Hep fakir çocukları ölüyor

Bu konuyu okuyanlar

Katılım
12 Mart 2011
Mesajlar
35,215
Reaksiyon puanı
19,051
Puanları
113
24443.jpg


Siirt'te düşen helikopterde şehit olan askerlerin acı haberleri ailelerine ulaşmaya başladı.


Siirt’in Pervari ilçesi kırsalında düşen askeri helikopterde şehit düşen 17 askerin hikayesi yürek dağladı.
Şehit askerlerden bazıları ardında gözü yaşlı eşini bıraktı bazıları ise anne ve babasını...

Bir şehit babasının "Hep fakirler ölüyor" sözleri de güne damgasını vuran olay oldu. İşte şehitlerimizin yarım kalan hikayeleri;

GÖNÜLLÜ ASKERE GİTMİŞTİ, EŞİ HAMİLEYDİ
KÜRŞAT GÜNEŞ/ERZURUM


Siirt’te askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit düşen Erzurumlu Jandarma Uzman Çavuş Kürşat Güneş’in baba ocağına ateş düştü.

screen-shot-2012-11-10-at-1.17.32-pm.png


Erzurum’un Palandöken ilçesinde oturan Jandarma Uzman Çavuş Kürşat Güneş’in ailesi, oğullarının şehit olduğu haberiyle yıkıldı.


HEP FAKİRLERİN ÇOCUKLARI ÖLÜYOR


Büyük bir acı yaşayan şehidin yakınları sinir krizi geçirdi. Baba Ağa Güneş, “Benim oğlum gönüllü askere gitti. Benim oğlumun uçakta ne işi var. Hep fakir insanların çocukları ölüyor” dedi.


Hıçkırıklara boğulan anne Rahime Güneş ise, yakınları tarafından teselli edilmeye çalışıldı. Askerliğini komanda olarak yapan şehit Uzman Çavuş Kürşat Güneş’in askerliğini komando olarak yaptıktan sonra gönüllü olarak uzman çavuş olduğu ve ailesiyle Siirt’e yerleştiği öğrenildi. Şehit uzman çavuşun eşinin hamile olduğu bildirildi.EVİN GEÇİMİNİ BİR TEK O SAĞLIYORDU

ONUR KARASUNGUR/KAYSERİ

screen-shot-2012-11-10-at-2.25.04-pm.png


Siirt’te düşen helikopterde şehit olan Kayseri’nin Bünyan ilçesi doğumlu Uzman Çavuş Onur Karasungur’un 7 kardeşin 2. Büyüğü olduğu ve aldığı maaş ile ailesinin geçimini sağlamaya çalıştığı öğrenildi.

Sabah saatlerinde düşen helikopterde şehit olan 17 askerden biri olan Uzman Çavuş Onur Karasungur’un, Kayseri’nin Bünyan ilçesine bağlı Elbaşı köyünde yaşayan ailesine acı haberi askerler verdi. Haberin verilmesi sonrasında Karasungur’un annesi fenalık geçirirken, olayı duyan köylüler ailenin evine taziye ziyaretine koştu.

Dev Türk bayrağının asıldığı evde acı haberi duyan ailenin yakınları fenalık geçirirken, durumu kötü olanlara 112 ekipleri müdahale etti.

Onur Karasungur’un amcası Hacı Karasungur acı haberi sabah saatlerinde aldıklarını söyleyerek, “Onur 7 kardeşin ikinci büyüğü idi. Bir buçuk yıl önce Uzman Çavuş olarak göreve başlamıştı. Onur evin geçimini sağlayan tek kişiydi” diye konuştu.

İBRAHİM ÇELİK/KAYSERİ
KİRADA OTURAN ANNESİNİ GERİDE BIRAKTI

screen-shot-2012-11-10-at-2.23.44-pm.png


Siirt’te düşen helikopterde şehit olan Uzman Çavuş İbrahim Çelik’in Kayseri'deki ailesi acı haberle yıkıldı.

Acı haberi yakınlarından alan Çelik ailesi, gözyaşlarına hakim olamadı. Anne Gamer Çelik'in haberi alınca fenalaştığı öğrenilirken, ailenin yakınları taziye ziyaretinde bulundu.
Acı haber sonrasında şehidin ailesinin oturduğu eve Türk bayrağı asıldı. 4 yıldır uzman çavuş olan şehidin çiftin 9 çocuğundan 8'incisi olduğu, babasının yıllar önce vefat ettiği, annesi ile küçük kardeşinin uzun süredir kirada oturduğu öğrenildi.


screen-shot-2012-11-10-at-2.23.37-pm.pngANIL BARIŞ ÇETİN
TURGUTLU

Bir şehit acısı da Manisa'nın Turgutlu İlçesi'ne düştü.

screen-shot-2012-11-10-at-1.15.38-pm.png


Oğullarının şehit olduğu haberini vermek üzere Turgutlu Kaymakamı Nazmi Günlü, Garnizon Komutanı Tarık Ercan ve Belediye Başkanı Serhat Orhan, ilçede Cumhuriyet Mahallesi Karaca Sokak’taki şehit askerin baba ocağına birlikte geldiler. Çetin ailesine acı haberi verdiler ve acılarını paylaştılar.

EŞİ VE ÇOCUĞU GERİDE KALDI
Şehit asker Anıl Barış Çetin (31), Turgutlu’nun tanınmış öğretmenlerinde Abdullah Çetin’in oğlu. Evli ve 1 çocuk babası olan şehit asker Anıl Barış Çetin’in eşi Pınar Çetin, Ankara ODTÜ Koleji'nde İngilizce öğretmeni olarak görev yapıyor.


ERDAL TEKİN
ADANA

screen-shot-2012-11-10-at-1.17.28-pm.png


Siirt'in Pervari ilçesinde askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 17 askerden birinin Adana’nın Feke ilçesinden Uzman Çavuş Erdal Tekin olduğu belirtildi.
Siirt'in Pervari ilçesinde takviye amacıyla Jandarma Özel Harekat timini taşıyan İl Jandarma Komutanlığına ait bir Sikorsky S-70 helikopteri, bu sabah düştü. Helikopterde bulunan 17 asker şehit oldu. Şehitlerden birinin Adana’nın Feke ilçesinden Uzman Çavuş Erdal Tekin olduğu belirtildi.
Feke Kaymakamı Mehmet Balıkçılar ile İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Akgün Baydar ve diğer yetkililer ailesine haber vermek için ilçeye bağlı Gürümze köyüne gittikleri ailesine acı haberi verdikleri öğrenildi. Şehidin, 1 kız bir de erkek kardeşi olduğu ve bekar olduğu bildirildi.ŞEHİT ÇAVUŞ DAHA YENİ NİŞANLANMIŞTI


SERKAN PERİŞAN/GAZİANTEP

screen-shot-2012-11-10-at-1.24.47-pm.png


Siirt'te düşen helikopterde şehit olan Uzman Çavuş Serkan Perişan'ın (23) Gaziantep’teki baba ocağına ateş düştü.

Öğle saatlerinde, İstiklal Mahallesi'ndeki evine gelen rütbeli askerler aileye acı haberi verdi. Şehit Uzman Çavuş Serkan Perişan'ın yaklaşık 1 yıl önce göreve başladığı öğrenilirken, acı haberle yıkılan Perişan ailesi, olayı duyarak eve gelen yakınlarının başsağlığını kabul ediyor.

Şehidin baba ocağının bulunduğu sokakta sağlık ekipleri de hazır bekletiliyor. Öte yandan, şehit Serkan Perişan'ın bir süre önce nişanlandığı da öğrenildi.


DİNÇER ERSOY/TEKİRDAĞ

screen-shot-2012-11-10-at-1.16.05-pm.png


Siirt’in Pervari İlçesi’nde Sikorsky S-70 helikopterinin düşmesi sonucu şehitolan Uzman Çavuş Dinçer Ersoy’un Tekirdağ’ın Çerkezköy İlçesi’nde yaşayan ailesi, acı haberle yıkıldı. Kız arkadaşıyla fotoğraflarını Facebook'tan paylaşan Ersoy, askeri üniformalı bir fotoğrafının altına yazdığı şiirde de ''Kaç nefes kaldı ki ölüme'' demişti.

Şehit haberinin alınmasının ardından askeri yetkililer, sağlık ekipleriyle birlikte şehit Jandarma Özel Harekat personeli Uzman Çavuş Dinçer Ersoy’un Çerkezköy Atatürk Caddesi’ndeki evine gitti ve anne Nilüfer ve baba Mustafa Ersoy’a acı haberi verdi. Aile gözyaşlarına boğulurken, şehidin evi ve sokağa Türk bayrakları asıldı.

ATATÜRK HAYRANI

Atatürk hayranı olan ve sosyal paylaşım sitesinde paylaştığı Atatürk fotoğraflarıyla Büyük Önder’e bağlılığını her fırsatta gösteren şehit Uzman Çavuş Ersoy, hakkında ise sosyal paylaşım sitesinde şu bilgiyi verdi:

"Tutucu değilim. Piyasada değilim. Prensiplerim yoktur ama seviyesiz değilim. Kuralları sevmem ama yersiz yere çiğnediğim görülmemiştir. İçe kapanık değilim ama gereksiz yere konuşmam. Kinci değilim ama unutmam. Şefkat gösteririm ama şımartmam. Şüpheciyim ama kuruntu yapmam. Kendimle çelişebilirim ama kafama takmam. Dalga geçerim ama kırmam. Ciddiye alırım ama kapılmam. Huzur veririm ama söz vermem. Sahip olurum ama ait olmam. Haksızlığa gelemem. Hatır gönül dinlemem. Babamın oğluyum ben kurşun yerim laf yemem."KAÇ NEFES KALDI Kİ ÖLÜME

Şehit Uzman Çavuş Dinçer Ersoy, sosyal paylaşım sitesinde paylaştığı askeri üniformalı bir fotoğrafının altına ise şu şiiri yazdı.

İzin ver yanında kalayım,
Kıvrılsın saçların yüreğime,
Sana tutuşsun her zerrem,
Bakışlarını kat ömrüme,
Tutalım ziyan edilmiş ömrün kalanını,
Kaç nefes kaldı ki ölüme?ANNESİ FERYAT ETTİ

Siirt’te operasyondan dönen askeri helikopterin düşmesiyle şehit olan 17 askerden biri olan Jandarma Uzman Çavuş Dinçer Ersoy’un annesi, acı haberle birlikte yatağa düştü. Böbrek hastası olduğu öğrenilen Hatun Nilüfer Ersoy’un feryatları yürekleri dağladı. Aynı zamanda komşusu olan Psikolog Aynur Düzgünel ve 3. Zırhlı Tugay Komutanlığı Denetleme Subayı Albay Fazıl Tan’ın başından ayrılmadığı anne Ersoy “Bana oğlumun tabancasını getirin, ben de dağa çıkıp mücadele edeceğim’’ diye feryat etti.


ÖMER BÜYÜKKÖSE/KAHRAMANMARAŞ


1.20121110145105.jpgSiirt'in Pervari ilçesinde askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Ömer Büyükköse'nin 3 hafta sonra düğünün olduğu öğrenildi. Karamanlı Mahallesişehidin evine gelen askeri yetkililer, şehidin baba Süleyman Büyükköse'nin düğün hazırlıkları için Siirt'te olduğunu öğrendi.

Şehidin akrabası Türkan Baysal, burada AA muhabirine yaptığı açıklamada, şehit Büyükköse'nin aralık ayının ilk haftasında düğününün olduğunu söyledi.
Baba Süleyman ile diğer yakınlarının perşembe günü düğün hazırlıkları için Siirt'e gittiğini belirten Baysal, şöyle konuştu:
''Ömer'in 3 hafta sonra düğünü olacaktı. Düğün hazırlığı için babası, halası, gelin Kübra ile kardeşi Siirt'e çeyizini götürdü. Ömer Büyükköse'nin halası Ayşe Kılıçkıran benim üst komşum. Kendisiyle telefonla görüştüm. Bana, 'Ömer dün saat 16.00'ya kadar evdeydi. Sonra operasyona çıktı. Evi çok beğendi' dedi. Çok üzüldük.''
Üç yıl önce göreve başlayan şehit Büyükköse'nin ailesinin 4 çocuğundan biri olduğu belirtildi. Şehidin cenazesinin yarın Kahramanmaraş'ta toprağa verilmesi bekleniyor.


DAHA GEÇEN AY EVLENMİŞTİ

1.20121110145227.jpg
HAKAN GEMİCİ/GİRESUN


Siirt'in Pervari ilçesi kırsalında askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Astsubay Kıdemli Üstçavuş Hakan Gemici'nin (24), 18 Ekim'de evlendiği öğrenildi. Şehit Üstçavuş Gemici'nin Bozkurt Mahallesi'ndeki baba evine gelen askeri yetkililer, acı haberi şehidin annesi Fatma ve babası Kemal Gemici'ye verdi. Acı haberi alınca fenalaşan şehidin anne ve babasına sağlık ekipleri müdahale etti.

Şehidin amcası Yavuz Gemici, gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Vatan sağ olsun, Allah rahmet eylesin, Allah mekanını cennet eylesin. 18 Ekim'de burada düğününü yaptık. Düğünden sonra buradan kendisini uğurladık. Şimdi şehitolduğunun haberini aldık. Devamlı 'vatan sağ olsun' diyoruz ama yine de söyleyelim. Çok acıymış. Allah mekanını cennet etsin'' diye konuştu.

18 Ekim'de Elif Gemici ile evlenen şehit Hakan Gemici'nin, 5 yıldır asker olduğu öğrenildi.

3.20121110145240.jpg


Şehidin evine ve oturduğu sokağa Türk bayrağı asıldı.
ERSAN YENİCİ/KIRKLARELİ
Siirt'in Pervari ilçesi kırsalında askeri sevkıyat sırasında helikopterin düşmesi sonucu şehit düşen, Jandarma Üsteğmen Ersan Yenici'nin Kırklareli'ndeki baba ocağına büyük hüzün yaşanıyor.Babaeski ilçesine bağlı Kuleli beldesinde oturan şehit Üsteğmen Ersan Yenici'nin babası Ali Yenici'ye acı haberi, Babaeski Kaymakamı Mustafa Asım Alkan verdi.
Sağlık ekiplerince ambulansa alınan anne Ayşe Yenici'ye oğlunun şehit olduğu haberini şehidin ağabeyi Ercan Yenici söyledi.
Acılı haber üzerine Türk bayraklarıyla donatılan Yenici ailesinin evine, yakınları ve komşuları taziye için gelmeye başladı.
Şehit Jandarma Üsteğmen Yenici'nin evli ve 2 kız çocuğu babası olduğu öğrenilirken, şehidin eşine acı haberin henüz verilmediği öğrenildi.


UZMAN ÇAVUŞ YUSUF TÜFEKÇİ
GÜMÜŞHANE

​
screen-shot-2012-11-10-at-1.15.18-pm.png


Siirt’in Pervari İlçesi’nde düşen askeri helikopterde şehit olan 17 asker arasında

bulunan Uzman Çavuş Yusuf Tüfekçi’nin acı haberi, Gümüşhane’nin Kürtün İlçesi Akçal Köyü’ne yaşayan ailesini yasa boğdu.

1 HAFTA ÖNCE AİLESİNİN YANINDAYDI
Jandarma Uzman Çavuş Tüfekçi’nin bir süre önce izin için memleketi Kürtün İlçesi Akçal Köyü’ne geldiği, bir hafta önce de görevine dönmek üzere ilçeden ayrıldığı belirtildi.
Kenan - Asiye Tüfekçi çiftinin en büyük çocuğu olan 22 yaşındaki Uzman Çavuş Yusuf Tüfekçi’nin 3 de kardeşi bulunuyor. Acı haberle birlikte Tüfekçi ailesi gözyaşlarına boğuldu.ERKAN YALÇIN
BARTIN

Siirt'in Pervari İlçesi'nde siste düşen askeri hilekipoterde şehit olan Astsubay Kıdemli Çavuş 25 yaşındaki Erkan Yalçın'ın, Bartın'ın Ulus İlçesi'ndeki evine ateş düştü.
Ulus'un Kaldırım Mahallesi'nde evi bulunan Astsubay Kıdemli Çavuş Erkan Yalçın'ın anne ve babasına acı haberi, Ulus Kaymakamı Ali Fuat Atik, Bartın İl Jandarma Komutanı Albay Alaaddin Karsavuran, Ulus Belediye Başkanı Hüseyin Ulus, sağlık ekipleri eşliğinde verdi. Oğullarının şehitolduğu haberiyle yıkılan anne 50 yaşındaki Zeynep Yalçın ve baba 53 yaşındaki Ahmet Yalçın sinir krizi geçirdi.

MESUT ŞEKER/KONYA
Siirt’te askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Konyalı Piyade Uzman Çavuş Mesut Şeker’in ailesine acı haber verildi.
Siirt’in Pervari ilçesinde askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 17 asker arasında bulunan Piyade Uzman Çavuş Mesut Şeker’in (32) Konya’nın Akşehir ilçesine bağlı Reis beldesinde yaşayan annesine ‘Şehadet’ haberi askeri yetkililer ve ilçe protokolü tarafından verildi. Sağlık görevlileri eşliğinde beldeye giden Akşehir Garnizon Komutanı Albay Ali İhsan İmre, İlçe Kaymakamı Ali Dursun, İlçe Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul ile askeri yetkililer, Mesut Şeker’in annesi Ayşe Konuk’a oğlunun şehit olduğu haberini verdi. Acı haberi alan anne gözyaşları içinde bir hafta önce gördüğü ilginç rüyayı anlattı. Anne, “Rüyamda beyaz gelinlik giyerken kendimi gördüm. Meğer bu oğlumun beyaz kefen giyeceğine işaretmiş” diye ağladı.

Fenalaşan anneye sağlık ekipleri müdahale etti. Belde halkı da Mesut Şeker’in şehit olduğu haberi sonrası eve taziye ziyareti için geldi. Türk bayrağı asılan evde taziyeler kabul ediliyor. Şehidin babaannesi Fadimana Şeker'e de acı haber askerler tarafından verildi.
2 yıl önce babası vefat eden şehidin eşinden ayrıldığı, çocukları 9 yaşında Merve ve 6 yaşında Mevlüt Kağan’ın annesi ile birlikte yaşadığı öğrenildi.
YAKUP ÇINAR/ANKARA
Hakkari'nin Pervari İlçesi'nde düşen helikopterde şehit olan Üstteğmen Pilot Yakup Çınar'ın Başkentteki babaocağına ateş düştü.
Siirt'in Pervari İlçesi'ndeki takviye amacıyla Jandarma Özel Harakat Timi'ni taşıyan İl Jandarma Komutanlığı'na ait Sikorsky S-70 helikopteri, Siirt-Şırnak-Van üçgeninde yer alan Harekol Dağı'nda düştü. Helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Üstteğmen Pilot Yakup Çınar'ın Ankara'daki babaocağına ateş düştü. Acılı haberin alınmasının ardından, şehit Üstteğmen Yakup Çınar'ın Sincan Ulubatlı Hasan Mahallesi'nde bulunan babaocağı Türk bayraklarıyla donatıldı.

Sincan Belediyesi ekipleri tarafından evin önüne taziye çadırı kuruldu. Ambulans ekipleri şehitevinin önünde hazır bekletildi. Şehidin annesi acılı haber karşısında Fadime Çınar göz yaşı döktü. Şehit Yakup Çınar'ın iki yıllık evli olduğu ve eşi Fethiye Çınar'ın 4 aylık hamile olduğu öğrenildi. Babaocağının önüne kurulan taziye çadırında şehit babası Kemal Çınar, yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışılırken metanetini koruduğu görüldü. Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna da şehidin babaocağına gelerek ailesine taziye dileklerini iletti.VEDAT AVCI/DENİZLİ

Siirt'in Pervari ilçesi kırsalında meydana gelen helikopter kazasında şehit olan Hava Teknik Astsubay Üstçavuş Vedat Avcı'nın (25) Denizli'de yaşayan annesinin evinde yas var. Avcı'nın şehitolduğu haberi, Hacıkaplanlar Mahallesi'nde yaşayan annesi Cemile Avcı'ya askeri yetkililer tarafından iletildi.
Babası birkaç yıl önce vefat ettiği öğrenilen Avcı'nın şehit olduğu haberi annesine verilirken sağlık görevlileri de hazır bulundu.
Şehit annesini yaşadığı ev ve sokağa Türk bayrakları asıldı.EREN KIZILGEDİK/MERSİN

Siirt'in Pervari ilçesinde askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Eren Kızılgedik'in (23) acı haberi, Mersin'de yaşayan ailesini yasa boğdu.

Jandarma Özel Harekat Timi'ni taşıyan Siirt İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Sikorsky S-70 tipi askeri helikopterin, Siirt-Şırnak-Van üçgeninde yer alan Herekol Dağı'nda düşmesi sonucu şehitolan 17 askerden Uzman Çavuş Eren Kızılgedik'in baba ocağına ateş düştü. Mersin'in merkez Yenişehir ilçesi Çiftlikköy Mahallesi'nde yaşayan Kızılgedik ailesi, acı haberi öğle saatlerinde askerlerden aldı. Oğlunun şehit olduğu haberi ile yıkılan 4 çocuk annesi Fatma Kızılgedik fenalık geçirdi. Acılı kadına olay yerinde bekletilen ambulanstaki sağlık görevlileri müdahale etti. "Canım kuzum, yavrum Erenim" şeklinde ağıt yakan şehit annesini, yakınları teskin etmeye çalıştı.

Baba Ergün Kızıkgedik ise metanetini korumaya çalıştı. Askerlerin başsağlığı dilediği şehit babası, gazetecilerin uzaktan görüntü almasını isteyerek konuşmak istemediğini belirtti. Mahalle sakinleri de Türk bayraklarıyla donatılan şehit evinde toplanarak, ailenin acısını paylaştı.

Biri kız, 4 kardeşten biri olan şehit Uzman Çavuş Eren Kızılgedik'in, askerden sonra Uzman Çavuş olarak göreve başladığı ve 2 yıldan bu yana bu görevi sürdürdüğü öğrenildi.

Afyonkarahisar'ın Dazkırı ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Avcı'nın yeni evlendiği öğrenildi.
Kaynak 

ashabulyemin

Profesör
Katılım
6 Aralık 2008
Mesajlar
3,389
Reaksiyon puanı
19
Puanları
0
nasıl bu haberi paylaşan gerçekten sen misin
Tamamıyla Allah[cc]ın hükümlerine asi kur'ana muhalif
insanların kaderleri lehv-i mahfuza 40 günlükken yazılır melekler annenin karnında rabblerine bebeğin yaşamını sorarlar ve lehv-i mahfuza kaydederler demekki kayıt esnasında daha nutfe
onu isyan halinde küfür halinde veya şehid olarak canını almak Alemlerin Rabbi olan Aziz ve Celil olan Allahın tasarrufundadır buna yapılacak en ufak itiraz zulumdür küfre girer
burada bir ticaret vardır Rabbimiz teala ve tekaddes hazretleri kuluna cilve yapıyor ikramda bulunuyor kulum bana canını sat halbuki can emanet olsun Rabbi ona birşeyler verecekya ekremülekremin ya canını en yüksek bedelle peşin olarak alıyor tabi nasibi olandan Düşünün ki Halid bin Velid[ra]vücüdünda yüzlerce bıçak yarasına rağmen harb yerinde değil yayağında hükmen şehid olmuştur
154- Allah yolunda öldürülenlere "ölüler" demeyin. Hayır, onlar diridirler. Fakat siz sezemezsiniz.
yani şehidler ölmüyor rqbbleri katında rızıklandırılıyor Kur'anın haberi böyle olmaz böyle şey dersen ayvayı yedin
 

Kadima

Rektör
Katılım
17 Mart 2011
Mesajlar
11,961
Reaksiyon puanı
841
Puanları
113
zengin çocukları yalandan raporlarla askere gitmiyorlardı şimdi işleri daha kolay 30bin ver kurtul!
adalet was here :mad:
 

wolkhy1903

Profesör
Katılım
6 Haziran 2008
Mesajlar
2,379
Reaksiyon puanı
79
Puanları
48
ne diyelim söylenecek cok söz var ama ....sehıtlerımıze allah rahmet eylesın
 

malatya

Profesör
Katılım
2 Aralık 2007
Mesajlar
2,184
Reaksiyon puanı
7
Puanları
38
Yaş
37
ALLAH mekanlarını Cennet etsin.Yakınlarına sabırlar versin Şehitlerimizin.
 

uma350

Profesör
Katılım
15 Ocak 2010
Mesajlar
4,411
Reaksiyon puanı
68
Puanları
0
Ben de askerim aralıkta Allah nasip kısmet ederse.Vatan sağolsun ne yapalım.Öleceksek böyle ölelim..
 

orcnd

Dekan
Katılım
13 Ekim 2008
Mesajlar
6,394
Reaksiyon puanı
252
Puanları
63
son çıkan yasalarla yurtdışı yada bedelli yapacakların 15 günlük askerliği bile kaldırıldı. umarım türkiyede bir gün barış zamanında askerlik sadece profesyonellerin yaptığı bir iş haline gelir. o güne kadar bu başlıkları çok göreceğiz.
 

tambjk

Profesör
Katılım
10 Mayıs 2011
Mesajlar
3,263
Reaksiyon puanı
16
Puanları
38
nasıl bu haberi paylaşan gerçekten sen misin
Tamamıyla Allah[cc]ın hükümlerine asi kur'ana muhalif
insanların kaderleri lehv-i mahfuza 40 günlükken yazılır melekler annenin karnında rabblerine bebeğin yaşamını sorarlar ve lehv-i mahfuza kaydederler demekki kayıt esnasında daha nutfe
onu isyan halinde küfür halinde veya şehid olarak canını almak Alemlerin Rabbi olan Aziz ve Celil olan Allahın tasarrufundadır buna yapılacak en ufak itiraz zulumdür küfre girer
burada bir ticaret vardır Rabbimiz teala ve tekaddes hazretleri kuluna cilve yapıyor ikramda bulunuyor kulum bana canını sat halbuki can emanet olsun Rabbi ona birşeyler verecekya ekremülekremin ya canını en yüksek bedelle peşin olarak alıyor tabi nasibi olandan Düşünün ki Halid bin Velid[ra]vücüdünda yüzlerce bıçak yarasına rağmen harb yerinde değil yayağında hükmen şehid olmuştur
154- Allah yolunda öldürülenlere "ölüler" demeyin. Hayır, onlar diridirler. Fakat siz sezemezsiniz.
yani şehidler ölmüyor rqbbleri katında rızıklandırılıyor Kur'anın haberi böyle olmaz böyle şey dersen ayvayı yedin


Böyle saçma düşünce mi olur?
-Ben adam öldüreyim, adamın kaderine daha 40 günlükken yazılmış , ben masumum, Allah böyle uygun görmüş deyip işin içinden sıyrılayım. Katilin hiç mi suçu yok?
-Geçenlerde silah deposu patlamıştı ,burada bir ihmal ve suç olması muhtemel, ne yani şimdi orda şehit olmak o askerlerin kaderiymiş deyip bundan sorumlu olarak o ihmali yapanlar cezalandırılmayacak mı?
-Eğer herşey kaderimize yazılmış, ölmek , öldürmek vs hiçbirşeyi özgür hür irademizle seçme ve değiştirme gücümüz yok hapishanelerde bunca insanlar niye?
-Eğer herşey kadere bağlıysa, özgür irademiz yoksa bugun müslüman olmayanları nasıl yargılayacaksınız? Kaderlerinde bu yazılıymış, özgür iradeleriyle müslümanlığı tercih etme güçleri yok? Dolayısıyla bu adamlar Allah katında neye göre yargılanacaklar?
-Eğer herşey kaderimizde yazılıysa, ahiret gününde insanlar neye göre sınanacaklar? Yaptıkları hiçbirşeyden kendileri sorumlu değilse?


Arkadaşım sen kader inancındaki o ince çizgiyi tutturamamışsın ne yazık ki!!!

Ayrıca şu da var; Devletin şehit kavramıyla, Allah'ın şehit kavramı arasında farklar mevcut. Devletin şehit ilan etmesi Allah katında şehit olacağı anlamına gelemez herzaman.

-------------------------

Asıl konuya gelecek olursak; Hep şehit çocukları ölüyor demek yanlış; Gerçek olan şu ki maddi durumu orta yada iyi olan ailelerin çocukları iyi kötü üniversite bitirip kısa dönem askerlik yapıyorlar. Eğitim seviyesi azcık yüksek uzun dönem askerler ise posta, kantinci, telsizci, bürocu vs görevlere getiriliyor. Eğitimi olmayan , yoksul olduğundan dolayı çocukluğundan beri fiziksel güç gerektiren işlerde çalışmış, fiziksel gücü yüksek, zor şartlara alışkın ve daha korkusuz olan gençlere de cephede savaşma uygun görülüyor. Zengin fakir ayrımından çok bu farklılığın beraberinde getirdiği fiziksel, zihinsel ve eğitimsel farklılıklardan dolayı böyle bir sonuç doğduğu kanaatindeyim.
 

MorTİS-1

Asistan
Katılım
2 Mayıs 2012
Mesajlar
194
Reaksiyon puanı
0
Puanları
0
Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun yakınlarına Allah sabırlar versin.
 

ashabulyemin

Profesör
Katılım
6 Aralık 2008
Mesajlar
3,389
Reaksiyon puanı
19
Puanları
0
Böyle saçma düşünce mi olur? QUOTE]
ben zaten islam dini üzerine olanlar için kur'an ve hadislere göre konuyu belirttim senin anlamama kabul etmemen normal Bu konuyu anlayabilmen için çok okuman lazım ama bizim konular seni bayabilir
ama istersen sizin açınızdanda konuyu inceleyebiliriz
 

IuTKuI

Profesör
Katılım
20 Aralık 2011
Mesajlar
1,622
Reaksiyon puanı
4
Puanları
38
Böyle saçma düşünce mi olur? QUOTE]
ben zaten islam dini üzerine olanlar için kur'an ve hadislere göre konuyu belirttim senin anlamama kabul etmemen normal Bu konuyu anlayabilmen için çok okuman lazım ama bizim konular seni bayabilir
ama istersen sizin açınızdanda konuyu inceleyebiliriz

Sizin bizim açımızdan durumu nedir? [MENTION=142972]tambjk[/MENTION]'nın yazdıkları gayet mantıklı. Cevap veremiyorsun ama diyorsun ki sizin açınızdan siz anlayamazsınız biz böleyiz biz şöyleyiz. Siz kimsiniz??!

Hemen konuya sen böyle deme sene etme gibi vaazlar verip milletin inancına laf ediyorsun gözümden kaçmıyor. Siz kimsiniz arkadaş? Kimin düşüncesini neye göre yormaya çalışıyorsunuz? Amacınız nedir? Her konuda biz böleyiz bize göre size göre. Ne bu kutuplaşma? Neyin ayrımcılığındasın?
 

tambjk

Profesör
Katılım
10 Mayıs 2011
Mesajlar
3,263
Reaksiyon puanı
16
Puanları
38
Böyle saçma düşünce mi olur? QUOTE]
ben zaten islam dini üzerine olanlar için kur'an ve hadislere göre konuyu belirttim senin anlamama kabul etmemen normal Bu konuyu anlayabilmen için çok okuman lazım ama bizim konular seni bayabilir
ama istersen sizin açınızdanda konuyu inceleyebiliriz

Arkadaşım, gerçek yüzün senin bu, burada yaptığın tekşey cemaatinin propagandasını yapıp, geri kalan herkes için Allah'a şirk koşarak hüküm vermek. Benim müslüman olup olmadığımı karar verecek otorite sen değilsin. Haddini aşıyorsun sürekli!! Size başkaları gibi hakaretle cevap vermiyorum. Minderden kaçmıyorum ve sizin oyun alanınıza giriyorum ona rağmen işine gelmeyince ucuz cevaplarla geçiştirmeye çalışıyorsun. Bu ne ukalalık, kendini beğenmişlik, çok bilmişlik. Siz kimsiniz ki benim açımdan konuyu inceleyecek, hakkımda hüküm vereceksiniz. Dinden mi afaroz edeceksiniz beni!! :) Güldürme Allah aşkına.
 
Katılım
12 Mart 2011
Mesajlar
35,215
Reaksiyon puanı
19,051
Puanları
113
Ayrıca şu da var; Devletin şehit kavramıyla, Allah'ın şehit kavramı arasında farklar mevcut. Devletin şehit ilan etmesi Allah katında şehit olacağı anlamına gelemez herzaman.

-------------------------

Asıl konuya gelecek olursak; Hep şehit çocukları ölüyor demek yanlış; Gerçek olan şu ki maddi durumu orta yada iyi olan ailelerin çocukları iyi kötü üniversite bitirip kısa dönem askerlik yapıyorlar. Eğitim seviyesi azcık yüksek uzun dönem askerler ise posta, kantinci, telsizci, bürocu vs görevlere getiriliyor. Eğitimi olmayan , yoksul olduğundan dolayı çocukluğundan beri fiziksel güç gerektiren işlerde çalışmış, fiziksel gücü yüksek, zor şartlara alışkın ve daha korkusuz olan gençlere de cephede savaşma uygun görülüyor. Zengin fakir ayrımından çok bu farklılığın beraberinde getirdiği fiziksel, zihinsel ve eğitimsel farklılıklardan dolayı böyle bir sonuç doğduğu kanaatindeyim.


*bu görüşlere katılıyorum.
[MENTION=51895]ashabulyemin[/MENTION] sanırım beni suçlamış, haberi paylaştığım için.
olabilir, ona da bir sözüm yok.
 
Üst