Atatürk le ilgili youtubeda tartıştım suç olur mu

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Atatürke hakaret ettiyseniz umarım en kısa zamanda ceza alırsınız :)

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068
Aynen birilerini eleştirirken bile korkuyoruz sonra bide özgür ülkeyiz derler inşallah eskisi gibi olmazda şu kanun kalkarsa insanlar o zaman özgür olur rahat konuşur
Kalktığı an 1 dakika için 1000 tane Atatürk ün kendisini bırak tüm ailesine öyle küfürler yağar ki

invisibled

Asistan
Reaksiyon puanı
39
şu yazışmadan da anlıyorum ki, bu ülke milleti gerçekten en kötüsünü hak ediyormuş. zaten o noktaya da geliyor hızla. ne alıp veremediği var bu ülkenin altında bu bayrağın altında yaşayan bu insanların bu ülkenin kurucusu hakkında çok enteresan gerçekten, aslında üniversiteler tarafından bir araştırma konusu haline getirilip nerede eksik bilgi var bu insanlar nasıl böyle düşüncelere sahip olabiliyor araştırılmalı.

ülkeyi ülke yapan, yok olmaktan kurtarmak için zekasını sonuna kadar kullanan, dağılmış bir milleti, türk,kürt,çerkez, aklıma gelmeyen tüm renkleri ile birlik haline getirip büyük zaferler kazanmış. bir büyük lider'in arkasından hala dil uzatmaya çalışıyor olmak, eleştirmeye çalışıyor olmak gerçekten özel sebep gerektirir,

ne hataları yaptığını iddia ediyorsun bilemiyorum, ama oda bir insan hata yapması da gayet normal,
tıpkı bir çok peygamberin bile hata yaptığı gibi.

bir yönetici yada lider olursan bir gün, bazı hataların bilerek yapıldığını da öğrenirsin. strateji bunu gerektirir.

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Youtube ile fazla ilgilenmiyorlar gerçi Facebook Instagram ve WhatsApp'ı denetim yapıyorlar da Youtube o kadar değil.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Youtube ile fazla ilgilenmiyorlar gerçi Facebook Instagram ve WhatsApp'ı denetim yapıyorlar da Youtube o kadar değil.
Youtube'dan birisi bana piç dedi. Cimer'den şikayet ettim beni emniyete çağırdılar, ifademi aldılar. Söven veled olduğu için vazgeçtim anası babası ağzını yüzünü dağıtmasın diye. Yoksa para cezası bile alırlardı.

M

Murat Burç

SDN Okuru
şu yazışmadan da anlıyorum ki, bu ülke milleti gerçekten en kötüsünü hak ediyormuş. zaten o noktaya da geliyor hızla. ne alıp veremediği var bu ülkenin altında bu bayrağın altında yaşayan bu insanların bu ülkenin kurucusu hakkında çok enteresan gerçekten, aslında üniversiteler tarafından bir araştırma konusu haline getirilip nerede eksik bilgi var bu insanlar nasıl böyle düşüncelere sahip olabiliyor araştırılmalı.

ülkeyi ülke yapan, yok olmaktan kurtarmak için zekasını sonuna kadar kullanan, dağılmış bir milleti, türk,kürt,çerkez, aklıma gelmeyen tüm renkleri ile birlik haline getirip büyük zaferler kazanmış. bir büyük lider'in arkasından hala dil uzatmaya çalışıyor olmak, eleştirmeye çalışıyor olmak gerçekten özel sebep gerektirir,

ne hataları yaptığını iddia ediyorsun bilemiyorum, ama oda bir insan hata yapması da gayet normal,
tıpkı bir çok peygamberin bile hata yaptığı gibi.

bir yönetici yada lider olursan bir gün, bazı hataların bilerek yapıldığını da öğrenirsin. strateji bunu gerektirir.
Yahu bu aşırı Atatürk fanatiklerinin Atatürk'ü iman testi gibi, kutsal varlık gibi, dokunulmaz gibi sunmalarına bir tek ben mi irite oluyorum.
Bu dünyada eleştirilemeyecek tek insan topluluğu peygamberlerdir.

Sana kimse Atatürk'ü savunma, yaptığı iyi işleri öne çıkarma demiyor. Özel sebep zırvalamış bir de bak sen şu işe.

Ne demiştim Türkiye'de ifade özgürlüğü yok. Ya devlet engeller ya da herhangi bir düşüncenin fanatiği gelir seni yargılar.

Sen kimsin de kimin kimi eleştirdiğini sorgulayabiliyorsun?

M

Murat Burç

SDN Okuru
sıkıntı da bu zaten.
sen kimsin de kimin kimi eleştirdiğini sorguluyorsun .
bence isteyen atatürkü isteyen de peygamberi eleştirebilir ama hakaret etmeden.
eğer peygamberi eleştirmenin diğer alemde bir günahı varsa da buna eleştiren katlanacak. ( burada peygamberlerin Allahın elçisi olma sıfatı ile peygamberi eleştiren kişinin de Allahı eleştirdiğini söylüyorsanız o da kişinin problemi)
ama en azından insanca yaşamaya çalıştığımız bu dünyada kimsenin kimseyi susturma hakkı yok.
İsteyen istediği peygamberi eleştirsin. Müslüman olan eleştiremez çünkü Peygamberler günahsızlığı belli tek insan topluluğudur.
Müslüman olduğunu iddia eden peygamberi eleştiriyorsa ben ona önce neye dayanarak eleştirdiğini sorarım sonra müslümanlığını sorgularım çünkü peygamberler Allah tarafından gönderilen modeller. Bunları da eleştireceksek biz bu din için neyi örnek alacağız? Ortada din min kalmadı o zaman.

Ateist, deist, agnostik vb. Bunlar ne derse desin ona göre cevabı verilir. Müslüman olduğunu iddia eden eleştiremez.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Güzel kardeşim, geçmişte olan oldu giden gitti. Bahsi geçen kişilerin tamamı vefat etti.

Bu konuları tekrar tekrar gündeme getirip oyalanmanın, değerli vaktimizi böyle tartışmalarla boşa harcamanın kimseye bir faydası yok.

Birisinin böyle konularla alakalı tartıştığını gördüğünde "selam" deyin, geçin.

Dünyadaki ömrümüz oldukça kısa, kalp kırmaya, ölüler üzerinden insanları itham etmeye yaftalamaya değmez.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sizin kimsenin müslümanlığını sorgulama hakkınız olamaz. Siz kimsenin neyi nasıl kalbinden geçirdiğini bilemezsiniz. Bunu bilebilecek Yüce Yaradandır. Sizin standartlarınızda o kişiyi müslüman olarak görmeyebilirsiniz. Sizin fikrinizdir. Saygı duyarım. Ama kimin müslüman olup olmadığının karar merci ne siz, ne imam ne siyasi otorite ne diyanet işleri başkanıdır.
Hiçbir müslümanın peygamberi eleştirmeye hakkı yoktur.
Eleştiren varsa ben onun müslümanlığını sorgularım.
Bence siz benimle dalga geçiyorsunuz. Şunları söyleyen birine ben ancak benimle dalga geçiyorsunuz derim.
Gelen geçen eleştirsin o zaman yarın da biri çıksın pygamber bunu yaptı ben bunu beğenmiyorum desin, kuranın hadisinin bu hükmü günümüz uygun dğildir desin bu da eleştiri en nihayetinde.

Hz. Peygamber savın yaşayışı baştan aşağı dindir. Onun yaptıklarını eleştirmek dini eleştirmektir.
Ben bu dediğimin gayet anlaşılabilir olduğunu düşünüyorum.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Kamal diyerek komik olduğunu mu zannettin? Hakaret içeren hiç bir kişinin cezasız kalmamasını temenni ediyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kamal diyerek komik olduğunu mu zannettin? Hakaret içeren hiç bir kişinin cezasız kalmamasını temenni ediyorum.
Kamal hakaret değil, dalga geçmek hiç değil. Bu adam neye niyetlendi bilemem. Atatürk, kamal adını kendisi benimsemiş.

non4me

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Bir arkadaşla sokak röportajı videosunun altında tartıştık ben Atatürk'le ilgili internette okuduklarımı yazdım adam senin yazdıklarını videoya aldım şikayet edicem dedi suç işlemiş oluyormuyum ne olabilir

Hakaret içerikli kelime kullanmadıysan hiçbir şey olmaz.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Aynen birilerini eleştirirken bile korkuyoruz sonra bide özgür ülkeyiz derler inşallah eskisi gibi olmazda şu kanun kalkarsa insanlar o zaman özgür olur rahat konuşur
Cumhurbaşkanı da kendine bir şey diyenlere dava açıyor o kanun da kalksın o zaman?

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
yanlış yazmıştır herhalde.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Cumhurbaşkanı da kendine bir şey diyenlere dava açıyor o kanun da kalksın o zaman?

ki o kanun partili olmayan cumhurbaşkanları için geçerli idi. şimdiki başbakanlık yapıyor esasında ama eski sistemdeki cumhurbaşkanı için olan hükmü uygulatıyor kendine. çokomelli bir durum.

ugrygl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Yaşım 37 çokta yaşlı sayılmam ama şu başlık altında yazılanlara çok üzüldüm. Mustafa Kemal Atatürk'ün kıymetini bilemiyoruz ve aktaramıyoruz belli bir kesime. Konunun anlamsız şekilde dini tartışmaya dönmesi ayrı trajikomik bir durum. Atatürk'ü eleştirebilirsin arkadaşım zaten Atatürk'te bunu isterdi sorgulamanı ama bende diyorum ki bu ülkede ben Türk'üm diyip Atatürk'ü sevmediğini söyleyenlerinde ben Türklüğünden şüphe ederim.

Cem Kalkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Atatürk hakkında bir eleştiride bulunacaksanız evvela Nutuk'u okuyacak ve Atatürk'ün ne yapmak istediğini anlayacak ondan sonra eleştiri yapacaksınız. Atatürk aslında kendi devrinde bile 'yalnız' bir adamdı. Yalnızdı çünkü etrafında onun ülke için aslında ne yapmak istediğini algılayabilecek çapta kimse yoktu. Kimse kusura bakmasın; ne Atatürk'ü sevenler ne de onu eleştirenler (küfür edenleri kaale bile almam) onu anlayabilmiş. Adam bildiğiniz deha. Nasıl mı? Büyük Taarruz öncesi cephe taktiği. Daha da geri gidelim; Daha henüz İstanbul'dayken (İstanbul İşgali sırasında) Anadolu'ya geçmeden yaptığı planlar. Mesela Hilafeti kaldırma biçimi! Hilafeti kaldırmak müthiş politik bir zeka! Nasıl mı? Hilafet en son kimdeydi? Bizdeydi. Peki şimdi kimde? Yine bizde. Yani en son bizdeydi ve sonsuza kadar bizde kalacak. Bir de Atatürk'ü eleştirme mevzuu konuşulurken konu nasıl oluyor da Hz. Muhammed'e geliyor hiç anlamış değilim. Sanırım bunlar hep Dr. Rıza Nur denen delinin zırvalarını okuyan geçmişteki emperyalist artıklarının sağda solda şehir efsanesi gibi anlattıklarının elli yıl sonra bile hala ortalıkta dolaşıyor olması.

Beyler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları ve şehitler... Bize koskoca özgür bir ülke bıraktılar. Atatürk'ü eleştirirken bunu hiç aklınızdan çıkarmadan eleştirin ama içinde fikir olacak şekilde eleştirin. Yoksa Atatürk Tarih önünde hep haklı çıkacaktır bunu da bilin.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Bir arkadaşla sokak röportajı videosunun altında tartıştık ben Atatürk'le ilgili internette okuduklarımı yazdım adam senin yazdıklarını videoya aldım şikayet edicem dedi suç işlemiş oluyormuyum ne olabilir
Sen Yanlış Birşey Yapmadıysan Sorun Olmaz

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Atatürk konuşulunca bir kısım med
Atatürk hakkında bir eleştiride bulunacaksanız evvela Nutuk'u okuyacak ve Atatürk'ün ne yapmak istediğini anlayacak ondan sonra eleştiri yapacaksınız. Atatürk aslında kendi devrinde bile 'yalnız' bir adamdı. Yalnızdı çünkü etrafında onun ülke için aslında ne yapmak istediğini algılayabilecek çapta kimse yoktu. Kimse kusura bakmasın; ne Atatürk'ü sevenler ne de onu eleştirenler (küfür edenleri kaale bile almam) onu anlayabilmiş. Adam bildiğiniz deha. Nasıl mı? Büyük Taarruz öncesi cephe taktiği. Daha da geri gidelim; Daha henüz İstanbul'dayken (İstanbul İşgali sırasında) Anadolu'ya geçmeden yaptığı planlar. Mesela Hilafeti kaldırma biçimi! Hilafeti kaldırmak müthiş politik bir zeka! Nasıl mı? Hilafet en son kimdeydi? Bizdeydi. Peki şimdi kimde? Yine bizde. Yani en son bizdeydi ve sonsuza kadar bizde kalacak. Bir de Atatürk'ü eleştirme mevzuu konuşulurken konu nasıl oluyor da Hz. Muhammed'e geliyor hiç anlamış değilim. Sanırım bunlar hep Dr. Rıza Nur denen delinin zırvalarını okuyan geçmişteki emperyalist artıklarının sağda solda şehir efsanesi gibi anlattıklarının elli yıl sonra bile hala ortalıkta dolaşıyor olması.

Beyler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları ve şehitler... Bize koskoca özgür bir ülke bıraktılar. Atatürk'ü eleştirirken bunu hiç aklınızdan çıkarmadan eleştirin ama içinde fikir olacak şekilde eleştirin. Yoksa Atatürk Tarih önünde hep haklı çıkacaktır bunu da bilin.

Atatürk konuşulunca konuyu İslam ile ancak şöyle bağlayabiliriz. Atatürk Türkiye Cumhuriyetini kurarak vatanı işgalden kurtararak ve İslam coğrafyasına laikliği getirerek İslama en büyük hizmeti yapmıştır.