Bağlantı Var Ama İnternet Yok!

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dns ayarlarıyla oynamışsın yasaklı sitelere girebilmek için.
dns'i otomatik yap, düzelir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hiçbiri işe yaramadi arkadaşlar delirdim toplam 1 yildir böyle en sonunda leptop sattim masaustu aldim kesin çözum !

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ben eternet kablonun neden sinyal vermediğini buldum cok basit eternet giriş yeri yanmiş değişdirdim 30 tl ye hallettim boşuna uğraşmayin bilgisayarciya gidin değişdirin TELİMİ VERİYORUM ARARSANIZ ANLADIRIM 0533*******

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben kesinlikle böyle yapmalısın şeklinde bir tavsiyem yok ama aynı şey benimde başıma geldi. 1. pc internete bağlıyken 2. pc de internet var bağlantı yoktu. sinyal göstrgesini tiklayıp bağlanmak istediğim ağa sağ tıklayıp, özellikleri açtım, şifreleme türü olarak TKİP işaretledim düzeldi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bu sorunu çözmenin tek çözümü olacak benim yazdiğim yolu izlerseniz sorununuz kesinlikle çözülecektir... öncelikle bir sayfa açin google chromeden ve sağ üstteki araçlar sekmesinden ayarler seçenegini seçelim. Ardindan acilan pencereden gelişmiş ayarleri seçelim. Burada ağ seceneginde proxy ayarleri yaziyor orayi tiklayalim...baglantilar sekmesini secelim ve penceredeki yerel ağ ayerlerini secelim ...işte buraya dikkat edelim... acilan pencerede sadece ayarleri otomatik algilala yazan kutucuk işaretli olsun başka işaretli kutucuklar varsa onlari kaldirin o pencerede sadece otomatik algila işaretli olucak unutmayin.ve googleden yeniden sayfa acin sorununuzun düzeldiğini göreceksiniz....

sucipi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selamlar öncelikle. benimde bu sorunum vardı.modem ışıklarının hepsi yanmakta pc, tablet vede cep telefonumdan baktığımda internet baglantısı var mükemmel fakat internet sayfası açıldığında internet yok diyordu. 2 gün boyunca uğraştım didim denemediğim yöntem kalmadı. yeni bir modem alacaktım ki sorunu çözdüm.yapmanız gerekenleri maddeler halinde anlatacağım umarım sorununuzu çözer.

öncelikle İnternet kullanıcı adınızı vede şifrenizi bilmeniz gerekli (fakat wifii değil, internet kullanıcı adı)

1-modeminizin reset tusuna 10 saniye basılı tutun yada modem arayüzüne girin fabrika ayarlarına dön yapın.(modem arayüzüne girmeyi bilmeyenler internetten baksın.)

2- modem arayüzüne girin. sayfa açıldığında sol tarafta çıkan seçeneklerde ADSL seçeneğini tıklayın.

3- ADSL kısmında çıkan seçeneklerde adsl ayarlarını seçin ekrana çıkan tabloda

PVC AdıVPI/VCIEnkapsülasyonProtokol
vc18:35llcpppoe

vc1 seçeneğini tıklayın.

4- çıkan sayfada PPP Ayarları kısmında kullanıcı adı kısmına kullanıcı adınızı yazın fakat sonuna internet sağlayıcınızın bağlatısını ekleyin ( Mesela ; 1231231235@ttnet) daha sonra şifrenizi yazın.

5- daha sonra sol taraftaki PVC ayarlarını kontrol edin. ( bende VPI :8 , VCI :35 yazmakta)

6-yapmış olduğunuz ayarları kaydedip modem arayüzü sayfasından çıkın. pc nizde tekrar yeni bir internet sayfası açın. umarım yazdıklarım açıklayıcı olmuştur vede umarım işinizi görür. anlamayanlar mesaj atsın elimden geldiği kadar yardımcı olurum.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

selamlar öncelikle. benimde bu sorunum vardı.modem ışıklarının hepsi yanmakta pc, tablet vede cep telefonumdan baktığımda internet baglantısı var mükemmel fakat internet sayfası açıldığında internet yok diyordu. 2 gün boyunca uğraştım didim denemediğim yöntem kalmadı. yeni bir modem alacaktım ki sorunu çözdüm.yapmanız gerekenleri maddeler halinde anlatacağım umarım sorununuzu çözer.

öncelikle İnternet kullanıcı adınızı vede şifrenizi bilmeniz gerekli (fakat wifii değil, internet kullanıcı adı)

1-modeminizin reset tusuna 10 saniye basılı tutun yada modem arayüzüne girin fabrika ayarlarına dön yapın.(modem arayüzüne girmeyi bilmeyenler internetten baksın.)

2- modem arayüzüne girin. sayfa açıldığında sol tarafta çıkan seçeneklerde ADSL seçeneğini tıklayın.

3- ADSL kısmında çıkan seçeneklerde adsl ayarlarını seçin ekrana çıkan tabloda

PVC AdıVPI/VCIEnkapsülasyonProtokol
vc18:35llcpppoe

vc1 seçeneğini tıklayın.

4- çıkan sayfada PPP Ayarları kısmında kullanıcı adı kısmına kullanıcı adınızı yazın fakat sonuna internet sağlayıcınızın bağlatısını ekleyin ( Mesela ; 1231231235@ttnet) daha sonra şifrenizi yazın.

5- daha sonra sol taraftaki PVC ayarlarını kontrol edin. ( bende VPI :8 , VCI :35 yazmakta)

6-yapmış olduğunuz ayarları kaydedip modem arayüzü sayfasından çıkın. pc nizde tekrar yeni bir internet sayfası açın. umarım yazdıklarım açıklayıcı olmuştur vede umarım işinizi görür. anlamayanlar mesaj atsın elimden geldiği kadar yardımcı olurum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben cevabım sadece nette gezebilmek için olucak bende de böle bi sorun vardı net gözüküyo du ama bi işe yaramıyodu bende internet kafeden yandex indirdim evde kurdum bu şekilde yandexten nete girip gezebiliyorum ama indirme sorunu çözülmedi bu olayı yaşayanlar yandexi indirip bi kursun derim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Boyle durumlarda wps şifreleme modunu (modem üzerinden) değiştirmeyi deneyin. çözüm olabiliyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İnternet'e bağlanmak istiyorum sinyal de var ama şifreyi girdikten sonra bağlantı yapıldı sonrasında Bağlantı başarısız diyor. Neden olabilir acaba ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeş Wirelees kanalını nasıl yaptın söylersen sevinirim aynı sorun bendede var

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilmiyorum arkadaşım şuan uğraşıyo ama olmuyo denedik denedik olmadışimdi az karıştırıoz bakam ne çıkçak

S

SDN Okuru

SDN Okuru
.... isimli internette erişim yok diyor ...... internete baglanıyor komsuudan cekyorum sorun ondadamı var yada nasıl gecer

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkdaşlar bende de aynı problem var modem ile bilgisayar arasındaki bağlantı var ancak birkaç saniye internete bağlı kalıyor daha sorasında hemen sağ alt bölümdeki kablosuz bağlantı kısmında ünlem işareti beliriyor ve internete bağlanımıyorum ancak kablolu olarak bağlantı kurabiliyorum be diğer cihazlarda bağlantı kurabiliyor cevap verirseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkürler...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:hammer::hammer::hammer:internet var ama bilgisayarda yok ne yapmam lazım acil yardımmm

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bendede tel de net var ama pc de yok net çekiyor ama arama yapmıyor PC'dendir dedim pc yi sıfırladım ondanda değil modemi resetledim yine olmadı kablolu bağlantı yaptım yine olmadı başka yolu yokmudur

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ARKADAŞLAR BEN BU SORUNLA 2 SAAT UĞRAŞTIM HERŞEYİ YAPTIM DÜZELMEDİ SONUNDA Bİ SİTEDEN ÇÖZÜMÜ BULDUM BEN 2 SAATİMİ HARCADIM SİZ HARCAMAYIN BUYRUN ÇÖZÜM

C:\Windows\System32 klasörü içerisindeCMD dosyasina sag tiklayarak Yönetici Olarak Çalistir seçenegi ile açiniz. Açilan Komut Istemi penceresine asagidaki komutlari sirasi ile yaziniz.

1 - netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz. Bazi bölümlerin sifirlandigini ve karsiliginda TAMAM yazdiginiz teyid ediniz.)

2 - netsh winsock reset (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz. Winsock katalogunun basariyla sifirlandigini teyid ediniz.)

3 - netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

4 - netsh advfirewall reset (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

5- ipconfig /flushdns (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

6 - Bilgisayarinizi yeniden baslatarak kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda sisteminizde bir Antivirüs programi yüklüyse kaldirip tekrar deneyiniz.

M

Mk4141

SDN Okuru
Abi bendede wifi baglaniliyo ama pc de internet yok bilenler lutfen solesin

S

srv

SDN Okuru
Merhaba. İş yerinde wifi var modem bilgisayarıma bağlı. Bilgisayarlarda hiç bir problem yok interneti kullanabiliyoruz fakat telefondan wifi problemli. wifi ye bağlanıyor fakat internette gezilmiyor ağ yok diyor. bayram tatilinde serveri kapatmıştık bununla bir ilgisi olabilir mi yoksa modemle mi alakalı:blink::blink::blink::blink::blink:

S

SDN Okuru47474u

SDN Okuru
arkadaşlar ben bu sorunla 2 saat uğraştim herşeyi yaptim düzelmedi sonunda bi siteden çözümü buldum ben 2 saatimi harcadim siz harcamayin buyrun çözüm

c:\windows\system32 klasörü içerisindecmd dosyasina sag tiklayarak yönetici olarak çalistir seçenegi ile açiniz. Açilan komut istemi penceresine asagidaki komutlari sirasi ile yaziniz.

1 - netsh int ip reset a.txt (komutunu yazip enter tusuna basiniz. Bazi bölümlerin sifirlandigini ve karsiliginda tamam yazdiginiz teyid ediniz.)

2 - netsh winsock reset (komutunu yazip enter tusuna basiniz. Winsock katalogunun basariyla sifirlandigini teyid ediniz.)

3 - netsh winhttp reset proxy (komutunu yazip enter tusuna basiniz.)

4 - netsh advfirewall reset (komutunu yazip enter tusuna basiniz.)

5- ipconfig /flushdns (komutunu yazip enter tusuna basiniz.)

6 - bilgisayarinizi yeniden baslatarak kontrol ediniz.

sorunun devam etmesi durumunda sisteminizde bir antivirüs programi yüklüyse kaldirip tekrar deneyiniz.

hocam cok saol duzeldi suan cok mutlu oldum tekrardan tskler

S

SDN OkuruEyüp

SDN Okuru
Kardeşim modem arayüzüne gireceksin ve oradaki bağlantıyı wpa/psk2 falan ise onu wpa yada wpa/psk yapacaksın.

mutahhar

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
arkadaşlar, aynı sorun bana da oldu. vpn ile internete bağlanabiliyordum. çözümü şöyle buldum:
windows 10'da ayarlar bölümünde ağ ve internet kısmına girin.

Zk3d0A.png

ara sunucu sekmesinde resimdeki ara sunucu kullan kısmını kaldırın. ara sunucu ayarı win 8 ve win 7 için de muhtemelen mevcuttur. denetim masasındaki internet seçenekleri kısmında olması lazım

huseyincansiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
geçenlerde başıma geldi aradım taradım hiç bir yerde bulamadım. deneme yanılma yöntemiyle başardım/hallettim.
konu çok eski ama hala başına gelenler varsa onlara yardımcı olmak için yazıyorum
cmd'yi açıp bu komutları yazmaları yeterlidir sırasıyla;

ipconfig /release
ipconfig /renew

YourGrace

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar çok ilginç gelebilir ama üstte biri Yandex kurun demişti. Bana çok saçma geldi. Çünkü Yandex, Chrome altyapısını kullanıyor ben de Chrome'den bağlanamıyordum. Ancak Telefonun internetinden bağlanıp Yandex'i indirip kurdum varsayılan tarayıcı yaptım Yandex'ten sitelere bağlanmayı denedim başarılı oldu. Biliyorum çok saçma ama işe yaradı.