan bir Babadan bu Beklenir.. Doğuda Ülkücüler Dediğiniz Zaman Adamlara Kalaylıyormuşsunuz Gibi Gelir .. Fazla Söze Gerek Yok..

fogu78

Doçent
Reaksiyon puanı
8
.

acıyla konuşmuş işte..

Aslında olayın içyüzü aynen bu yorumlarda yatıyor, çok güzel özetlemişsiniz, doğru bakış açısı olanları görebilmek güzel.

Savaş meydanında kanının son damlasına kadar direnip masa başında kaybetmek ne demek iyi bilir bu millet.

Bir kaç kişi de olsa gerçekleri görebilen hâlâ var..

_taha

Profesör
Reaksiyon puanı
17
dünya gözüyle Türkiye'de bu tip sorunların bir bittiğini görebilseydim ah!

physco

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Siyasetten pek anlamam ama şu an yüz veriyorlar bunlar astarınıda isteyecek. Açılımın terörü durduracağını filanda düşünmüyorum. Hadi bir sene dursun şirin göstersinler kendilerini sonra astar için çalışmalara tekrar başlayacaklar. Bunların kökünü kurutmadan anlaşmayla filan bitmez bu sorun. Bahçeli istediği kadar k**ını yırtsın bu adamlar kafaya koymuşlar açmadan bırakmayacaklar. Benim düşüncem bu

arex2155

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bir ülkücü bakan gerekirse kandile çıkarız demişti burdan kendi şahıslarında tüm ülkücülerden rica ediyorum türkiyede nekadar ülkücü varsa topunuz toplanıp kandile çıkın bizi bu terörden kandile çıkarak siz kurtarırsınız ama şurası çok önemli topunuz kandile çıkmalı bitane bile ülkücü geride kalmamalı cengaver savaşçı ülkücüler ne yigitsiniz siz öyle bre bre bre.... inşallah hepiniz kandile çıkarsınızda....bizi kurtarırsınız....

:wink: nerde o yürek en iyi yaptıkları şey asker yollarken ellerinde rakı şişesiyle "Allahu ekber " diye slogan atmak (gördüğüm için söylüyorum):..

engin_er

Asistan
Reaksiyon puanı
1
teşekkürler bu babaya,
şehit cenazelerini kendilerine malzeme yapanlar oralarda slogan atarak kendilerine oy toplamaya çalışanlar bunlar meydanlarda ip atanlar slogan atanlar bunlar ama icraat denilince kaçanlar yine bunlar.

neyin ülkücülüğünü, milliyetciliğini yapıyorlar, hepimiz bu vatanda ve bu bayrak altında yaşıyoruz, öyleyse hepimiz TÜRK VATANDAŞIYIZ.

bu ülkede tek taraflı milliyetcilik yapılması söz konusu dahi olamaz.
sebebine gelince
hepimizin malumu olduğu üzere çeşitli yönlerden çok çeşitli bir mozaiğe sahip olmamızdandır. (umarım anladınız)

quasimodo

Profesör
Reaksiyon puanı
57
Doğulu Olan bir Babadan bu Beklenir.. Doğuda Ülkücüler Dediğiniz Zaman Adamlara Kalaylıyormuşsunuz Gibi Gelir .. Fazla Söze Gerek Yok..
alakası yok senin doğu hakkında bilginde yok öyle bir kanıya nereden vardın
doğuda ülkücüde vardır diğer düşünce gruplarıda

rheumon

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Şehidimize, şehitlerimize Allah'tan rahmet, acılı babaya, yakınlarına sabırlar diliyorum.
Ateş düştüğü yeri yakar, bende dahil bir yakını şehit olmamış kimse bu acıyı bilemez.
Daha da acısı bugün şehit haberinden dolayı biz bu yorumları yaparız yarın unuturuz taa ki yeni bir şehit haberi gelinceye kadar. Bu acıyı unutmayacaklar, mezara kadar taşıyacaklar ancak şehit anneleri ve babalarıdır.
Mhp liderine bir çift sözüm var; Milliyetçilik benimdir, benim damarlarımda akan kandır, senin benim Milliyetçiliğimi rant kapısı olarak kullanmaya hakkın yok. Senin benim şehidimi rant kapısı olarak kullanmaya hakkın yok. Senin benim Milliyetçiliğim üzerinden hamaset yapmaya hakkın yok. Sana ve seni orada görmekten keyif alanlara Hakkımı Helal Etmiyorum. Sen değil misin dün attığın imzayla vatanımıza namusumuza kastedenlere cesaret veren?! Sen değil misin bugüne kadar sorunun çözümü için hiç birşey yapmayan?!Sen değil misin bugün sorunun çözümü için cesurca atılmış adımlara karşılık bölücü başının, asrın zaliminin muhattap gösterilmesine sebep?! Sen değil misin bugüne kadar Türk Milleti olarak birliğimizin ve bütünlüğümüzün sağlanamamasından nemalanan?! Bugün çıkmışsın bölüneceğiz, parçalanacağız, satılacağız edebiyatı yapıyorsun. Bu ülke sizin yetiştirildiğiniz dönemdeki siyasetle yönetilmiyor, VATANIMI KİMSE BÖLEMEZ, 80'lerde yaşasaydım sana inanırdım, elime tutuşturduğun silahı alır kardeşimi vurmaya giderdim, ama bugün beni kandıramazsın. Hala ve hala sorunun çözümü için ufacık, minicik, zerre kadar bir katkı sağlamaktan uzak duruyorsun. Doğru bildiklerini hamasi tavırlarla söylemekle çözümsüzlüğü körüklüyorsun. Çözüm yönteminin doğru olmadığını düşünüyorsan, bu şekilde bir açılımla hallolmuyacağını düşünüyorsan, milletin önünde oynamayı bırak ve çözüm üret yada mevcut çözüme katkı sağla. Tabii çözüm istiyorsan. Göreceksin kimse bölücü başıyla pazarlık yapmayacak, kimse ele başlarıyla masaya oturmayacak, göreceksin bölünmenin sadece senin rant kapın olduğunu, göreceksin Türk Milleti olarak kimseye TAVİZ VERMEDEN, sana rağmen bu illetten kurtulacağımızı, göreceksin birliğimizi ve bütünlüğümüzü. Bakalım ufukta görülen kardeşliğimizin perçinlendiği günlerde rahat uyuyabilecek misin???
Yazdıklarım tamamen Mhp liderinedir, kırılan olursa hakkını helal etsin. Üzülüyorum, ben dünyaya geldim şehit haberleri, ben dünyadan gideceğim şehit haberleri ve her zaman şehitler üzerinden siyaset yapanlar. Dün beraber gezdiğim arkadaşım, kardeşim benim rahatım için milletimin rahatı için canını veriyor. Şehit olanlar hepimizin evlatları, kardeşleri. Bitsin istiyorum bu acı.

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
teşekkürler bu babaya,
şehit cenazelerini kendilerine malzeme yapanlar oralarda slogan atarak kendilerine oy toplamaya çalışanlar bunlar meydanlarda ip atanlar slogan atanlar bunlar ama icraat denilince kaçanlar yine bunlar.

neyin ülkücülüğünü, milliyetciliğini yapıyorlar, hepimiz bu vatanda ve bu bayrak altında yaşıyoruz, öyleyse hepimiz TÜRK VATANDAŞIYIZ.

bu ülkede tek taraflı milliyetcilik yapılması söz konusu dahi olamaz.
sebebine gelince
hepimizin malumu olduğu üzere çeşitli yönlerden çok çeşitli bir mozaiğe sahip olmamızdandır. (umarım anladınız)

yüreğine sağlık

Aynı şeyi başbakan için söyleseydi böyle mi derdiniz acaba? Malum o da yaşamadığı için evlat acısını bilemez herhalde.

başbakanın oğluna sanki hiç söylenmiyormuş gibi konuşuyorsun, başbakanın oğlu bedelli askerliği yapmıştır

stajer

Profesör
Reaksiyon puanı
20
.

acıyla konuşmuş işte..
Doğrusu bence boşa can vermiş.. İki taraftanda birileri, daha çok para kazanmak, daha çok iktidar elde etmek için anlamsız bir savaş içindeler..ve bu anlamsız savaş daha nice gencimizi alıp götürecek.. Gelecek sefere ölen belki ben olacağım, belki sen, belki başka 20 yaşındaki fidan gibi bir genç..

Neden ?

Çünkü Bahçeli ve Ahmet Türk gibi bir kaç adam daha çok oy alsınlar diye.. Çünkü onlar eclat acısını bilmiyolar..
Çünkü ölenler Siirtteki, Edirnedeki, Katamonudaki fakir fukaranın evlatları..
Çünkü şehit cenazeleri Nişantaşındaki, Bağdat caddesindeki, Bodrumdaki, Fethiyedeki evlerden çıkmıyor..

Tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin, ailelerine sabır versin..
ve bu anlamsız savaşı devam ettirmek isteyenlerinde Allah cezasını versin..