Ateist Bir Gençle Sokak Sohbeti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

barislg54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet zerrecik fizigi diyorum ona ben. Ve bunun olmasi biseyi degistirmiyo yine ayni hersey ayni olusmustur sadece sayi sekil farkliligi vardir

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
bak her ne isen sana anlatayim ,ama anlamaya calis biraz olsun,sana savunma yapmam yapmicamda ,dedim ya sucu kendinde arayacaksin,sen bir arap degilsin ki metni arapca olan bir seyi anlaya bilesin, sen kendini inkar icin cabalayacagina dogrusu ne diye arastirirsan karli sen cikarsin, aklini dogru kullan

sana sorarim sadece düsün

okuma yazma bilmeyen bir insan nasil olurda arapcanin en üst dill lisanini söyler ve bunu ayet olarak vurgular,

ve yine kendi sözleri olan hadisi seriflerinde ayni kisiden cikmasina ragmen o ayetlerdeki kararliligi yani üstün arapca metnini bulamaz ,

yani öyleki arapca da gerek hristiyan araplar dahi kurani arapcasindan faydalaniyor yeni hadislerden degil ,

beyin bedava kullan

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Barıslg54, ben psikoloğum. Bu tip durumlarda ateistlerin çoğu ebeveynleri yüzünden bir isyan moduna girerler. Toplumun genelinin kabul ettiği şeyleri inkar ederler. Sorunun cevabı bu. Burada bazı arkadaşlar da dini savunacağız derken milleti ve kendilerini büyük günaha sokuyorlar. Size düşmez milletin neye inanıp inanmadığı. Adam gibi tartışın. Bazı arkadaşlar bunun farkında. Onları tebrik ederim. Gerçekten örnek vatandaşlar.

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bunlar zorlama yorumlar, beki anne karnında emriyolojik gelişim evreleri neden yanlış anlatılmış, önce kemik oluşuyormuşda sonra o kemiği et bürüyormuş, halbuki önce kas dokusu oluşur sonra kemik dokusu..

Ayetleri kafana göre yorumlarsan böyle olur. Al sana embriyonun gelişimi;

Sonra o damlacığı asılıp tutunan bir şeye dönüştürdük. Sonra asılıp tutunan şeyi, bir çiğnemlik et parçası haline getirdik. Sonra bir çiğnemlik et parçasını, kemik olarak yarattık. Sonra kemiğe et giydirdik. (23 Müminun Suresi, 14)

Yani et parçasından kemiğe dönüşüyor, direk kemikler oluşmuyor

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Allah hidayet nasip etsin... Banada ipine sımsıkı sarılıp Asla dağılmayanlardan olabilmeyi...

al-i-imran-suresi-ayet-103-allahin-ipine-simsiki-sarilin-parcalanip-bolunmeyin.jpg

rb2344

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bunlar zorlama yorumlar, beki anne karnında emriyolojik gelişim evreleri neden yanlış anlatılmış, önce kemik oluşuyormuşda sonra o kemiği et bürüyormuş, halbuki önce kas dokusu oluşur sonra kemik dokusu..

sizin çelişki diye gördüğünüz her şeyin bir cevabı var. ve size çelişki gibi gelmesinin nedeni de ayetleri bağlamından koparıp öyle ele almanızdır. bir bütün halinde ele alırsanız göreceksiniz ayetler arasındaki insicamı. fakat bunları, bir zamanlar hafız olan ve dininie çok bağlı olduğunu söyleyen birinden duymak gerçekten üzücü. ön yargılarla dolmuşsunuz, dininizi tanımadan, kaynağını tam olarak özümsemeden dini dışı/ dini karalayan kaynaklara dalmışsınız ve durum ortada. artık cevap yazmak eziyet halini aldı. cevap vermeyi bırakmamı kaçmak olarak algılamayın çünkü karşımdakinin önyargılarla dolu biri olduğunu üzülerek gördüm. Kur'an'ı bir kez daha ama bu sefer tam anlamıyla okuyun, tefsirlerini es geçmeyin ve çıkamadığınız noktalarda ehil insanlara sorun. umarım doğruyu bulursunuz.(ben doğrumu buldum diyrosanız o başka)

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
sana tavsiyem

sacmalayi birakacaksin ,diyeceksin acaba tanri varmi,varsada nerde diyeceksin ,aramaya koyulacaksin, önüne her cikani dogrulamayacagin gibi yalanlamayacaksin ,sonraki adim ilk adimi gecince bu yaratici kimdir diyecek ve benden ne istiyor diyeceksin ve benim ona karsi ne hükümlülügüm vardir diyerek tekrar arayisa koyulacaksin, bunlari yapmassan

forumlarda sacmalar durursun birileri sana burda ikna etmeye calisir ,birileri cikar küfür eder ,yani bunlarin hic geregi yok ,ciddi manada samimi isen bu yolda yardimci olurum ,ama sacmalama olayina girmeden

- - - Mesaj Güncellendi - - -

neskali sende sia sin demi

neyse ben ucar :)

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
sana tavsiyem

sacmalayi birakacaksin ,diyeceksin acaba tanri varmi,varsada nerde diyeceksin ,aramaya koyulacaksin, önüne her cikani dogrulamayacagin gibi yalanlamayacaksin ,sonraki adim ilk adimi gecince bu yaratici kimdir diyecek ve benden ne istiyor diyeceksin ve benim ona karsi ne hükümlülügüm vardir diyerek tekrar arayisa koyulacaksin, bunlari yapmassan

forumlarda sacmalar durursun birileri sana burda ikna etmeye calisir ,birileri cikar küfür eder ,yani bunlarin hic geregi yok ,ciddi manada samimi isen bu yolda yardimci olurum ,ama sacmalama olayina girmeden

neskali sende sia sin demi

neyse ben ucar :)

evet caferi şia yım.. bişeymi merak ettin..???

brainiac

Doçent
Reaksiyon puanı
2
bizim kendi yollarını secenlerle işimiz yok bızım dogru yolu sectiği halde sapanlarla işimiz var asıl kurtarmamız gereken o insanlar A’RAF 179. Andolsun, biz cinler ve insanlardan birçoğunu cehennem için yaratmışızdır. Onların kalpleri vardır, onlarla kavramazlar; gözleri vardır, onlarla görmezler; kulakları vardır, onlarla işitmezler. İşte onlar hayvanlar gibidir; hatta daha da şaşkındırlar. İşte asıl gafiller onlardır.
ayet yeterınce acık gozlerı vardır gormezler...

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
kardeşim takma şunları, ateistlerle tartışırken şiaya karıştırıyor.Senin yolun sağlam, kim ne derse desin

EDİT: konuda kilitlensin bu arada.

Aynen kardeşim ben art niyetli olarak sormadım gerçekten bişey merak etti sandım.. Bizim yolumuz Peygamber Resul-i Ekrem ve onun vasisi Hz.Ali ve evlatlarının yolu gönülden bağlıyız..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...