Avea 'HerYöne Özgürlük'ü değiştirdi

cem62

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Avea ‘Bireysel Faturalı HerYöne Özgürlük’ adlı tarifesinde düzenlemeye gitti. Yeni düzenlemede eskiden 10 bin dakika olan görüşme süresi 3 bin dakikaya düşürülürken, görüşülecek kişi sayısı da 75 olarak belirtildi.
Ayrıca 27 Ağustos tarihinden itibaren abone olanlar Her Yöne Sınırsız tarifesinden 77 TL’ye yararlanacak. 27 Ağustos’tan önceki aboneler ise 67 TL ödeyecekler.
240120090827010603747.jpg

İşte Avea’nın web sitesinde yayınlanan duyuru:
Tarifenin aylık sabit ücreti 27 Ağustos 2009 tarihi itibariyle tarifeye kayıt olan aboneler için KDV ve ÖİV dahil 77 TL, 27 Ağustos 2009 tarihi öncesinde tarifeden yararlanan aboneler için KDV ve ÖİV dahil 67 TL'dir. Bu fiyat yurtiçi her yöne aramalar için geçerlidir. "Bireysel Faturalı HerYöne Özgürlük" tarifesi kapsamındaki kullanım, yurtdışına, Avea Müşteri Hizmetlerine, bilgi ve danışma numaralarına, özel servis numaralarına, ve tüm katma değerli hizmet sunulan numaralara doğru yapılan aramaları, faks, data, WAP aramalarını, görüntülü aramaları kapsamamaktadır. Bu aramalar ilgili arama ve/veya servis için belirlenen ve bu sitenin Servis Ücretleri kısmında yer alan fiyatlara göre ücretlendirilecektir.

Avea tarafından belirlenen ve abonelere duyurulan makul kullanım esasları kapsamında ve bu esaslara ilişkin şartlara ek olarak, bir fatura döneminde ilgili hattan aranan farklı telefon numarası sayısının 75'i aşması ve aynı fatura döneminde tarifeye kayıtlı olarak kullanılan hat başına toplam yurt içi arama süresinin 3.000 dakikayı geçmesi halinde, yurt içi her yönü aramanın dakikasının KDV ve ÖIV dahil 0.12 TL üzerinden ücretlendirilir.

Bir fatura döneminde toplam yurt içi arama süreniz ile birlikte aramış olduğunuz farklı telefon numaralarının sayısını öğrenmek için KULLANIM yazıp 6000'e SMS göndermeniz yeterlidir. Kullanım sorgulama servisinin bedeli 2 SMS/sorgu'dur.

Tarifeye kaydedilen hatların, FCT ya da benzer cihazlarla veya ticari amaçla yahut kötü niyetli olarak ya da haberleşme maksadı dışında ya da konferans görüşmeleri maksadıyla kullanılması halinde, hattın sahibi olan aboneye SMS gönderilerek veya arama yoluyla bilgi verilerek, bu bildirimin ardından ilgili hat Avea tarafından görüşmeye kapatılabilir, tarifesi değiştirilebilir, ara ödeme talep edilebilir veya abonelik sözleşmesi feshedilebilir.
Avea tarafından belirlenen ve abonelere duyurulan makul kullanım esasları kapsamında ve bu esaslara ilişkin şartlara ek olarak bu tarifeye kaydedilen hattın / hatların FCT ya da benzer cihazlarla kullanılması ve/veya tarife kapsamında konferans görüşme servisinin kullanılması halinde, Avea'nın ilgili hattı/hatları görüşmeye kapatma dahil hakları saklı kalmak kaydıyla, Avea tarafından ilgili hatta /hatlara ait faturaya/faturalara 1.500 TL (Bin beş yüz Türk Lirası) ceza tutar olarak ayrıca yansıtılır.

Avea, "Bireysel Faturalı HerYöne Özgürlük" tarifesinin tüm mali ve sair koşullarını, usulüne uygun olarak duyurmak kaydıyla değiştirebilir.

458620090810112934363.jpg

YENİ ÜCRETLENDİRME

Tarifenin ücretlendirme kısmında verilen bililer ise şöyle:

Aylık ücret * 67 TL
* 27 Ağustos 2009 tarihi öncesinde tarifeye kayıtlı aboneler için geçerlidir.

Aylık ücret** 77TL

** 27 Ağustos 2009 tarihi itibariyle tarifeye kayıt olan aboneler için geçerlidir.

Aylık yurtiçi toplam arama süresinin 3.000 dakikayı geçmesi ve aranan farklı telefon numarası sayısının 75'i aşması halindeyurt içi her yöne 12 Kr / dk

SMS 25,5 Kr / SMS

DAHA ÖNCE KISMEN DEĞİŞTİRMİŞTİ
Avea daha önce de ‘makul konuşma süresi’ni aştığı gerekçesiyle birçok abonesini önce uyarmış ardından tarifelerini değiştirmiş ve 150 TL ara ödeme istemişti.

Bireysel Faturalı HerYöne Özgürlük - Avea

(Haber 7)

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
avea da sahtekarlığa başlıyo yavaş yavaş...

nedim2002tr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2 aydır bu servisi kullanıyordum. Sabah bana da bir mesaj geldi.
"Tarifenizin 10000dk sınırı kalkmıştır. Aylık yurtiçi arama süresi 3000dk ve aranan farklı telefon no.ları 75'i aşarsa, yurtiçi heryönü 12 Kr/dk'ya arayabilirsiniz.

Bozuk Türkçelerine mi yanayım (Tarifenizin 10000dk sınırı kalkmıştır. Sınır kalktıysa 3000 dk sınırı ne oluyor) yoksa kaldıramayacakları taşın altına girmelerine mi?

cobra11 demişki: "avea da sahtekarlığa başlıyo yavaş yavaş..."
Bu tür şeyler Türkiye de olağan zaten.

Mahkemeye gitsen mahkeme bitene kadar sende bitersin. Ayrıca kimi kime şikayet edeceksin artık bilmiyorum. En iyisi iptal ettirmek.

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
iyi ki 3 ay önce turkcell kamu her yöne 1200 dk ye geçmişim :D

cem62

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
alternatif tarifeler

AVEA HerYöne Kamu Tarifesi

Kamu çalışanları KDV ve ÖİV dahil ayda sadece 30 TL karşılığında, hem şebeke içi hem şebeke dışı hatlar ile toplam 1.500 dakika boyunca doya doya konuşuyor!

Aylık ücret30 TL
1p.gif
Avea hatları ile görüşme süresi1250 dk
1p.gif
Sabit Hat ve Diğer GSM hatları ile görüşme süresi250 dk
1p.gif
Süre sonrası1.250 dk sonrası:
250 dk sonrası:23,03 Kr / dk
1p.gif
SMS25,5 Kr / SMS

Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.
Size sunulan tarife fiyatlarının KDV ve ÖİV dahil fiyatlar olmasına dikkat ediniz.

"HerYöne Kamu Tarifesi"nde kontör atış periyodu 6 saniyedir.
Fatura dönemi içinde kullanılmayan dakikalar bir sonraki fatura dönemine devredilmeyecektir.
AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş., fiyatları güncelleme hakkına sahiptir.
"HerYöne Kamu Tarifesi" - Avea

realblood

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben iptal ettireyim en iyisi o olur herhalde :) Vodafona geçecem :devil:

serkanaydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,

Aveada dediğiniz gibi şerefsizlik yaptı. Sabah gelen mesajdan sonra 2 adet olan hattımı bugün iptal ettiriyorum.Turkcellime geri dönüyorum hiç yoktan adamlar şu paket bu kadar diyor sınırsız yapamayız diyor doğru sölüyor hiç olmazsa. Aveada kim daha yeni girmiş güvendik sınırsız dediler yaptı şerefsizliği. Her zaman ilk olan turkcellden şaşmamak en doğrusuymuş bunuda öğrettin avea bizlere bu yüzden teşekkürler avea...

serkanaydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nedim2002tr dediğin gibi kime şikayet edeceksinki, etsen bi dert etmesen iki dert. En güzeli iptal ettirmek. Turkcell hadi gözün aydın geri dönüyorum sana :)

ersinak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
allah belanı versin avea diyorum başkada birşey demiyorum.tam artık ülkemde telefon görüşmeleri artık ucuzlamaya başladı aveadan sonra diğer operatörlerde devamını getirecektir diye düşünürken olana bakın.aynı mesajdan banada geldi bu sabaha dedim ne oluyoruz.şimdi merak ettiğim operatör değişimi yaparsak bunlar bizden ne isteyecekler.

serkanaydin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Avea bayisine gittim bugün bi kuyluk vardı anlatamam mesajı alan gelmiş iptal ettirmeye 2 gün de iptal olucak dediler. Esas problem şimdi başlıyor iptaldan sonra ne fatura gelecek merak konusu...

cem62

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
'Her yöne sınırsız' mahkemelik oldu

Adana'da bir kişi, GSM operatörü Avea'nın "Her yöne sınırsız" tarifesini keyfi olarak sınırlandırdığı gerekçesiyle "dolandırıcılık" suçlamasıyla dava açtı.
İşadamı Bekir Fevzi Yıldırım, Avukatı Yusuf Özer ile birlikte adliye binası önünde açıklama yaptı. Yıldırım, avantajlı bir tarife olduğu için başka operatörlerden Avea'ya geçtiğini, ancak sevincinin kısa sürdüğünü söyledi. Avea'nın 67 liraya her yöne ayda 10 bin dakika görüşme imkanı tanıdığını aktaran Yıldırım, bugüne kadar belirtilen süreyi aşmamasına rağmen hattına sınırlama getirildiğini iddia etti.
Avukat Yusuf Özer ise müvekkili gibi kendisinin de aldığı 5 hatta sınırlama getirildiğini ileri sürdü. Özer, müvekkili Yıldırım'a tanınan 10 bin dakika konuşma süresinin 3 bin dakika ve aranan kişi sayısı ile sınırlandırıldığını vurguladı. Müvekkilinin bir talebi olmadan Avea'nın kendiliğinden keyfi olarak tarifeyi değiştirdiğini kaydeden Özer, "dolandırıcılık" iddiasıyla bu GSM operatörü hakkında suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi. Özer, sözleşme şartlarına riayet etmeyen bu kurumun cezalandırılmasını istediklerini sözlerine ekledi.
Avea, yaptığı yeni uygulama ile "Her yöne sınırsız" tarifesine 3 bin dakika sınırlaması getirip, müşterilerin en fazla 75 kişi ile görüşmesini istiyor. Bu yeni tarifenin fiyatı ise 77 lirayı bulacak.

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Yurt çapında tepki var. Avea son aylarda kurduğu imajını çok sarsacağa benziyor.

cinliserkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
insanların avea da olmasının tek sebebi sınırsız görüşmeydi..kusura bakmasınlar ama bu kadar dandik bir oparatöre artık katlanılmaz bekle beni turkcell kamu tarifesi geliyorum :))))

garfi

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Turkcell Kamu tarifesi çıktığı ilk gün kayıt olmuştum.35 tl her şey dahil 1200 dakika her yöne konuşuyorum."laklak" yapmayanlar için idal tarife fakat şu an 45 tl ve 1500 dakika.

SoftProf

Asistan
Reaksiyon puanı
0
avea ya bu sabah nekadar terbiyesiz ve insanlarla dalga geçen bir firma olduklarını belirten e-posta attım, halen cevap yok. Terbiyesiz insanlar dakikaları indirmeyi biliyorlar ve kısıtlama yapmayı biliyorlar ama fiyat aynı fiyat.
Yanarım yanarımda bu firmaya, kendi insanlarıyla dalga geçmesini sağlayan ve insanlarını aşağılayan kanunları çıkaranların tepkisizliğine yanarım.

zeyda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nedim2002tr dediğin gibi kime şikayet edeceksinki, etsen bi dert etmesen iki dert. En güzeli iptal ettirmek. Turkcell hadi gözün aydın geri dönüyorum sana :)
aynen valla : ) az önce aradım turkcell müşteri hizmetlerini.aveadan ağzımın payını aldım.geri gelsem kabul edermisiniz dedim.tabiiki memnuniyetle dediler :dil:

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
arkadaşın dediği gibi :)
avea'da düzene ayak uyduruyo..

sizmirli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AveA nın ilk müşterilerindenim.
telefonum 211 le başlıyor.

Bu yaptıkları resmen terbiyesizlik. Sanane kardeşim kaç kişiyi ararsam ararım. Zaten kaçkişiyi nezaman nekadar aradığımın hesabını tutmayayım diye bu tarifeye geçmiştim.

şimdi operatörümü dahi bırakıyorum.

Birazdan çıkıp bir avea bayiine gidip 3G, Internet, heryöne ( Yalandan ) Özgürlük, gibi aldığım hizmetleri sonlandıracağım. aylık fatura ücretimin 100 liranın altına inmediğini ve benim gibi yüzlerce AveA müşterisi olduğunu düşünüyorum. Bence AveA kaybetti...

En önemlisi müşterini küstürmemektir.

SoftProf

Asistan
Reaksiyon puanı
0
AveA nın ilk müşterilerindenim.
telefonum 211 le başlıyor.

Bu yaptıkları resmen terbiyesizlik. Sanane kardeşim kaç kişiyi ararsam ararım. Zaten kaçkişiyi nezaman nekadar aradığımın hesabını tutmayayım diye bu tarifeye geçmiştim.

şimdi operatörümü dahi bırakıyorum.

Birazdan çıkıp bir avea bayiine gidip 3G, Internet, heryöne ( Yalandan ) Özgürlük, gibi aldığım hizmetleri sonlandıracağım. aylık fatura ücretimin 100 liranın altına inmediğini ve benim gibi yüzlerce AveA müşterisi olduğunu düşünüyorum. Bence AveA kaybetti...

En önemlisi müşterini küstürmemektir.

aynen katılıyorum, terbiyesizlere e-posta attım halen cevap gelmedi. resmen bizleri aptal yerine koydular.sizinde dediğiniz gibi kaç kişiyi aradığımızı bilmemek için bu tarifeye geçmedikmi? avea, insanları aptal yerine koymanın bedelini umarım ağır bir şekilde öder.

PadyScah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu ne boyle ya? Resmen avea.com.tr olmus bu baslık... :hammer: