ATAK'tan Yeni Şov

SARKAT

Profesör
Reaksiyon puanı
68
37018.jpg

TUSAŞ Havacılık ve Uzay Sanayi TAI'de yapımı süren taarruz, taktik-keşif helikopteri T-129'un prototipi P-6 bir kez daha havalandı.

İlk deneme uçuşunu 17 Ağustos 2011 tarihinde gerçekleştiren P-6'nın bu sefer silah sistemleri test edildi.
P-6, burun altına monte edilen makineli tüfekle hedeflere ateş etti.
Deneme atışlarını başarıyla tamamlayan T-129 P-6 taarruz helikopteri havalandığı piste geri döndü.

[video=youtube;QSGZ9xYV8hM]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QSGZ9xYV8hM[/video]

kaynak

bzfdatchqn9zazvbw.jpg
bzfdb5t2ik3xeoh98.jpg
bzfdbfz6qyc5uedss.jpg

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Maaşallah Rabbim Nazar Değdirmesin.
Akşam haberlerde izledim.Gurur duydum.

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
ellerine sağlık bizimkilerin güzel makine

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Allah utandırmasın Türkiye teknoloji alanında da yeni yeni kendine gelmeye başladı inşallah başarılı oluruz...

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Olması gerekende buydu, Tebrikler... Adını neden atak koyduklarını tahmin etmek çok zor değil araştırınca adı üstünde :)

samedsymn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
alet çok ii ve gerçekten korku veren bir karakteri var Tüklere ait olması bizim için bir gurur kaynağı zaten, babamı ikna ettim alacak bitane :p :D

sorgusual

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Birbirimizi öldürmek için icat edilen her şeyden vazgeçtiğimiz zaman insanlıkla gurur duyacağım...

Action3

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Birbirimizi öldürmek için icat edilen her şeyden vazgeçtiğimiz zaman insanlıkla gurur duyacağım...

Bu durum ancak Türklerin dünyanin en kuvvetlisi olduktan sonra gerceklesir.
Osmanli misali gercek huzur ve barasin o zamanda oldugunun kaniti.

Simdi bir bakarsak Osmanli Kibrisi almadan önce Ortodoks hristiyanlar Katoliklerin baski altinda kalip dinlerini bile yasayamamislar. Birbirlerini yimisler ve Osmanli onlarin bile arasini bulmus ve Ingiliz belasi gelesce kadar 350 seneyi geckin baris icinde yasayabilmisler.
Silahsiz bir dünya artik düsünelemez önemli olan silah kimin elinde olmasi, sizin düsünceniz hayalden ibaret ama keske bende olsaydi derdim.

xyz1234

Profesör
Reaksiyon puanı
13
yakışır. polatlı topçu birliği arazisinde yapmışlar atışları...

sorgusual

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu durum ancak Türklerin dünyanin en kuvvetlisi olduktan sonra gerceklesir.
Osmanli misali gercek huzur ve barasin o zamanda oldugunun kaniti.

Simdi bir bakarsak Osmanli Kibrisi almadan önce Ortodoks hristiyanlar Katoliklerin baski altinda kalip dinlerini bile yasayamamislar. Birbirlerini yimisler ve Osmanli onlarin bile arasini bulmus ve Ingiliz belasi gelesce kadar 350 seneyi geckin baris icinde yasayabilmisler.
Silahsiz bir dünya artik düsünelemez önemli olan silah kimin elinde olmasi, sizin düsünceniz hayalden ibaret ama keske bende olsaydi derdim.
Zaten dünyayı bu noktaya getiren şeydir en kuvvetli olma sevdası. Savaşarak, yarışarak huzur bulunabilseydi binlerce yıldır huzur içinde yaşar ve ölürdük. Geriye dönüp baktığında göreceğin şeyler kan ve ıstırap. Savaşan tüm insanlar da "bir gün bitecek" umuduyla ölmüş. Onların vasiyetini yerine getirmemek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Babamı öldüren silah, bir gün tüm insanların sebebi olacak. Uyanmak için benim gibi acı çekmenize gerek yok, görmeye çalışın yeter...