Atatürk le ilgili youtubeda tartıştım suç olur mu

HOPPPP BİLADERİMMM YÜRÜ MAHKEMEYEEEE (!)
Türkiye'de kimse beni birşey ile suçlayıp, içeri alamaz. Çok iddialıyım. Dediklerimin hepsi doğru çünkü. :D

eleştiriyi engellemez...

Madde 1 – Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret eden veya söven kimse bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Atatürk'ü temsil eden heykel, büst ve abideleri veyahut Atatürk'ün kabrini tahrip eden, kıran, bozan veya kirleten kimseye bir yıldan beş yıla kadar ağır hapis cezası verilir. Yukarki fıkralarda yazılı suçları işlemeye başkalarını teşvik eden kimse asıl fail gibi cezalandırılır. Madde
2 – Birinci maddede yazılı suçlar; iki veya daha fazla kimseler tarafından toplu olarak veya umumi veya umuma açık mahallerde yahut basın vasıtasiyle işlenirse hükmolunacak ceza yarı nispetinde artırılır. Birinci maddenin ikinci fıkrasında yazılı suçlar zor kullanılarak işlenir veya bu suretle işlenmesine teşebbüs olunursa verilecek ceza bir misli artırılır. Madde
3 – Bu kanunda yazılı suçlardan dolayı Cumhuriyet savcılıklarınca re'sen takibat yapılır.
Görende kanunların harfi harfine uygulandığı kusursuz bir hukuk devletiyiz sanır. :D
Geçiniz.
Para cezasına çevirme de yok. Direkt hapis :D
Hep diyorum. Türkiye'de millet kendini ifade özgürlüğüne sahip sanıyor. Birilerinin hoşuna gitmeyen şeyleri hiçbir suç unsuru teşkil etmeyecek şekilde söyle bakalım. :D Bu sadece Atatürk mevzusunda değil bütün mevzularda böyle.

Ama prensibim gibi birşey. Ben Atatürk arkasından konuşmamaya çalışırım. Ölmüş gitmiş insanlar(istisnalar kaideyi bozmaz) benim için bir anlam ifade etmiyor.

Çünkü ne desek boşluğa düşüyoruz. Mesela dini. Yaptıklarına göre felaket bir ateist gibi görünüyor ama kimse sen nefesini bilemez. Son nefesinde aleyküm selam dediğini yazan ve bunu ayete dayandırıp Müslüman öldü diyen var.

Cenaze namazı Türkçe kılındı diyen var. İnanılmaz bir bilgi kirliliği var.
Bunu konuşmak anlamsız. Milletin boş vakti çok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

-di? Kanun hala duruyor.
30 yıl önce Atatürk'ü yaptıkları yanlıştı desem hayatım kayardı. Şuan böyle bir uygulaması yok.
Yarın Atatürk'ü ilah kabul eden birileri (Var Türkiye tarihinde böyle sapıklar) gücü eline alır (chpden bahsetmiyorum.) benim de üzerimden geçerler şu yazdıklarım için bile. :D

Ghost61TR

Üyecik
Aynen birilerini eleştirirken bile korkuyoruz sonra bide özgür ülkeyiz derler inşallah eskisi gibi olmazda şu kanun kalkarsa insanlar o zaman özgür olur rahat konuşur

Aynen birilerini eleştirirken bile korkuyoruz sonra bide özgür ülkeyiz derler inşallah eskisi gibi olmazda şu kanun kalkarsa insanlar o zaman özgür olur rahat konuşur
Atatürk'e hakaret kanunu kalkamaz. Bu halk o eğitim ve ahlak seviyesine sahip değil. Ana avrat düz gidecek adam çok bu ülkede.

Deliliniz olduğu sürece ne yazarsanız yazın en fazla linç yersiniz.

Hakantoris

Profesör
Türkiye'de kimse beni birşey ile suçlayıp, içeri alamaz. Çok iddialıyım. Dediklerimin hepsi doğru çünkü. :D

Görende kanunların harfi harfine uygulandığı kusursuz bir hukuk devletiyiz sanır. :D
Geçiniz.

Hep diyorum. Türkiye'de millet kendini ifade özgürlüğüne sahip sanıyor. Birilerinin hoşuna gitmeyen şeyleri hiçbir suç unsuru teşkil etmeyecek şekilde söyle bakalım. :D Bu sadece Atatürk mevzusunda değil bütün mevzularda böyle.

Ama prensibim gibi birşey. Ben Atatürk arkasından konuşmamaya çalışırım. Ölmüş gitmiş insanlar(istisnalar kaideyi bozmaz) benim için bir anlam ifade etmiyor.

Çünkü ne desek boşluğa düşüyoruz. Mesela dini. Yaptıklarına göre felaket bir ateist gibi görünüyor ama kimse sen nefesini bilemez. Son nefesinde aleyküm selam diyen ve bunu ayete dayandırıp Müslüman öldü diyen var.

Cenaze namazı Türkçe kılındı diyen var. İnanılmaz bir bilgi kirliliği var.
Bunu konuşmak anlamsız. Milletin boş vakti çok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

30 yıl önce Atatürk'ü yaptıkları yanlıştı desem hayatım kayardı. Şuan böyle bir uygulaması yok.
Yarın Atatürk'ü ilah kabul eden birileri (Var Türkiye tarihinde böyle sapıklar) gücü eline alır (chpden bahsetmiyorum.) benim de üzerimden geçerler şu yazdıklarım için bile. :D
Ülkemizde 3 grup var.
1.Grup: Atatürkçüyüm deyip yaptıklarını yanlış yorumlayanlar. Osmanlıyı yok sayanlar. Laikliği rakı içmek zannederler. Aşırı duyarcılardır.

2.Grup Atatürk'ü sevmeyen Atatürk'ün yaptığı devrimlere anlaşmalara karşı çıkanlar. Bunlar Ağır Osmanlıcılar. İçkici falan derler. Bunlar da aşırı duyarcılardır.

3.Grup Standart Türk İnsanı. Atatürk'e bağlıdır ama aynı zamanda Osmanlı'yı da bilir. İkisini de sever. Yaptıkları işlere karışmazlar. Herkesin kendi hayatını yaşadığını ve kendi yaptıklarından sorumlu olduğunu bilir.

Ghost61TR

Üyecik
Ülkemizde 3 grup var.
1.Grup: Atatürkçüyüm deyip yaptıklarını yanlış yorumlayanlar. Osmanlıyı yok sayanlar. Laikliği rakı içmek zannederler. Aşırı duyarcılardır.

2.Grup Atatürk'ü sevmeyen Atatürk'ün yaptığı devrimlere anlaşmalara karşı çıkanlar. Bunlar Ağır Osmanlıcılar. İçkici falan derler. Bunlar da aşırı duyarcılardır.

3.Grup Standart Türk İnsanı. Atatürk'e bağlıdır ama aynı zamanda Osmanlı'yı da bilir. İkisini de sever. Yaptıkları işlere karışmazlar. Herkesin kendi hayatını yaşadığını ve kendi yaptıklarından sorumlu olduğunu bilir.
Tam bizim ülkeyi özetlemişsin

C* tehliKELi KEL C*

Doçent
Yasaklı
Ekran Alıntısı.PNG

şimdi 28 oldu

defacerGLD

Profesör
Kalktığı an 1 dakika için 1000 tane Atatürk ün kendisini bırak tüm ailesine öyle küfürler yağar ki

invisibled

Asistan
şu yazışmadan da anlıyorum ki, bu ülke milleti gerçekten en kötüsünü hak ediyormuş. zaten o noktaya da geliyor hızla. ne alıp veremediği var bu ülkenin altında bu bayrağın altında yaşayan bu insanların bu ülkenin kurucusu hakkında çok enteresan gerçekten, aslında üniversiteler tarafından bir araştırma konusu haline getirilip nerede eksik bilgi var bu insanlar nasıl böyle düşüncelere sahip olabiliyor araştırılmalı.

ülkeyi ülke yapan, yok olmaktan kurtarmak için zekasını sonuna kadar kullanan, dağılmış bir milleti, türk,kürt,çerkez, aklıma gelmeyen tüm renkleri ile birlik haline getirip büyük zaferler kazanmış. bir büyük lider'in arkasından hala dil uzatmaya çalışıyor olmak, eleştirmeye çalışıyor olmak gerçekten özel sebep gerektirir,

ne hataları yaptığını iddia ediyorsun bilemiyorum, ama oda bir insan hata yapması da gayet normal,
tıpkı bir çok peygamberin bile hata yaptığı gibi.

bir yönetici yada lider olursan bir gün, bazı hataların bilerek yapıldığını da öğrenirsin. strateji bunu gerektirir.

Yandere

Profesör
Yasaklı
Youtube ile fazla ilgilenmiyorlar gerçi Facebook Instagram ve WhatsApp'ı denetim yapıyorlar da Youtube o kadar değil.

Yandere

Profesör
Yasaklı
Youtube'dan birisi bana piç dedi. Cimer'den şikayet ettim beni emniyete çağırdılar, ifademi aldılar. Söven veled olduğu için vazgeçtim anası babasını ağzını yüzünü dağıtmasın diye. Yoksa para cezası bile alırlardı.
Youtubedeki kitlenin %90'ı "veled" zaten hocam :) 2-3 yaşındaki çocuklarla ilgilenmeyip eline telefon tableti dayıyorlar direk.