Avea Mobilde Hızı 84 Mbit'e Çıkardı

abidn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Madem öyle, neden Avea'nın adını duydukça hâlâ küfrediyorum?

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Şu hıza nerede ve hangi şartlar altında ulaştıklarını da net belirtsinler ki Çevremde Avea internet kullanıp ağlayanlara diyebilsem :)

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
0.84 mbit üzerine çıkarsın önce. İstanbulda merkezi bir noktada vodafone hattımla 8mbiti görebiliyorken avea hattıyla inanın 0.84 ü görmeyi bırakın 0.60 larda 3g hızı var. Birkaçgün önce şilede bir tatil merkezindeydim. Eniştemin turkcell hattında 3g vs sorun yok. Vodafone hattımla ev içinde 3g zayıf idi sadece bazı odalarda verimli şekilde kullanabildim.Ancak beni mağdur etmedi. Ev dışında sorun yoktu. Ablamın avea hattı ev içinde hiç çekmedi. Telefon olarak kullanamıyordu. ev dışında edge hızında şebekeden ötesine geçemedi.
Palavraları bırakın. Ben de saatte 120 km hızla koşabiliyorum. ancak sürtünmesiz ortamlarda. Yersen..

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Canakkale içinde max 7mbps ile bağlandım şu ana kadar. Ayrıca telefon 21 mbps destekliyor ( SII) . Nerede acaba 80 mbps? Abd deki 4gbile bu kadar hızlı değil.

pumperking

Profesör
Reaksiyon puanı
3
hız arttırmayın ülke çapında altyapınızı güçlendirin.20 küsür vericide bu hıza ulaşsan bana faydası ne!

vbb_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bizi kesmez bu hız bizi sınırsız bile kesmez yavaş gelir.

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Yalan söylüyorlardır. kendi test merkezlerinde bu sonuca ulaşmışlardır... müşteriye yansıması ortalama olarak 1 GHz dir :)

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Yalan söylüyorlardır. kendi test merkezlerinde bu sonuca ulaşmışlardır... müşteriye yansıması ortalama olarak 1 GHz dir :)

1ghz olsa öpüp başıma koyarım

Bıraksınlar şu testleri bütün operatörler tüketiciye ne yansıtıyorlar o önemli

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Arkadaşlar öncelikle belirteyim ki Ghz değil Mbps. Ayrıca şehir merkezlerinde her operatör neredeyse aynı değerde çekiyor, aynı hızda.

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Reaksiyon puanı
3
istedigi kadar çikartsin boş sinir oluyom böyle haberlere 1gb internet o hizda ne yapacan:laugh:

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Önce baz istasyonu alt yapılarını cogaltsalar. İstanbul'da bile bazı yerlerde Avea şebekesi olmadığını görmekteyiz.

MonsterMMORPG

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Avea ilk başta 15k nüfusu olan malatyanın doğanşehir ilçesine 3g getirsin

turkcel 3g canavar çalışıyordu

ayrıca avea kahraman maraşın köyünde hiç çekmiyor

St. Benoit

Profesör
Reaksiyon puanı
6
O değil de 3 senedir bir bölgeye baz istasyonu takılmasını talep edip duruyorum, turkcell ve vodafone durumu düzeltti, sizde tık yok. Bari sadece yazları iş yapacak bir mobil istasyon koyun dedim, ona bile planlarımız arasında yok dediniz. 3G yi geçtim, edge bile sokakta 2 çubuk çekiyor ancak. Sonra gelmişiniz 80-90 mbit internetten bahsediyorsunuz. Siz bana standart bir hizmet verin, 84 mbit interneti istersem sizden top olayım.

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
700
Bu hız türkiyede mi ? Hayır yani bende bu ülkede yaşıyorum ve avea kullanıyorum avea adını duydukça cinnet geçiriyorum
ne düzgün çeker nede net iyi sonrada reklam yaparlar 84 mbit vay be

benergews

Asistan
Reaksiyon puanı
1
0.84 mbit üzerine çıkarsın önce. İstanbulda merkezi bir noktada vodafone hattımla 8mbiti görebiliyorken avea hattıyla inanın 0.84 ü görmeyi bırakın 0.60 larda 3g hızı var. Birkaçgün önce şilede bir tatil merkezindeydim. Eniştemin turkcell hattında 3g vs sorun yok. Vodafone hattımla ev içinde 3g zayıf idi sadece bazı odalarda verimli şekilde kullanabildim.Ancak beni mağdur etmedi. Ev dışında sorun yoktu. Ablamın avea hattı ev içinde hiç çekmedi. Telefon olarak kullanamıyordu. ev dışında edge hızında şebekeden ötesine geçemedi.
Palavraları bırakın. Ben de saatte 120 km hızla koşabiliyorum. ancak sürtünmesiz ortamlarda. Yersen..
2 mb gördüm.

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Yemişim hızını, her 5 aramadan 2 si ya yarıda kesiliyo yada daha karşı tarafın telefonu bile çalmadan kapanıyo.
4 Eylül taahhüt doluyor.Ayakkabnının ucunu da bir güzel sivrilttim, bilin bakim ne yapacam :devil:

Kendal_47

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
500 Mb'larin 20 - 30 liralara satıldığı bir ortamda internet hızı 1000 Mbit olsa ne yazar. Bir haftalık kotayi bi gunde bitireceksin. Kotasiz ucuz internetin hızıda 96 kbps... al birini vur öbürüne.

benergews

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yemişim hızını, her 5 aramadan 2 si ya yarıda kesiliyo yada daha karşı tarafın telefonu bile çalmadan kapanıyo.
4 Eylül taahhüt doluyor.Ayakkabnının ucunu da bir güzel sivrilttim, bilin bakim ne yapacam :devil:
Ben de bunlarının hiçbiri olmazken hepsi sizin başınıza geliyor.

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Bulunduğum bölgede Turkcell 12 MB, 3G hızı verirken Avea'da 2,3 MB, 3G hızı veriyor, Vodafone bilmiyorum. :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Avea kullanıyorum. Çalıştığım yerde ne normal hattı ne de interneti çekmiyor. Kullanmak tam bir işkence.

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
İyi de bir çok ilçede avea 3g çekmiyor, edge var sadece. 84 milyona çıksa ne olur?

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5

AngreRisinyu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Avea"a hattı olan abim var hiç mennun değil arkadaslar fakat turkcell öyle mi ? Turkcell pahalı olabılır fakat adamlar aldıgı parayı hakedıyor hem hızmet kalitesi hem çekim kalitesi herşeyiyle mükemmel...

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Avea'dan bi numara olmaz!!! Bina dışı 3G kavramını ilk kez duyduğum ve beni bu kavramla tanıştıran bir firma, evimin içine 3G veremedikten sonra istediği hıza çıksın evin içinde edge oluyor dolayısı ile yok çift taşıyıcıymış yok 4 kat hızlıymış hepsi hikaye.
Bizleri kandırmaya yönelik laf ebeliğinden öteye geçmez söyledikleri