Aynı ağa bağlı cihazlara virüs bulaşması

Bu konuyu okuyanlar

Shifdelforum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bunun mümkün olduğunu biliyorum.Evdrkiler dikkatsiz virüs kaynıyor cihazlarında.Kendi pcmi nasıl korurum wifiden bulaşabilecek zararlılardan?

Shifdelforum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
@Sibraius, dostum ben artık diğer cihazlardan virüs bulaştırmalarından bıktım,sadece kendi pcmi korumak istiyorum modem den yapmam gereken şeyler varmı

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
@Sibraius, dostum ben artık diğer cihazlardan virüs bulaştırmalarından bıktım,sadece kendi pcmi korumak istiyorum modem den yapmam gereken şeyler varmı
Hocam modem yüksek kalibre bir modem değil ise zaten modemin ayarları dahi çok yüzeysel ayarlar olur. Ordan bir çözüm üretmeniz çok zor. onun yerine kendi pc nizi doğru düzgün korursanız sorun hallolacaktır.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Modemden bir şey yapamazsınız en iyi ihtimalle güvenlik duvarını açarsınız modemden.

The Punisher

Doçent
Reaksiyon puanı
606
@The Punisher, bende bilmiyorum bulaşıyormuş cihazdan cihaza aynı wifiye bağlıysa
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kaspersky ve Malwarebytes kullanıyorum kaspersky'ın gerçek zamanlı koruması açık.
Bulunduğum ağa 10'dan daha fazla kişi bağlanıyor, herhangi bir sıkıntı yaşamadık.

Shifdelforum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Yeter de artar bile gayet iyi.
tam tarama yapıyorum güvenli modda da birşey çıkmıyor,ama diğer pclerde virüs olduğu için izleniyormuş gibi hissediyorum.Asıl sebebi virüslü pcye kredi kartı bilgilerini girmişler baktım +18 şeyler sipariş verilmiş.

Bulunduğum ağa 10'dan daha fazla kişi bağlanıyor, herhangi bir sıkıntı yaşamadık.
dostum seninkiler dikkatli ise yaşamazsın.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
tam tarama yapıyorum güvenli modda da birşey çıkmıyor,ama diğer pclerde virüs olduğu için izleniyormuş gibi hissediyorum.Asıl sebebi virüslü pcye kredi kartı bilgilerini girmişler baktım +18 şeyler sipariş verilmiş.

dostum seninkiler dikkatli ise yaşamazsın.
Diğer PC lere de antivirüs kurun derim.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Eğer fiber kullanıyorsanız modeme bağlı cat kablosunu bir dağıtıcı alın ve ona takın. Dağıtıcıya bir cat kablosu takın ve onuda modeme takın. Siz dağıtıcıya bağlanın ailenizde asıl modeme bağlansın. Gerçi bu durumda sizin bağlandığınız dağıtıcı asıl modem görevi görüyor. Ama yinede bu yöntem iş görür.