Aysun Kayacı: Ağzıma Tüküreyim

baranbey

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Özel Bir Televizyon Kanalında Yayınlanan Programda Söylediği Sözler Tartışmalara Neden Olan Manken Aysun Kayacı Programın Dün Yayınlanan Bölümünde Kendini Savundu.
."Ben ülkemi sevdiğim için konuştum ya. şimdi ağzıma tüküreyim, başka bir şey demiyorum" diyen Kayacı, konuk Mehmet Ali Birand'ın getirdiği çiçekleri alınca da gözyaşlarına hakim olamadı.

Programa siyah ve dekoltesiz bir kıyafetle katılan Aysun Kayacı, programın bu haftaki bölümünde sözlerinin basın tarafından çarpıtıldığını iddia ederek, gergin ve ağlamaklı bir ifadeyle şunları söyledi:

- "Keşke sözlerim yol açsaydı, söylemediklerim yol açtı tepkilere... Çok acayip, bir sürü insan yorum yaptı, eleştirdi, hakeret etti. Şunu isterdim ki, oturup izleyip de yorum yapsalardı, yorum yazsalardı, ya da eleştirselerdi, ya da hakaret etselerdi.

- Ben mazur görüyorum. Çünkü ben Türk basınını gayet iyi biliyorum. Çünkü kendi menfaatleri doğrultusunda çok güzel saptırdılar.

- "Dağdaki çobanla benim oyum eşit olamaz" demişim. Arkasından da demişim ki, 'Ben buna inanıyorum demiyorum. Ben bunu sorgulamaya başladım' demişim. Yani fikir düzeyinde çok zengin bir argümanken, bu, fikir düzeyinde konuşulabilecekken, tartışılabilecek bile demiyorum, konuşabilecekken bu...

- Ben bana tepki gösteren hiç kimseyi sorumlu tutmuyorum. Sözlerim çarpıtıldı, hem de basın kuruluşları kendi menfaatleri doğrultusunda çarpıttılar. Ben insanlar, herkes oturup her okuduğunu sorgulasın sonra da oturup izlesin 'bu kız gerçekten ne demiş' demiyorum. Ama bu konu hakkında yorum yapacaklarsa, yorum yazacaklarsa, hakarette bulunacaklarsa birinci kaynağından izlemeli ve az önce söylediğim gibi olaya bu şekilde yaklaşmalıydılar. Ama ben fikrim gelirse yine ben susmayacağım. Çünkü bu ülkenin gençlerini susturamayacaklar. İstedikleri kadar da çarpıtabilirler. İstedikleri kadar da nemalanabilirler. Ben ne dediğimi gayet iyi biliyorum."

Geçen haftaki programda Aysun Kayacı'nın sözlerine karşı çıkan Müjde Ar, Kayacı'ya yönelik eleştirilere çok üzüldüğünü ifade ederek, şöyle konuştu:

- "Ben tabii çok üzüldüm. Bu kadar genç bir insanın bu kadar üstüne gidilmesine ve bizim içimizde bir linç şeyi de var yani. Linçten öte hatta bir recm neredeyse yani. Aysun bir de kadın ve genç bir kadın. Yok bacağı deniyor, yok orası deniyor, burası deniyor. Ben çok çok üzüldüm. Zaten tartışmanın oraya gideceğini bilseydim 'Seninle aynı fikirdeyim' derdim yani inadıma... Burada şöyle bir şey var, burada Aysun 'Fikirlerim henüz oluşmadı' diyor. Netleşmiş de olabilir ve o şekilde düşünüyor olabilirsin. Bunları çok fazla ciddiye almamak lazım. Benden sana abla tavsiyesi."

- Müjde Ar, kendisi hakkında suç duyurusunda bulunulmasını da 'komik' olarak nitelendirerek şöyle konuştu: "Barınma, eğitim, kültürel haklarını savunduğum insanlar benim hakkımda haklarını savunuyorum diye suç duyurusunda bulundular. Bütün bunlara ancak gülünür ve geçilir. Komik çünkü burası. Komik yani."

- Sözü söyleyenin itibarını sarsarak, sözün itibarını sarsmaya çalışıyorlar ve bunu çok kolay yapıyorlar.

- Sevilmediğimiz kabul edildiği için, şöyle bir puan toplama çabası... Genel olarak zaten sevilmiyor kabul edildiğim için, dolayısıyla ne derse de 'Bir kurşun da ben atayım, bir artı da ben kazanayım' çünkü çok kolay.

- Ben biraz daha söylemediğim sözler üzerinden bunlar yazılıp, çizilip, çarpıtılırsa, yorumlar yapılırsa gerçekten tekzip edeceğim yani.

- Ben ülkemi sevdiğim için konuştum ya. Şimdi ağzıma tüküreyim, başka bir şey demiyorum.

- Teşekkür ediyorum, en azından izledikleri için. (Kendisi hakkında olumlu eleştiriler yazanlar için söylüyor)

- Keşke izleseler. Geçen hafta 'Ben de oradan geldiğim için o yüzden en çok benim konuşmaya hakkım var' diye bir söylemde bulundum. Yani nerelerinden anlıyorlarsa oralarına konuşayım yani.
KAYNAK:http://www.nethabercilik.com/haber/aysun_kayaci_agzima_tukureyim_video.htm

bulmeh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
ee Aysun hanım 'İstediğini söyleyen, istemediğini işitir' miş.

tiimek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben aysun kayacıyı fazla sevmem ama dusuncelerıne katılıyorum
ınsanlar kandırmak cok kolaydır...

gizsin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Doğru söyleyen dokuz köyden kovulur, Aziz Nesin bu ülkenin yüzde şu kadarı aptal derken herkes ovvv Aziz Nesin diyorsa oturup düşünmek lazım diyor, baştan küfüre sarılmıyordu. Fakat Aysun Kayacı diyince sen paranı nerden kazanıyondan başlıyor, afedersiniz ama fahişe demeye kadar gidiyor ki bu utanç verici.
Pekalada doğrudur söyledikleri temel olarak, bu ülkede okuma yazma bilmeyenin oyuyla, bu ülkede işaretli iplerle sandığa giden saf vatandaşın oyuyla bir aklı başında Türk insanının oyu birmidir elbette değildir. Haa şu vardır, sandıkta o nunki de 1 oy diğerininkide 1 oy. Ayrım şurdadır aklı başında insan oyunu bir çuval kömüre satmayıp, her milliyetçiyim diyen partiye sarılmamalıdır.
Ben milliyetçi diye Mhp'ye oy verdim, Chp'den çokta farklı şeyler söylemiyorlar diye. Ama herşey dereyi geçene kadarmış cumhurbaşkanlığı seçiminde gördüm göreceğimi.

kuSpa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar siyahın beyazdan, beyazin siyahtan üstünlügü yoktur. Herkes Eşittir. o , bu, su farketmez kim nederse desin bu budur arkadas Kimsenin Kimseden üstünlügü olamaz! çobanda olsa oda insan!

Achilleus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aysun her zaman parayi bulur arkadaslar.10 yıl sonrada.Bulur bi is adami,asık ettirir falan filan,maçı goturur.

Bizde burada bilgisayar basinda oturuyoruz iste.
Konu biraz sapti galiba ^^

baranbey

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Achilleus dedi ki:
Aysun her zaman parayi bulur arkadaslar.10 yıl sonrada.Bulur bi is adami,asık ettirir falan filan,maçı goturur.

Bizde burada bilgisayar basinda oturuyoruz iste.
Konu biraz sapti galiba ^^

EVET BİRAZ ÖYLE OLDU GİBİ...

armess

Asistan
Reaksiyon puanı
0
"Ben ülkemi sevdiğim için konuştum ya. şimdi ağzıma tüküreyim, başka bir şey demiyorum"
Becerebiliyorsan buyur hem bizi yormamış olursun!!! :D
faso fiso bunların ne söyledikleri ne yaptıkları
medyanın bu kadar ilgi göstermesi ayrıca tartışılır...
gündem bu kadar kalabalıkken sen tut ağzına tükürebilen bi kadını seç :* ^^

eminoasit

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aysun haklı bence arkadaşlar hiç olurmu benim ile aysunun oyu bir olsun ben ekmağim için oy veriyorum o ise iş olsun diye tekfark bu..

alirizak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ya sen de mi aristokratlığa soyundun? sen baldır bacak göstermekten başka ne işe yararsın ki?

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
aslında haklı sayılabilir.bunu da vergi vermeyenin oy hakkını elinden alarak sağlayabilirsin, ya da sandıkta tc kimlik no dan kontrol edilip ceza kesilebilir.Sonuçta devlet gelir kaynağının büyük bölümünü vergiden sağlıyor.Başka bir deyişle bu ülkenin sahibi vergisini verendir.O konuda kendilerine katılıyorum.

tugbagaleri

Profesör
Reaksiyon puanı
46
Aysun hanım şeker tahlili yapmaya devam etse en mantıklısı olacak boyle karızma gitti..:)

olympuskiller

Profesör
Reaksiyon puanı
7
gizsin dedi ki:
Doğru söyleyen dokuz köyden kovulur, Aziz Nesin bu ülkenin yüzde şu kadarı aptal derken herkes ovvv Aziz Nesin diyorsa oturup düşünmek lazım diyor, baştan küfüre sarılmıyordu. Fakat Aysun Kayacı diyince sen paranı nerden kazanıyondan başlıyor, afedersiniz ama fahişe demeye kadar gidiyor ki bu utanç verici.
Pekalada doğrudur söyledikleri temel olarak, bu ülkede okuma yazma bilmeyenin oyuyla, bu ülkede işaretli iplerle sandığa giden saf vatandaşın oyuyla bir aklı başında Türk insanının oyu birmidir elbette değildir. Haa şu vardır, sandıkta o nunki de 1 oy diğerininkide 1 oy. Ayrım şurdadır aklı başında insan oyunu bir çuval kömüre satmayıp, her milliyetçiyim diyen partiye sarılmamalıdır.
Ben milliyetçi diye Mhp'ye oy verdim, Chp'den çokta farklı şeyler söylemiyorlar diye. Ama herşey dereyi geçene kadarmış cumhurbaşkanlığı seçiminde gördüm göreceğimi.
Bu kadar çok biliyorsun ama hala Türkçe nasıl konuşulur,yazılır öğrenememişsin

olympuskiller

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Israr ediyorum her günü,gecesi orda burda eğlencede geçenlerin, ülke geleceği söz konusu olduğunda(oy kullanmak gibi) söz hakkı olmaması lazım ki demokratik bir ülkede bundan bahsedilemez ,o zaman böyle insanların oyuyla da benim oyum eşit olamaz

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Burada aysun kayacı ben vergimi veriyorum, vergi vermeyen bir adamla aynı kefeye koyuluyorum diyor.Programı izleyenler ne demek istediğini gayet iyi anladı.Çoban benzetmeydi, başka bişey diyebilirdi.Gayette haklı, bu ülkede vergi vermeyenin elinden oy hakkını elinden alacaksın, bunun tartışılacak bir yanı yok.Benim babam maaşının neredeyse 5te1 ini vergi olarak, sadece çalıştığı için veriyorsa (bunlara alışverişler, ötvler dahil değil) aysun kayacıya sonuna kadar katılıyorum.Biraz önceki mesajımda yazdığım gibi, sandık başında vergi kontrolü yapacaksın, vermiyosa hakkını elinden alacaksın.

RadoN

Dekan
Reaksiyon puanı
3
malide çiçekleri vermiş hemen.. yalaka :p :p :D

Big

Doçent
Reaksiyon puanı
2
O şahısta söylediğine göre benim söylememde bir sakınca yoktur herhalde.

" Ağzına tüküreyim "

tugbagaleri

Profesör
Reaksiyon puanı
46
BaRY dedi ki:
Burada aysun kayacı ben vergimi veriyorum, vergi vermeyen bir adamla aynı kefeye koyuluyorum diyor.Programı izleyenler ne demek istediğini gayet iyi anladı.Çoban benzetmeydi, başka bişey diyebilirdi.Gayette haklı, bu ülkede vergi vermeyenin elinden oy hakkını elinden alacaksın, bunun tartışılacak bir yanı yok.Benim babam maaşının neredeyse 5te1 ini vergi olarak, sadece çalıştığı için veriyorsa (bunlara alışverişler, ötvler dahil değil) aysun kayacıya sonuna kadar katılıyorum.Biraz önceki mesajımda yazdığım gibi, sandık başında vergi kontrolü yapacaksın, vermiyosa hakkını elinden alacaksın.
Bu ulkede ne oluyorsa bu çobanların yüzünden oluyor o kadar sefa içinde yaşayıp onca lüks içinde konforlu bir yaşam tarzın olacak birde vergi vermeyeceksin asacaksın bunların bin ikibin tanesini bak ozaman ulkenin gsmhı nasıl artacak hata her koyundan çevre temizlik vergiside almak lazım birde buyuk baş hayvanların cıkardıgı metan gazlarının sera etkisi yaparak kuresel ısınmaya sebeb olması var hep bu çobanlar yüzünden

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
tugbagaleri dedi ki:
BaRY dedi ki:
Bu ulkede ne oluyorsa bu çobanların yüzünden oluyor o kadar sefa içinde yaşayıp onca lüks içinde konforlu bir yaşam tarzın olacak birde vergi vermeyeceksin asacaksın bunların bin ikibin tanesini bak ozaman ulkenin gsmhı nasıl artacak hata her koyundan çevre temizlik vergiside almak lazım birde buyuk baş hayvanların cıkardıgı metan gazlarının sera etkisi yaparak kuresel ısınmaya sebeb olması var hep bu çobanlar yüzünden

Senin bakış açın bu, demokratik bir ülkede olduğun için sana saygı duyuyorum, aysun kayacıya saygı duymayan, hakaret edenleri demokrasi düşmanı insanlar olarak görüyorum.

Şimdi, madem çoban benzetmesi bu kadar sakız edildi, çobanları konuşalım.
Türkiyede kaç çobanın, sosyal güvencesi var?
Bu çobanlar kaçak işçi sayılmıyor mu, devlet neden gözyumuyor?
Çobanların yaptığı kayıtdışı ekonomi değilmidir.
Bu ülkede kaç hayvan sahibi, hayvan ticaretini kayıtlı, yasal yollardan yapıyor.
Kaçınız kurbanlık koyun alırken, fatura aldınız?(Büyük marketler dışında)

Maaşından vergi veren adamın ne suçu var.Bu insanlar vergi vermezken, insanlar çoluk çocuğunun rızkını neden bu insanların köyünü yolu yapılsın diye vermek zorunda?Bence aysun kayacı çoğu insanın içinde olan şeyi söylemeye cesaret edebildi.Maaşından vergi veren insanlar enayi mi?

Cem

Profesör
Reaksiyon puanı
0
BaRY dedi ki:
Maaşından vergi veren adamın ne suçu var.Bu insanlar vergi vermezken, insanlar çoluk çocuğunun rızkını neden bu insanların köyünü yolu yapılsın diye vermek zorunda?Bence aysun kayacı çoğu insanın içinde olan şeyi söylemeye cesaret edebildi.Maaşından vergi veren insanlar enayi mi?

birileri işine gelince Mustafa Kemal Paşa'nın "köylü milletin efendisidir" sözünü kullanır, işine gelmeyip maaşından kesilince de iteleyerek cesaretle "köylünün yolunu yapmak zorunda olan enayimiyim" der.

öte yandan CHP gibi diye MHPye oy verenlerin oy vermesi bir trajikomik durum, verdikten sonra yaşadıklarıyla ah-vah etmesi daha trajikomik bir durum. yani böyle düşünenlerle benim oyum bir olamaz, nasıl olur? :D

tugbagaleri

Profesör
Reaksiyon puanı
46
Bu çobana gösterdiğiniz duyarlılığı Ergonekoncu buyuklerimize gösterseydiniz gariban bir çobanla ülkenin ekomisi iyileştirme teorilerinden daha mantıklı olmazmıydı ama onlar tehlikeli ve güçlü birde "vatanseverler" pardon vergi veriyorlar kaçırdıkları katkat fazlada olsa vergi veriyorlar değilmi

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
cems dedi ki:
BaRY dedi ki:

birileri işine gelince Mustafa Kemal Paşa'nın "köylü milletin efendisidir" sözünü kullanır, işine gelmeyip maaşından kesilince de iteleyerek cesaretle "köylünün yolunu yapmak zorunda olan enayimiyim" der.

öte yandan CHP gibi diye MHPye oy verenlerin oy vermesi bir trajikomik durum, verdikten sonra yaşadıklarıyla ah-vah etmesi daha trajikomik bir durum. yani böyle düşünenlerle benim oyum bir olamaz, nasıl olur? :D

Arkadaşım adaletli, kanunları uygulanan, mali denetimi yapılan bir ülkede köylü milletin efendisi olabilir.Ama bizim ülkemizdeki gibi laçka, hatır gönül işleriyle yürüyen bir maliye olduğu sürece, köylünün milletin efendisi olma şansı yoktur.Herkes ülkesine olan vergi borcunu ödemelidir, şimdi olaya dini karıştırmak istemiyorum, sonra dini kullanıyorsun diyeceksiniz.Ben bu ülkede vergisini vermeyen insana saygı duymam ve doğal olanda budur.

gizsin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
olympuskiller dedi ki:
gizsin dedi ki:
Bu kadar çok biliyorsun ama hala Türkçe nasıl konuşulur,yazılır öğrenememişsin
İşte bakış açınız bu kadar dar sen imla ve noktalamaya baktığın kadar(yani şekile baktığın kadar)içeriğede kafa yorsan Aysun Kayacı'nın dediğini anlardın.

Eflatun gibi dünyanın gelmiş geçmiş en büyük düşünür-felsefe adamlarından birisi vergi vermeyen bir insanın, cahil/aydınlanmamış bir insanın seçme ve seçilme hakkı söz konusu dahi olmamalı derken çokta sağlıklı düşünememiş demek ki.

Cem

Profesör
Reaksiyon puanı
0
yani sizi duyanda bu ülkede köylüler ile çobanların AKP döneminde türediğini sanır!

vergisini vermiyor diye çocukları da okutmayalım o zaman!

adamın dağda taşta bi evi var, kendi başına yaşayıp gidiyor, yolu da yok ama sanki varmış gibi dert oluyor |) yok artık...

bi de yeni yaklaşım süper, Mustafa Kemal Paşa zamanında çobanlar vergisini veriyordu, çok da seviyeliydiler demeye geliyor söylenenler.

gizsin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cems dedi ki:
yani sizi duyanda bu ülkede köylüler ile çobanların AKP döneminde türediğini sanır!

vergisini vermiyor diye çocukları da okutmayalım o zaman!

adamın dağda taşta bi evi var, kendi başına yaşayıp gidiyor, yolu da yok ama sanki varmış gibi dert oluyor |) yok artık...

bi de yeni yaklaşım süper, Mustafa Kemal Paşa zamanında çobanlar vergisini veriyordu, çok da seviyeliydiler demeye geliyor söylenenler.

Arkadaşım işte sen tersten bakıyorsun olaya biz o adam çocuğunu okutsun ki hem aydınlanmış bir insan olarak dünyadaki yerini alsın ve sonuç itibariylede vergisinide versin istiyoruz.

Bugünlerde çok çarpıcı bir slogan dikkatimi çekiyor, birçok elektrik santralinde ve trafoların üzerinde bu yazıyı görebilirsiniz.Fakat harfi harfine değilde ifade ettiği kadarıyla yazıyorum affınıza sığınaraktan.

"KAÇAK ELEKTRİK KULLANMAK YÜZ KIZARTICI SUÇTUR, KAÇAK ELEKTRİK KULLANARAK ÇOCUKLARINIZIN YARINLARINI TEHLİKEYE ATMAYIN."

Yola burdan çıkarsak devlet bile insanları bir şekilde yola getirmeye çalışıyor, çalışıyor ki en azından her vatandaşı bu bilince sahip oluncaya kadar okusun aydınlansın.

Son mesajlar