Audi AdBlue ekleme sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Arkadaşlar, Audi A5 için AdBlue Işığı yandı. Daha sonra benzin istasyonundan bir bidon aldım. Humi aracılığıyla araca AdBlue eklemeye başladım. Sonuna kadar doldurdum. Arabayı yeniden çalıştırdığım da, halen AdBlue ekleyin diye uyarı verdi. Bu konuda daha önce deneyimi olan kimse var mı aranızda?

MR.Anonymous

Müdavim
Reaksiyon puanı
498
Abi şahsen bende olmadı ama yabancı forumlarda yaptığım araştırmaya göre sensörde sıkıntı olabilir.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Doğru diyorsun. Geçen sefer de böyle oldu. Servis çağırdı. Gittim. Sensör değişti dedi. Her eklemede böyle bozulacaksa :( işimiz var demek ki. Garanti biterse sıkıntı olur.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ne işe yarıyor o adblue? reklam engelleyici adı gibi adı var yoksa trafik ışıklarında cam silen çocukları engelliyor?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
egzos gazını yıkayan bir sistem emisyon yüksek çıkınca adblue biş derler...

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Abi sat Audi yi çek şöyle altına bi canavar...(BMW F80)

15870513454_42e1d5eddc_o.jpg

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Bu arada sorun ilginç bir şekilde düzeldi.

Şundan şüpheleniyorum;

Shell'de kamyonlar için olan büyük hacimli AdBlue varmış. Olur mu dedim bizim arabaya, olur dedi. Ben de aldım bidonu. Ama eklemek için huni lazımdı, onu da buldum başladık aktarmaya. Taşmalar oldu, taşan AdBlue belki de sensöre zarar verdi ve böyle bir durum oldu.

Yaklaşık 100 km gittikten sonra sorun düzeldi. Şu anda herhangi bir uyarı yok.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Merhaba hocam geçmiş olsun ilk öncelikle, AdBlue yabana atılacak bir durum değil. Elektronik bir sistem olduğundan dolayı arıza göstermesi hiç normal değil.
Genelde tır ve kamyonlarda kullanılır, kamyonlar ve binek araçlar arasında farklılık göstereceğini düşünüyorum.

Bana soracak olursan bir servise danışmanı tavsiye ederim. Yanlış bir işlem yapmış olabilirsin..

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
adblue şişesi,bidonu kapağını açıp ilgili bölmenin ilgli kapağını ilgili ilgili açıp büyük bir ilgiyle adblue kardeşi adblue kardeşlerine katıyor bunun yanlış yapılacak neyi var? muhtemelen adblue kardeş limitin altında kaldı ondan sensör kendini *epson yazıcı karuşu tribine soktu...
*dolmayan kartuşu doldur anlarsın...

burakkaralar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar, Audi A5 için AdBlue Işığı yandı. Daha sonra benzin istasyonundan bir bidon aldım. Humi aracılığıyla araca AdBlue eklemeye başladım. Sonuna kadar doldurdum. Arabayı yeniden çalıştırdığım da, halen AdBlue ekleyin diye uyarı verdi. Bu konuda daha önce deneyimi olan kimse var mı aranızda?

Adblue sistemini iptal eden firmalar var onlarla iletişime geçebilirsin
Adblue İptal Kitleri | Metadiag
AdBlue İptali & Adblue Emulator | EcuEmulators