Ateist Bir Gençle Sokak Sohbeti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

VerGiL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Allahın yokluğunu ispat et diyip duruyor . Sen varlığını ispat etsene bana birader? Hadi bakalım...???

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ahirette görüşürüz genç :)
Bu konuda bu kadar emin olabiliyorsan ben senin beyninden şüphe duyarım..

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Gerekli cevapları verirdim, döverim, vururum demedim. Arkadaş belli ki bir şeye inanmıyor da kulaktan dolma, birilerinin yönlendirmeleri ile dinden çıkmış. Ben zamanında sırf babaannemin gözlerinde katarakt var diye 12 yaşımda falan kuran ın türkçe mealini okudum kelimesi kelimesine. Oradan anladım ki bu kadar gaddar, acımasız bir tanrı olamaz.

Ne gibi acımasız gaddar merak ettim şimdi. :D

Yüce Allah; adam öldürmeyin, Komşunuz açken tok yatmayın, içki ve fuhuştan uzak durun, şehit olanlara ve dünya da sâlih amel işleyen, insanlara ilim ve beni anlatan, insanlığa faydalı işler yapana cennetimin kapıları açık diyor.

Bunun neresi gaddarlık :)

barislg54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Burdan tum ateistlere diyorum videoyu izleyin istediginiz tum kapaklar orda

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Allahın yokluğunu ispat et diyip duruyor . Sen varlığını ispat etsene bana birader? Hadi bakalım...???

Kardeşim tasavvuf denen bir şey var, Allah'ı illa madde olarak görmek zorunda değilsin, örneğin akıl ile beyin gibi bir şey bu.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu soru, Allah'ın nasıl bir varlık olduğunu bilmemekle alakalı olarak sorulacak saçma bir sorudur. eğer onu yaratan bir eşy olsaydı, kendisine Allah denilen şey, ilah olur muydu? ilah, kendisinde hiçbir eksikliğin olmadığı varlıktır.

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Böyle yorumlar yazman hos degil.

Aynen Allah zaten inanmayanları hor görün, onları dövün, işkence edin vs. demiyor sadece muhalif olun diyor.Böyle ateistleri aşağılayacak yorumlar atarak onlara haklı çıkarıyorsunuz, kendi kafalarında tabii

rb2344

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ama genç cevap vermesini bilmiyor çünkü tartışmak istemiyor. Ben de o adama şu soruları sorardım;

Nuh 950 yıl yaşamıştır
Musa denizi 2 ye ayırmıştır
Adem topraktan yaratılmıştır...
....
...

Bunlar mantıklı ama Evrim mi mantıksız?
bunlarla evrim arasında nasıl bir benzerlik var ki?

12ada

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Çocuğun yanında ahkam kesmek kolay tabi. Saçma sapan sorular onlar nasıl cevap versin öyle saçma sorulara? Ama Richard Dawkins orda olaydı muhabir kamerayı falan R.D'e bırakıp oradan giderlerdi :D

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Ne gibi acımasız gaddar merak ettim şimdi. :D

Yüce Allah; adam öldürmeyin, Komşunuz açken tok yatmayın, içki ve fuhuştan uzak durun, şehit olanlara ve dünya da sâlih amel işleyen, insanlara ilim ve beni anlatan, insanlığa faydalı işler yapana cennetimin kapıları açık diyor.

Bunun neresi gaddarlık :)

Dinden çıkanları öldürün.

Ayetlerimize inanmayanları cehennemde yakacağız, derileri dökülüp acıyı hissetmeyecek hale geldiklerinde derilerini yeni deriler ile değiştireceğiz ki acıyı hissetsinler.

Size itaat etmeyen kadınları uyarın, devam ederlerse yatakta yalnız bırakın ve gerekirse dövün.

Bunlar sadece aklıma gerekenler benim. İstersen biraz araştırayım.

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Çocuğun yanında ahkam kesmek kolay tabi. Saçma sapan sorular onlar nasıl cevap versin öyle saçma sorulara? Ama Richard Dawkins orda olaydı muhabir kamerayı falan R.D'e bırakıp oradan giderlerdi :D

Kardeşim o zaman savunamayacağı bir şeye inanmasın o zaman. "Ben bunlara cevap veremem ama Dawkins olsaydı seni nasıl kapak ederdi varya" nasıl bir saçmalıktır ?

barislg54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dinden cikanlari oldurun diye bisey yok
Ve inanmayanlarin cehennemde yanacagi derileri yuzulecegi dogru ama bu <cehennemde> olucak

OnurFK

Profesör
Reaksiyon puanı
4
256 -Dinde zorlama yoktur. Çünkü doğruluk, sapıklıktan ayırd edilmiştir. Artık her kim tâğutu inkar edip, Allah'a inanırsa, sağlam bir kulpa yapışmıştır ki, o hiçbir zaman kopmaz. Allah, her şeyi işitir ve bilir. ( BAKARA SURESİ )

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Ama genç cevap vermesini bilmiyor çünkü tartışmak istemiyor. Ben de o adama şu soruları sorardım;

Nuh 950 yıl yaşamıştır
Musa denizi 2 ye ayırmıştır
Adem topraktan yaratılmıştır...
....
...

Bunlar mantıklı ama Evrim mi mantıksız?

Bende Sana Şunu Sorardım . Evrim Teorisi Mantıklıda Bunlarmı Mantıksız..!?

Fearlees

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Önceki mesajımdada bahsettiğim gibi benim tabirimle internet pravakatörleri yavaş yavaş doluşmaya başladı...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
o değilde şuan konuda 119 kişi var. bu konular çok tutuyor. bu arada hayret kimse bombayı kurmamış. az sonra biri kurar bombayı herkes tartışır.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Muhabirin anlattığı her şeyi bilmeme ve inanmama rağmen beni bile ikna edemedi muhabirde hitabet sanatı sıfır benim yanıma gelse bende muhabiri pert ederdim açıkçası .

Bende Sana Şunu Sorardım . Evrim Teorisi Mantıklıda Bunlarmı Mantıksız..!?

Evrim konusu şuna cevap istiyorum milyonlarca yıldır gerçekleşip insanı yada insanları meydana getiren evrim neden şimdi gerçekleşmiyor yada insan neden bir üst kademeye geçemiyor heleki insanın şu anki hali bu kadar kırılgan olmasına rağmen neden insan olğulunu yarı yolda bıraktı evrim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Allah bu iki kardeşimize de selamet versin. ikisi de iyi kalpli insanlara benziyorlar...

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Beyler sorun çıkarmadan tartışmak daha iyi olur yoksa bu ateist arkadaşlar geldikleri yere geri dönecekler,küstürmeyelim :D

Kuran'ı okuduysanız esirlere bile zulümü bırakın sert davranmak bile yok çıkmış şimdi Allah'a gaddar diyorsunuz.Ayrıca Allah size bu kadar nimet vermişken, hatalarınızı cezalandırması gayet doğal.

Evrime cevap istiyorsanız kehribar taşını araştırın.

passkeys

Asistan
Reaksiyon puanı
2
gözle görülmeyen aklın gözle görülmeyen bir varlığa nasıl yok der çok merak ediyorum :)

1.biyolojik varlıklarız , işte kan akıyor,kalp çarpıyor filan ulan bunlar çok mu mantıklı ? beyinde nöronlar filan ? bunlar kendi kendine çalışıyor zaten

2.diyelim ki evrim doğru maymunda önce x vardı diyelim x den önce x eee bu böyle gider....

3.bir şey in var olması için gözle görülmesine gerek yok. bkz.: oksijen , şehvet , vb...

4.Peki bana varlığını ispatla ? kimsin sen ? şüphesiz sen sen değilsin? yaşadığını ispatla ?

Ben Her Şeyi Olan Ama Kaybedecek hiç bir şeyi olmayan , başlangıcı olmayan ,sonu olmayan , her an her yerde olan,
her şeye gücü yeten , bir varlığa inanıyorum .... kim karışır buna :D

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Muhabirin anlattığı her şeyi bilmeme ve inanmama rağmen beni bile ikna edemedi muhabirde hitabet sanatı sıfır benim yanıma gelse bende muhabiri pert ederdim açıkçası .

Evrim konusu şuna cevap istiyorum milyonlarca yıldır gerçekleşip insanı yada insanları meydana getiren evrim neden şimdi gerçekleşmiyor yada insan neden bir üst kademeye geçemiyor heleki insanın şu anki hali bu kadar kırılgan olmasına rağmen neden insan olğulunu yarı yolda bıraktı evrim.

Evrimin bittiğini kimse söylemiyor. Bir örnek verek cevaplayayım isterseniz. Müzeye gittim geçen sene. Osmanlı Döneminde yaşamış insanların kıyafetlerini falan bulup oraya koymuşlar. Hürrem Sultanın elbisesini gördüm hatta orada. Baktığımda Elbise 2.5 metre idi ( boyu ) ve yana doğru da neredeyse 1metre vardı. Diğer kıyafetler de öyleydi. Onca yıldır insanların boyutları gitgide küçülmüş, bunu fark ettim. Şimdiki kılıçlar max 1- 1.5 metre iken Osmanlı zamanından kalma 3-4 m lik kılıçlar var ve bunları tek bir insan kullanıyor.

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Dinden çıkanları öldürün.

Ayetlerimize inanmayanları cehennemde yakacağız, derileri dökülüp acıyı hissetmeyecek hale geldiklerinde derilerini yeni deriler ile değiştireceğiz ki acıyı hissetsinler.

Size itaat etmeyen kadınları uyarın, devam ederlerse yatakta yalnız bırakın ve gerekirse dövün.

Bunlar sadece aklıma gerekenler benim. İstersen biraz araştırayım.

Namaz kılmayın ayetini yazmamışsınız. Onu da yazında namaz kılmayacağımızı anlayalım. Ayetin iniş sebepleri, konusu belirtilmeden namaz kılmayın ayetini okuyan herkes sizin gibi düşününce namaza paydos diyebilir.
Nerede görürseniz öldürün ayeti müslümanların uzun süren işkencelere, savunmalara karşı sonunda izin verilen SAVAŞ İZNİDİR.Savunmadan saldırıya geçiş, zulmlerin son bulmasıdır ki işe de yaramış eskisi gibi kolay zarar verememişlerdir.

Ayetlere inanmayanlara şiddetli tehtid içeren ayetler ve diğerler ayetler bizlerin başı gözü üzerine.İnanmayanların bunu bu dünyada dert edecekleri birşey yok, yok bu akla uygun geliyor mu diye soruyorsanız ilk başta deriz işittik ve itaat ettik sonra akıl der ki evet gayette yerinde. Mülk onun ve eşyasında istediği gibi tasarruf eder. Dilerse affeder dilerse kahreder.

Fearlees

Doçent
Reaksiyon puanı
1
gözle görülmeyen aklın gözle görülmeyen bir varlığa nasıl yok der çok merak ediyorum :)

1.biyolojik varlıklarız , işte kan akıyor,kalp çarpıyor filan ulan bunlar çok mu mantıklı ? beyinde nöronlar filan ? bunlar kendi kendine çalışıyor zaten

2.diyelim ki evrim doğru maymunda önce x vardı diyelim x den önce x eee bu böyle gider....

3.bir şey in var olması için gözle görülmesine gerek yok. bkz.: oksijen , şehvet , vb...

4.Peki bana varlığını ispatla ? kimsin sen ? şüphesiz sen sen değilsin? yaşadığını ispatla ?

Ben Her Şeyi Olan Ama Kaybedecek hiç bir şeyi olmayan , başlangıcı olmayan ,sonu olmayan , her an her yerde olan,
her şeye gücü yeten , bir varlığa inanıyorum .... kim karışır buna :D
Konuya nokta konulmak yerine yazılabilecek en mantıklı sözler :)

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Evrimin bittiğini kimse söylemiyor. Bir örnek verek cevaplayayım isterseniz. Müzeye gittim geçen sene. Osmanlı Döneminde yaşamış insanların kıyafetlerini falan bulup oraya koymuşlar. Hürrem Sultanın elbisesini gördüm hatta orada. Baktığımda Elbise 2.5 metre idi ( boyu ) ve yana doğru da neredeyse 1metre vardı. Diğer kıyafetler de öyleydi. Onca yıldır insanların boyutları gitgide küçülmüş, bunu fark ettim. Şimdiki kılıçlar max 1- 1.5 metre iken Osmanlı zamanından kalma 3-4 m lik kılıçlar var ve bunları tek bir insan kullanıyor.

Bu gayet doğal örneğin basketbol ile uğraşan bir insan ile normal bir insanın ayakkabılarını yan yana getirseniz gene aynı şey olur.Bu evrim değildir.İnsan vücudunun bazı olay ve şartlara göre değişmesidir.Sumocular felan var o zaman sumocular bizim atalarımız mı ? :dil:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar