Avea İle İlgili tüm sorularinizi cevaplayabilirim

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Sonuç olarak 3G modemi iptal ettirdim artık kullanmıyorum evden 3G kullanamayacaksam şu sıcakta evin içinde eriyorken evin dışına çıkamam kusura bakmasınlar 3G'leride onların olsun kullanmam.
Tarife değişti evet ve 2-3 ay eşim ve ben bir sürü internet parası ödedik faturalar 100-200 TL arasındandı.
O zaman müşteri hakem heyetine gitmek aklıma gelmesi sonrada faturaları bulamadım ama ben 500 TL kaybettiysem avea daha fazlasını kaybetti.
En azından bizi 5 hattı kapandı + her yerde her zaman avea hakkında kötü reklam yapıyorum ki onlar medyada istedikleri reklamı yapsınlar benim reklamım kadar etkili kesinlikle olamaz. Bu yüzden asıl kaybedeb avea bu zihniyetle giderse de daha çok kaybedecektir.

Binadışı 3G varken size Dışarıda kullanın denmeye çalışmıyor yani bölgede binaiçi kapsama yok anlamında bir bilgidir aslında.
Aslında geçmiş bir bilgi varsayımlar üzerine konşmak yanlış aslında.
Çokta geçmiş sayılmaz eğer hatalı olduğunu düşünüyorsan şuan yine inceletebilirsin sonçları bizede paylasırsan sevinirim

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
faturanı incelletirdinmi ? (yani şikayet kaydın açılır arka planda incelemen yapılır giriş yaptığın siteler vs gözükür hata varsa düzeltilir) Eğer incelettirdinde hata yoktur diye dönüş olduysa aslında yapılacak çok birşey yok. Detayların çekildiğinde tarih tarih hangi apnden hangi sitelere vs girildiğin yzmakta. Aslında çok bilinmeyenli denklem gibi.
Yani erişim noktan normalde internet ise ben birkaç cihazda denedim 0.facebook adresine girmiyor hata veriyordu (belki ilk çıktığı günlerde bu tip bir engelleme yoktu girmişsindir bir şekilde)
Wap ise kesinlikle ücretlenmemiş olman gerekir ki bu incelemede gözükür ve ordaki çalışanın iade yapması veya yapmaması kendi insiyatifinde değil işi gereği yapmalı veya yapmamalı
Bazen denk geliyoruz telefonlarda tarayıcı açıldığında direk anasayfaya bağlantı kurmaya çalışıyor o esnada belki bir durum yaşanmış olabilir
Telefonda oto senkronize var ise belki birşeyleri senkronize etmiştir.
Birçok sebebi olabilir. İncellettinmi diye şu yüzden sordum hatada yapılmış olabilir tabi çok uç ihtimal, Vodafonede aynı durumu yaşadı , Belki Türkcellde yaşamıştır aynı hatayı (ben bilmiyorum son 3yılda , öyle bir durum olduysada düzeltilmiştir olay büyümeden) , TTNET , smile adsl vs vs.
Sonuçta program kullanılıyor bu tip şirketler ar-ge yatırımları yapıyorlar , yanlışlıklar devam ederse BTK diye bir kurum var başlarında. O yüzden yapmadığın birşey için ücretlendiğini düşünüyorsan incelletir gerekirse döküman iste Tarih tarih hangi apn türünde veri alışverişlerin vs yazar hala tatmin olmadıysan Tüketici mahkemesi var bu sefer site site çıkartıyorlar giriş-çıkışlarını ve emin ol hiçbir operatör yaptığı yanlışın bu noktaya ulaşmasını istemez o yüzden birkez inceletmende fayda var kesinlikle.
İncelettirdim. Farklı browserden kaynaklıymış ki sistemin kendi browseri çok saçma.

kalamara

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ALLAHını seven biri avea hakkında iyi bi şey desin. avea jet aldım. bi kişi iyi laf etmiyor. ulan bunaldım hrkes şikayet şikayet. birisi mutluyum faturam normal geldi diyebilir mi ? daha ilk ayım bir umut ışığı arıyorum.

Mree23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
birde aveanin bizden kestigi her ay devlete odenen 1,21 tl lik devlete odenen telsiz vergisi hakkinda bilgi verirmisiniz ben bunun yasal oldugunu dusunmuyorum

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
ALLAHını seven biri avea hakkında iyi bi şey desin. avea jet aldım. bi kişi iyi laf etmiyor. ulan bunaldım hrkes şikayet şikayet. birisi mutluyum faturam normal geldi diyebilir mi ? daha ilk ayım bir umut ışığı arıyorum.

Avea hakkında iyi birşeymi söylim anlayamadım ?

kalamara

Asistan
Reaksiyon puanı
0
madmex yok sana demedim. :D. mree23 sende abarttın ama ha adamlar senin 1 lirana mı kaldılar :D. ben turkcell kullanırken de öyleydi ama tebiki benden alamıyolardı çünkü -8 lira vardı :D turkcell para mı bıraktı bende ulan utanmasalar telefonu açma kapama vergisi alcaklar :D kontürüm 1 hafta dayanmıodu. en sonunda gittim 6 oyun satın aldım turkcellde 80 milyon borcla kapandı hattım sonrada eyw turkcell iştee... o gün bu gün avealııym ve mutluyumda her 20 tl yükleyene her yöne 300 dk beleşten daha ne istion

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
birde aveanin bizden kestigi her ay devlete odenen 1,21 tl lik devlete odenen telsiz vergisi hakkinda bilgi verirmisiniz ben bunun yasal oldugunu dusunmuyorum

Telsiz kullanım ücreti diyerek google'a aratırsan,

Bilgi teknolojileri sitesi ,
Avea sitesi
Tcell sitesi
Vfone sitesinde detaylı bilgiye ulaşabilirsin ,

Eğer vergiye dair itirazın var isede Maliye bakanlığına şikayet maili gönderebilirsin.

Telsiz kullanım ücreti diyerek google'a aratırsan,

Bilgi teknolojileri sitesi ,
Avea sitesi
Tcell sitesi
Vfone sitesinde detaylı bilgiye ulaşabilirsin ,

Eğer vergiye dair itirazın var isede Maliye bakanlığına şikayet maili gönderebilirsin.

bir kullanıcı olarak evet bu bir bu vergi eksikti. Ama ben faturalı kullanıyorm , faturalı hatlarda ezelden beri ödemekte olduğm için sıkıntı yaratmadı benim için

tcspirit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
99TL + Sabit ücret gelir

Öncelikle şirket benim değil ben sadece bir çalışanım ve burda kurum adına bulunmuyorum. Sadece çok uzun süre bu sektördeydim zamanında 1 sene vodafonede de çalıştm ben.
GSM Sektöründe uzun süredir çalışıyorum elbet yardımım olur bazı konularda.

yaşadığınız sıkıntıları 4441550 yi arayın şirket hattı kullanıyorsanız Bildiğim kadarıyla da ücretsiz arıyorsun zaten sorunun çözülemeyecek birşey gibi gözükmüyor.

problem işin ben gitmeden olmaması.

ne telefondan ne de internetten halloluyor.

illa ben gidecem.

gerçektende iyi birşey yazıp söyleyen yok avea hakkında.

herkes vodafona geç diyor. nasıl bir şirketmiş ya.

4 yılda bir kere işim düştü pişman oldum onda da.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
problem işin ben gitmeden olmaması.

ne telefondan ne de internetten halloluyor.

illa ben gidecem.

gerçektende iyi birşey yazıp söyleyen yok avea hakkında.

herkes vodafona geç diyor. nasıl bir şirketmiş ya.

4 yılda bir kere işim düştü pişman oldum onda da.

Özür dilerim , bana sormak istediğin soruyu anlyamadım ?

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
[MENTION=137719]madmex[/MENTION] her yone 500 dk var tarifemde. Bu 500 dakikada 444lu numaralar dahil mi? Dakikamızdan mı düşer?

battles

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Avea 10 tl'ye sınırsız mobil internet veriyormuş doğru mu acaba?

NT1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Avea xperia sola nın duyurusunu resmı olarak ne zaman yapmayı dusunuyor acaba ?

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
1gb'a kadar hız ne durumda? Düştükten sonra hız ne oluyor?

Resmi linkini alabilir miyim hocam bi inceleyelim.

128 kbps’e düşüyor 1gb dan sonra. 1GB ise bölgeye göre değişir , 3G yoksa max 384kbit , 3g var ise 4-5 mbit görebiliyorsun.

Reaksiyon puanı
2,146
128 kbps’e düşüyor 1gb dan sonra. 1GB ise bölgeye göre değişir , 3G yoksa max 384kbit , 3g var ise 4-5 mbit görebiliyorsun.

Hocam 128 kilobit per second mı yoksa kilobyte per second mı? Yani 128kilobyte ile indirme yapacaksak çok iyi. Ama yok 8'e bölünecekse 16kilobyte ile indirme yapacağız demektir.

Ona göre geçmeyi düşüneceğim.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Hocam 128 kilobit per second mı yoksa kilobyte per second mı? Yani 128kilobyte ile indirme yapacaksak çok iyi. Ama yok 8'e bölünecekse 16kilobyte ile indirme yapacağız demektir.

Ona göre geçmeyi düşüneceğim.

Devreleri yaktırdın banada

kbyte yaw :)

Reaksiyon puanı
2,146
Devreleri yaktırdın banada

kbyte yaw :)

Yani 128kb/s ile indirme yapabileceğiz 1gb'ı aştıktan sonra, bu ttnetin 1mbitlik tarifesine denk hocam emin misin böyle olduğuna vodafone mesela adil kullanımı aştıktan sonra 12kb/s ile indirebiliyorsun 96kbit yani, 10 katı daha hızlı demektir bu. Nasıl abone olunuyor? :D

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
İzmir'deyim şuanda. Çıktım Forum Bornova'dayken dedim bir cihaz sorayım aveaya sormazolaydım . 4.1.1 güncellemesini aldı diye nexusu sordum . Kontratlı alırsam 1400 tllik telefon 2200tlye geliyor. Saçmalığa bak zorla 4gb internet paketi veriyor. Kredi kartına ise 1600 tl . Avea cidden güzel yapıyor işini :)

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Yani 128kb/s ile indirme yapabileceğiz 1gb'ı aştıktan sonra, bu ttnetin 1mbitlik tarifesine denk hocam emin misin böyle olduğuna vodafone mesela adil kullanımı aştıktan sonra 12kb/s ile indirebiliyorsun 96kbit yani, 10 katı daha hızlı demektir bu. Nasıl abone olunuyor? :D

kbit olarak biliyorum , ama aklım kbyte ye gitti . Sitelere de baktım acaba yanlşmı yazılmış diye.

Yok yok kbit. Vodafone 96kbite indiriyor , avea 128 kbite pardon ben yanlış söyledim.

İzmir'deyim şuanda. Çıktım Forum Bornova'dayken dedim bir cihaz sorayım aveaya sormazolaydım . 4.1.1 güncellemesini aldı diye nexusu sordum . Kontratlı alırsam 1400 tllik telefon 2200tlye geliyor. Saçmalığa bak zorla 4gb internet paketi veriyor. Kredi kartına ise 1600 tl . Avea cidden güzel yapıyor işini :)

4gb paketi şuan her operatör min 30tl sayıyor 24ay kullansan 720 TL ödemiş olursun:)

Ya açıkcası bana kalırsa ben bir cihaz için 24ay tahahhüt vermem çünkü 2 yıl sonra cihaz hurdaya çıkar. Ama ne bilim bazen cazip olabiliyor.

Reaksiyon puanı
2,146
kbit olarak biliyorum , ama aklım kbyte ye gitti . Sitelere de baktım acaba yanlşmı yazılmış diye.

Yok yok kbit. Vodafone 96kbite indiriyor , avea 128 kbite pardon ben yanlış söyledim.

Yine de güzel 10 liraya 1gb. Diğerinin 14 liraya 250mb. Ayrıntılı bilgi alabileceğim bi link verebilir misin?

atlantizzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ben turkcelden avea gectim bu avea genis bant mı kulllanıyor yoksa dar bantan yayın yapıyor bazı yolllarda telefon konusmaları kesiliyor gectigime pişman olurmuyum ilerde aydınlatırsan sevinirim