Ateist Bir Gençle Sokak Sohbeti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bütün iddialarını cevapladık, daha atacak pislik kalmayınca işi hemen ahlaksızlığa vuruyorlar

barislg54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Promidal goruyorumki sen ateistsin yani dini kabul etmiyosun.
Sana soruyorum neden kabul etmiyosun
Eger dersen tercihim bole onu kabul etmem mantikli cevap istiyorum

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
evet arkadas dogru söylemis ,birde bizler cocuk degiliz ,lafin seklinden ve kullanim ifadesinden karsidakinin zihniyetini ,hedefini ortaya cikarir,yani sen benim yazilarimi biraz okursan eger seni hedefini iki yazida nasil anladigimi anlayacaksin

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Her din guzel ahlaki emreder. Din yoksa ahlakda yoktur

Çok yazık. Tanıdığım her ateist dürüst, ahlaklı, saygılı bireyler. Ve ne tesadüf ki ben hiç Ateist lerden zarar görmüş Teist görmedim. Fakat birçok ülkede Ateistler dışlanmış ve ayrılmış durumda, bizim ülkemiz dahil. Bu zihniyette biri ile tabiki tartışılamaz. Algılarını biraz geliştirmen gerek sanırım.

Reaksiyon puanı
16,118
birazdan konu kilitlencek ...peygamber efendimizin özeline girmeyin bu kadar.

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
varsa amacin burda direkmen yaz ki ,senin samimiyetine inanalim ,belki bizim bilgimiz o konuda yetersizdir onun dogrultusunda yorum yapariz yada yapmayiz ,ama üc maymun gibi ordan oraya zipla birilerinin yazdiklarina cavap ver ,sonra terkar baska dala zipla ,sen ne isyorsun sunu samimice yazki ,belki senin anahtarini ben gösterebilirim ,ama yok o söyle evlendi yok o söyle yapti yok paygamber fakirdi fukaraydi zengindi degil ,

ilk soru yaratici varmidir olacak ,sen daha yaraticida tikanirsan elcisinin dogrulugunu nasil ve nicin kabul edeceksin
dikkat ediyorsan sadece sorulara cevap veriyorum ama başkalarına sorulan sorulara değil bana sorulan sorulara, sorular daldan dala olunca cevaplarda öyle oluyor. benim bir amacım yok cevap yazmayınca arkamdan konuşuyorsunuz cevap yazınca hakaret ediyorsunuz

Sen asalagiyici konisuyosun. Normal tartissak kimse gerilmez. Belki farkinda degilsin ama konusma tarzin yanlis
ben kimseyi aşağılamıyorum, kompleks yapmayın

barislg54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tabi canim ateistlerin hepsi durust zeki terbiyeli insanlar zaten

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Tabi canim ateistlerin hepsi durust zeki terbiyeli insanlar zaten

Önyargı değil midir insanları birbirine düşüren, kötü yollara sürükleyen bu acınılası dünyada.. Her şeye bir gözlükten bakmak ne kadar kolay.

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Çok yazık. Tanıdığım her ateist dürüst, ahlaklı, saygılı bireyler. Ve ne tesadüf ki ben hiç Ateist lerden zarar görmüş Teist görmedim. Fakat birçok ülkede Ateistler dışlanmış ve ayrılmış durumda, bizim ülkemiz dahil. Bu zihniyette biri ile tabiki tartışılamaz. Algılarını biraz geliştirmen gerek sanırım.

Tarih kitaplarına bir göz atarsanız eğer inançsız,tanrıtanımaz liderlerin katliamlarını bulabilirsiniz. Çokta uzak geçmişe bakmanıza bile gerek yok.

sevket_19

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Sen ateistsin yani diyorsun ki allah yok öyleyse sana tavsiyem mustafa islamoğlunun allahın 99 adını açıkladığı esma-ül hüsna derslerini izle bakarsın bizden çok daha iyi savunursun islamı.Birşey kaybetmezsin ama eminimki çok şey öğrenirsin.Aslında herkes izlemeli adam herşeyi köküne kadar kelime manasına kadar açıklıyor zaten izleyen varsa bana hak vericektir.

barislg54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Onyargi kotu bisey evet. Fakat ateistlerin cogu ahlaksizdir benim cevremde yaklasik 10-15 tane ateist var ve cogu ahlaksiz

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Dostum böyle konuşamaya gerek yok, böyle konuştukça onlara fayda sağlıyorsun.Kaç saattir tartışıyoruz önümüze adam gibi delil koyamadılar, atıp tutuyorlar anca

En büyük delil sadece bir kitap, O da Kuran. Açıp türkçe Meali okumak bu kadar zor olmamalı.

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
beni ve dinimi saten asaglayamassin ,sen kendini kandirmaya devam edersin bak tekrarliyorum ,sacma sacma sorular sormak ve o sorulanlari yine sacma ifadelerle yalanlamak ,bak arkadasim ben alevi ailesinden geldim yani benim orda senin gibilerinden tonla var yani ben senin gibileri en ufak hareketinden anlarim belki arkadaslar daha genctir yani bu isin basindadir ,ben bütün milletime karsi durdum ,yani kendini burda fazla yorma

rb2344

Asistan
Reaksiyon puanı
0
o ayetlerde evlilik şartı yoktur evlenmek istenirse diye başlıyor ki bunu da islam yorumcuları "cariyeden çocuk yapma arzusundaysa evlenmelidir" diye yorumluyorlar. ve yine o ayetlerde evlenmek için cariyenin hür bırakılma şartı vardır ki o zaman artık bir cariye değil hür kadındır. yani bir cariye ile evlendikten sonra o kadın artık cariye diye anılamaz eşin olarak anılır. cariye nikahsız köle demektir. bu gelenek osmanlı saray hareminde de devam etmiştir. haremdeki cariyelerle padişah nikah yapmamıştır (tek istisna hürrem sultandır ki o da azad edildikten sonra olmuştur)
nikahsız olarak bir kadınla ilişkiye girmek zina değil midir? zinayı haram kılan bir din, neden -bir şekilde- zinaya müsade etsin? evlilik şartı yoktur derken, bunu kendi fikrinize göre yorumlamak mı istiyorsunuz? kaldı ki bu ayetlerin uygulanmasında peygamberimizin veya sahabenin uygulaması da önemlidir ki hiçbir şekilde nikahsız bir ilişkiye müsade edilmemiştir.

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
kimsenin burda bir sey aradigi yok ,arayan burda aramaz ,ya oldu bir soru soracak ya ,duzgun bir hitapla arar ,karalama politikasi ile degil

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
En büyük delil sadece bir kitap, O da Kuran. Açıp türkçe Meali okumak bu kadar zor olmamalı.
Aç da oku zaman! "Dinden dönenleri öldürünüz" yazıyor dediniz hani nerede? Evet, okuma-yazma bilmeyen bir çobanın böyle bir kitap yazdığını savunmak çok akıllıca.

Evrenin genişlediğini 1400 yıl önceden bildiren bu kitabı senin gibi gelişme meraklılarının savunması lazım.

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
nikahsız olarak bir kadınla ilişkiye girmek zina değil midir? zinayı haram kılan bir din, neden -bir şekilde- zinaya müsade etsin? evlilik şartı yoktur derken, bunu kendi fikrinize göre yorumlamak mı istiyorsunuz? kaldı ki bu ayetlerin uygulanmasında peygamberimizin veya sahabenin uygulaması da önemlidir ki hiçbir şekilde nikahsız bir ilişkiye müsade edilmemiştir.

bakınız zinadan söz ederken "sağ elinizin altındaki köleler müstesna" der. yani nikahsız ilişki evet zinadır ama cariyeler müstesnadır..

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Aç da oku zaman! "Dinden dönenleri öldürünüz" yazıyor dediniz hani nerede? Evet, okuma-yazma bilmeyen bir çobanın böyle bir kitap yazdığını savunmak çok akıllıca.

Evrenin genişlediğini 1400 yıl önceden bildiren bu kitabı senin gibi gelişme meraklılarının savunması lazım.

[video=youtube_share;5vBxXILRSdA]http://youtu.be/5vBxXILRSdA[/video]

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
promidal sence atatürk müslümanmiydi

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bakınız zinadan söz ederken "sağ elinizin altındaki köleler müstesna" der. yani nikahsız ilişki evet zinadır ama cariyeler müstesnadır..

senin ayetleri yorumlaman bir şey ifade etmez. Az önce alimlerden alıntı yapıyordun, şimdi kendin yorumluyorsun.Bunları yemeyiz.

barislg54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Promidal soru sordum sana neden dini kabul etmiyosun diye
Tercihim dersem cevap kabul etmicem
MANTIKLI BIR CEVAP ISTIYORUM

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
baris kardes ,yani deveyi hendekten atlarken takla at demesini bekliyorsun :)

barislg54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Shakal ama cidden merak etti, cok samimiyim
NEDEN kabul etmiyo

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4

- - - Mesaj Güncellendi - - -

[video=youtube_share;5vBxXILRSdA]http://youtu.be/5vBxXILRSdA[/video]

furkan vakfı felan nedir bilmiyorum ama her gördüğüm sakallıya inanacak kadar salak değilim . Az önce hadislerin uydurma olduğunu kanıtladı ya @convition . Bu meseleyi çoktan kapattık,Bir daha cevap veremem cevap istiyorsan önce ki mesajları oku, senin için tekrarlayıp duramam

rb2344

Asistan
Reaksiyon puanı
0

konu ile ilgili ayetleri bir bütün halinde ele alırsanız, cariye ile ilişkide nikahın şart olduğunu görürsünüz. nikahsız ilişki söz konusu olsaydı nur suresi 58. ayette belirtildiği üzere, cariyeler, efendilerinin odasına girecekken neden izin istesinler?

KaGe LoRd

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Agnostik ateist ve bir Türk vatandaşı olarak kimsenin dinini karalamak, kutsalına hakaret etmek bana kalmaz. Ancak ne zaman birisine inancımdan bahsetsem hakarete başvuruyor. Bu durumda açıklama yapma gereği duyuyoruz ve çoğu kez yanlış anlaşılıyoruz. Kendi adıma, benim amacım kendimin dahil hiçbir ırkı ve inancı yüceltmek değil, ulaştığım doğrularla insanlığın gelişmesine katkıda bulunmak. Tek istediğim inançlarımıza ve kişiliklerimize saygı duyulması.

ferhatbaysan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[h=1]Pilot Kalemle Bile Ateizmi Çökerten Genç[/h][video=youtube;XaABhHKus1s]http://www.youtube.com/watch?v=XaABhHKus1s[/video]

[video=youtube;JitVvZ5LHlM]http://www.youtube.com/watch?v=JitVvZ5LHlM[/video]

shakal

Profesör
Reaksiyon puanı
29
simdi örnek veriyorum ben hristiyan alemine bir ajan olarak gönderilsem örnegin amerikaya , sence ben cikarda isa Allahin oglu deyil ,en son peygamber hz muhammed ,siz yanlis yoldasiniz desem hatta hasa isa diye bir sey ok hepsi yalan desem beni kendilerine lider yaparlarmi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...