Avea İle İlgili tüm sorularinizi cevaplayabilirim

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar.Şimdi ben avea faturasız 19 tl'ye 500 dk,1000 sms ve 1gb internetli paket yaptım.Avea faturalıya geçiş yapsam bu dk,sms ve interneti kullanabilir miyim?

bakiyen vs varsa duruyor sıkıntı yokta , hediye internetin dakikaların ve smslerin siliniyor bitiridikten sonra geçmen daha makul

Reaksiyon puanı
0
Merhaba, ben Gaziantep'de özel bir öğrenci yurdunda yönetici yardımcısıyım. Binamızda avea ile ilgili şebeke sinyali sorunu yaşıyoruz. Yakınlardaki baz istasyonunu ayarlamaya veya binamıza yeni bir baz istasyonu kurmamıza yardım edebilmek için gerekli kişileri yönlendirmeye yardımcı olabilirseniz, özel mesaj aracılığıyla iletişime geçebilirim.

Reaksiyon puanı
2,146
Yıkılan Paket'teki dakikaların ücretlendirme periodu 60 saniyedir.

Yani aradım 10 saniye konuştum 1dk bedavamdan silindi. Ah ulan avea sen işini biliyorsun.

ryodo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
hem sms paketi hemde internet paketinin olduğu faturasız hatlar için bi tarife var mı geçen bana bi mesaj geldi 3000 sms + 300 mb internet 12 lira diye sms i daha az interneti daha fazla olan bi tarife yok mu

wolkhy1903

Profesör
Reaksiyon puanı
79
Süper Fikir Tarifesine geçmek istiyorum ama şu madde yuzunden gecmek ıstemıyorum neden 30 lira havaya para ödeyeyım ...yıllardır avealıyım...bu bana reva mı

• 01.12.2011 tarihi ve sonrasında Avea'nın faturalı tarifelerinden faturasız tarifelerine geçiş yapan sonrasında tekrar faturalıya geçerek Süper Fikir Tarifesi'ne kaydolan müşterilerimizden bir kereye mahsus 30 TL (KDV-ÖİV Dahil ) Tarife Kayıt Ücreti alınacak ve müşterilerimizin ilk faturalarına yansıtılacaktır.

Reaksiyon puanı
2,146

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Avea neden çekmiyor?

bölgeden bölgeye değişiklik gösteriyor genel olarak baz istasyon yapısının 1800mhz olması diğer operatörlerin 900 mhz olması , Baz istasyonu 900 e oranla 2kat daha pahalı oluyor ve geniş alana yayılmasına rağmen iç kesimlere ulaşmakta sıkıntı yaratıyor.

Bu bilgiye internette aratarakta ulaşabilirsiniz. Ama yurtdışında 1900mhz kullanılıyor aslında biraz desteklemeyle alakalı birşey olsa gerek

Yıkılan Paket'teki dakikaların ücretlendirme periodu 60 saniyedir.

Yani aradım 10 saniye konuştum 1dk bedavamdan silindi. Ah ulan avea sen işini biliyorsun.

eski tcelli aratıyor bana bkt dan önce dksı 4 kntere konşuyorduk 30snye 4 kontr gidiyordu:D

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
●๓คן๏гקĹยร●;2361509 dedi ki:
Merhaba, ben Gaziantep'de özel bir öğrenci yurdunda yönetici yardımcısıyım. Binamızda avea ile ilgili şebeke sinyali sorunu yaşıyoruz. Yakınlardaki baz istasyonunu ayarlamaya veya binamıza yeni bir baz istasyonu kurmamıza yardım edebilmek için gerekli kişileri yönlendirmeye yardımcı olabilirseniz, özel mesaj aracılığıyla iletişime geçebilirim.

Eğer kendi binanız varsa ve baz istasyonu kurdurmak istiyorsanız 0555 757 9747 yi ara ve şu cümleyi kur benim bir binam var baz istasyonu kurdurmak istiyoruz ddiğin zaman gerekli bilgileri alıp talep açıyorlar 2güne kadarda dönüş yapılır net bi bilgi verilir.

Yani hocam ayıp etmiş avea saniye hesabı yapmalıydı.

ya bir tüketici olarak bende istiyerim saniye hesabı olsn ama malesef daha rekabet o noktalarda değil. Belki 4.operatör lazım bize:)

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Aveadan is olmaz ;
Ben aveayi windows mobile telefonum vardi onda kullaniyordum. Ozaman 0.face ucretsizdi. Yukarisinda ucretsiz yaziyordu . Ona ragmen bana gelen fatura 250-300 tl oldu. Arkadas madem ucretsiz yaziyor neden ucret aldin. Neymis telefonla ilgiliymis.Dolandirildim resmen hemen turkcelle dondum.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Eskiden öyle değil miydi ama bedavalar hep saniye cinsinden olurdu benim hatırladığım.

Normal bakiyeler saniyesi saniyesineydi , daha sonra düzenlendi 6sn ve katları şeklinde. Yani örn 4sn konştun 6sn düşecek , 14 sn konuştın 18sn düşecek gibi . Ama Hediye bakiylerde pek hatırlamıyorum açıkcası ama doğru olabilir bazı kampanyalarda

Aveadan is olmaz ;
Ben aveayi windows mobile telefonum vardi onda kullaniyordum. Ozaman 0.face ucretsizdi. Yukarisinda ucretsiz yaziyordu . Ona ragmen bana gelen fatura 250-300 tl oldu. Arkadas madem ucretsiz yaziyor neden ucret aldin. Neymis telefonla ilgiliymis.Dolandirildim resmen hemen turkcelle dondum.

bende windows mobile kullandım bi ara htc p5520 lerden. Telefonda 2 çıkış noktası vardır biri avea gprs wap diğer avea internet. Hiçbir ayar yapamadan telefon internete girerse ki giriyor kendi otomatik güncellediği için Avea internet apn'ninden çıkış yapar bu ücretlenir. Cihaza avea wap ayarını yapman gerekirdi ki artık olan olmş. Bu durum cihzın bir özelliği .Sonyericsson ilk cihazlarından beri cep telefonunda çevirmeli wap bağlantısından beri internet kullanıcısıyım. Hangi operatörü nereyi kullanıyorsanız kullanın sorgulamak lazım herşeyi Türkiye'de

fbtore

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben şimdi avealıydım 500dk+1000sms+1gb internet paketi almak istiyordum ama sadece aveaya geçeneymiş .ben hattımı başka bir operatöre taşıyığp tekrardan aveaya taşısam .o iş yes olur mu

ryodo

Doçent
Reaksiyon puanı
2

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Benim 2 sorum olacak:
1. Daha önce avea jet kullanıyordum ve evde 3g çekmiyordu avea M.H. aradım biraz araştırdı ve bina dışı 3g var dedi o nasıl oluyor diye sordum evden çıkarsanız 3g çekecektir dedi bende kış günü buz gibi soğukta evin dışında çeken (evde hiç çekmeyen) 3g nin bana ne gibi bir faydası olacağını sordum cevap veremesi siz verebilirmisiniz?
Yani aveajet alacağım evde 3g modemi kullanamayacağım o zaman neden avea dan 3g alayım?
2. Geçen sene eşim ve kendi faturalı hattımı avea faturalı 19 tl'ye 500 dk,1000 sms ve 1gb internetli pakete geçirdim. 2 ay sonra çok yüklü 2 fatura geldi sordum soruşturdum avea paketi değiştirmiş ve interneti paketten çıkartıp dakikalarıda azaltmış ama bununla ilgili bir bilgilendirme yapmadı. M.H. aradım geçne sene bir reklamı vardı avea nın türkcell'e ithafen bir reklam yapmışlardı call center kol gibi fatura geliyor diye dalga geçiyorlardı. Bende M.Hç aradım sorunu ilettim karşımdaki vatandaş bana pakette hiç bir zaman internet olmadığını benim yanıldığı söyledi bende yanılmıyorum sen yanlış biliyorsun araştır dedim üstüne bu reklamdan bahsedim milleti suçluyorsunuz ama siz daha beterini yapıyorsunuz dedim koll gibi fatura geldi falan dedim biraz üstüne gittim o da böyle konuşmaya devam edersem konuşmayı sonlandıracağını söyledi bende bende aveayı sonlandırırım dedim 5 hattım vardı benim adıma kayıtlı daha sonrada gidip Vodafon'a geçirdim hatlarımı?
Sormak istediğim böyle birşey nasıl oluyor yani bir paket çıkıyor içeriği haber verilmeksizin değiştiriliyor sonra M.H. ukala ukala konuşuyor ve beni suçluyor vede kol center reklamını yaşıyorum ve kol gibi faturalar ödüyorum. Ve o paket bu sene tekrar çıkıyor aynı şekilde?
Yediğim kazıklar yanıma kar kaldı ama avea da 5 müşteri kaybetti en az
Umarım sorularıma cevap verirsiniz

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=137719]madmex[/MENTION]
Haklisiniz belki ama ustte kocaman bedava yaziyor. Madem kullandigim hatti referans alarak yazi yazabiliyor bunuda anlayabilirler.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Benim 2 sorum olacak:
1. Daha önce avea jet kullanıyordum ve evde 3g çekmiyordu avea M.H. aradım biraz araştırdı ve bina dışı 3g var dedi o nasıl oluyor diye sordum evden çıkarsanız 3g çekecektir dedi bende kış günü buz gibi soğukta evin dışında çeken (evde hiç çekmeyen) 3g nin bana ne gibi bir faydası olacağını sordum cevap veremesi siz verebilirmisiniz?
Yani aveajet alacağım evde 3g modemi kullanamayacağım o zaman neden avea dan 3g alayım?
2. Geçen sene eşim ve kendi faturalı hattımı avea faturalı 19 tl'ye 500 dk,1000 sms ve 1gb internetli pakete geçirdim. 2 ay sonra çok yüklü 2 fatura geldi sordum soruşturdum avea paketi değiştirmiş ve interneti paketten çıkartıp dakikalarıda azaltmış ama bununla ilgili bir bilgilendirme yapmadı. M.H. aradım geçne sene bir reklamı vardı avea nın türkcell'e ithafen bir reklam yapmışlardı call center kol gibi fatura geliyor diye dalga geçiyorlardı. Bende M.Hç aradım sorunu ilettim karşımdaki vatandaş bana pakette hiç bir zaman internet olmadığını benim yanıldığı söyledi bende yanılmıyorum sen yanlış biliyorsun araştır dedim üstüne bu reklamdan bahsedim milleti suçluyorsunuz ama siz daha beterini yapıyorsunuz dedim koll gibi fatura geldi falan dedim biraz üstüne gittim o da böyle konuşmaya devam edersem konuşmayı sonlandıracağını söyledi bende bende aveayı sonlandırırım dedim 5 hattım vardı benim adıma kayıtlı daha sonrada gidip Vodafon'a geçirdim hatlarımı?
Sormak istediğim böyle birşey nasıl oluyor yani bir paket çıkıyor içeriği haber verilmeksizin değiştiriliyor sonra M.H. ukala ukala konuşuyor ve beni suçluyor vede kol center reklamını yaşıyorum ve kol gibi faturalar ödüyorum. Ve o paket bu sene tekrar çıkıyor aynı şekilde?

19 TL'ye faturasız yıkılan pakette vardı. HerYöne 500dk + 1000SMS + 1 GB
19lukpaket.jpg

Senin geçtiğin Faturalı 19'luk tarife (19 TL'ye Her yöne 500 dk. | 29 TL Her yöne 1000 dk ....)
Bağlantı linki
19-25-29-35lik_tarife.jpg

Avea zamanında 19 TL'ye her yöne 300-400-500-1000 dk vermiş ancak senin bahsettiğin faturalı tarifeye rastlamadım.

Bana da biraz karıştırmışsın gibi geldi.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
@madmex
Haklisiniz belki ama ustte kocaman bedava yaziyor. Madem kullandigim hatti referans alarak yazi yazabiliyor bunuda anlayabilirler.

faturanı incelletirdinmi ? (yani şikayet kaydın açılır arka planda incelemen yapılır giriş yaptığın siteler vs gözükür hata varsa düzeltilir) Eğer incelettirdinde hata yoktur diye dönüş olduysa aslında yapılacak çok birşey yok. Detayların çekildiğinde tarih tarih hangi apnden hangi sitelere vs girildiğin yzmakta. Aslında çok bilinmeyenli denklem gibi.
Yani erişim noktan normalde internet ise ben birkaç cihazda denedim 0.facebook adresine girmiyor hata veriyordu (belki ilk çıktığı günlerde bu tip bir engelleme yoktu girmişsindir bir şekilde)
Wap ise kesinlikle ücretlenmemiş olman gerekir ki bu incelemede gözükür ve ordaki çalışanın iade yapması veya yapmaması kendi insiyatifinde değil işi gereği yapmalı veya yapmamalı
Bazen denk geliyoruz telefonlarda tarayıcı açıldığında direk anasayfaya bağlantı kurmaya çalışıyor o esnada belki bir durum yaşanmış olabilir
Telefonda oto senkronize var ise belki birşeyleri senkronize etmiştir.
Birçok sebebi olabilir. İncellettinmi diye şu yüzden sordum hatada yapılmış olabilir tabi çok uç ihtimal, Vodafonede aynı durumu yaşadı , Belki Türkcellde yaşamıştır aynı hatayı (ben bilmiyorum son 3yılda , öyle bir durum olduysada düzeltilmiştir olay büyümeden) , TTNET , smile adsl vs vs.
Sonuçta program kullanılıyor bu tip şirketler ar-ge yatırımları yapıyorlar , yanlışlıklar devam ederse BTK diye bir kurum var başlarında. O yüzden yapmadığın birşey için ücretlendiğini düşünüyorsan incelletir gerekirse döküman iste Tarih tarih hangi apn türünde veri alışverişlerin vs yazar hala tatmin olmadıysan Tüketici mahkemesi var bu sefer site site çıkartıyorlar giriş-çıkışlarını ve emin ol hiçbir operatör yaptığı yanlışın bu noktaya ulaşmasını istemez o yüzden birkez inceletmende fayda var kesinlikle.

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Benim 2 sorum olacak:

1. Sorun için binadışı 3G var ise alma zaten Jet. Binadışı 3G var derken Binaiçi 3G yok demiş aynı zmanda farklı açıdan bakarsan:)
Şöyle bir örnek veriyim benim oturduğum yerde de 3G binadışı olarak sordurduğmda ama evimde 3G görüyorum 3-4 seviye :) veya 3gnin merkezi bir evde 3G gözükmeyebiliyor bu bakımdan size verilen bilgiler birbakıma ön bilgidir bu yüzden 3g yoksa iade almak durumunda her operatörç yani uzun lafın kısası binadışı deniyorsa riske atma ama avea hattın var sanırım eğer var ise 3G destekli bir telefonda evinde 3G görüp göremeyeceğine bakman bence en sağlıklısı olur.

2. Sorun için tarifelere biraz uzağım ama şunu söyleyebilirim tarifelerde hiç değişme olmadı yani ben dakikası vs si azaltılan bir tarife hatırlamıyorum + senin söylediğin paket ve pakettede değişiklik hiç yapılmadı ve faturasız hatlara böyle bir paket vardı @__kadıköyRAP__ doğrumu benmi yanlış hatırlıyorum. Eğer gelen elinizde kalmış bir fatura var ise veya tarifenizi biliyoırsanız yazmakta fayda var.
Avea ve Vodafoneye bu konuda güvenirim yani bir tarife bu şekilde diyorlarsa o öyle kalır yeri geldimi azaltılacaksada sms+aramayla bilgilenidirlir tarifeniz değişecektir alternatif farklı tarife istermisiniz diye. Neyse senin durum için Müşt. hizmt ne cevap verdi açıkcası bilemiyorum. Ama btk kuralları gereği tarife değiştirme hakkında her operatör saklı tutar ama habervermeksizinde değiştiremez. Özellikle faturalı hatlarda dakika azaltıldığı tarife hiç hatırlamıyorum.

avea ile ilgili dedi ama o yüzden cevap yok :D düz mantık. :D

bu arada yorumları yeni görüyorum utanmadınızmı afk adamın arkasından yorum yazmaya :)

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Sonuç olarak 3G modemi iptal ettirdim artık kullanmıyorum evden 3G kullanamayacaksam şu sıcakta evin içinde eriyorken evin dışına çıkamam kusura bakmasınlar 3G'leride onların olsun kullanmam.
Tarife değişti evet ve 2-3 ay eşim ve ben bir sürü internet parası ödedik faturalar 100-200 TL arasındandı.
O zaman müşteri hakem heyetine gitmek aklıma gelmesi sonrada faturaları bulamadım ama ben 500 TL kaybettiysem avea daha fazlasını kaybetti.
En azından bizi 5 hattı kapandı + her yerde her zaman avea hakkında kötü reklam yapıyorum ki onlar medyada istedikleri reklamı yapsınlar benim reklamım kadar etkili kesinlikle olamaz. Bu yüzden asıl kaybedeb avea bu zihniyetle giderse de daha çok kaybedecektir.