Asus Zenfone Max İncelemesi ve Kullanıcı Görüşüm

Asus Zenfone Max'i alırmısınız?

• Evet Alırım

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır Almam.

Kullanılan: 1 100.0%

• Kullanılan toplam oy
    1

Bu konuyu okuyanlar

uufuukyilmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Son zamanlarda telefon üreticileri batarya performansı ile göz dolduracak modeller tanıtmaya başladılar.Lenovo’dan sonra Asus’ta bu modellere hızlı bir giriş yapıyor.Orta segment özellikleri ile donatılan bu yeni arkadaşımızın isimi Zenfone Max…Tam tamına 5000 mAh bataryası var…Dilerseniz gelin birlikte bu canavarın özelliklerine yakından bakalım.

Tasarım:
Yazının başında belirttiğimiz gibi telefon 5000 mAh batarya’ya sahip ve bu yüzden bu durum tasarım’a biraz yansımış durumda.

Tahmin edebileceğiniz gibi batarya boyutu büyüdükçe bataryayı inceltmek oldukça zor.Asus bu durumu göz önünde bulundurarak telefonun kenarlarını ince tutmuş ve metal görünümlü bir çerçeve kullanmış,böylece telefon ele daha iyi oturuyor ve tutarken herhangi bir düşme endişesi yaşamıyorsunuz.Bu arada unutmadan belirtelim telefonun ağırlığı 202 gram.
OA7oqn.jpg

Cihazın arka kısmında bizi kameranın sağ ve sol kısmına simetrik şekilde konumlandırılmış çift ton led flaş ve lazer oto fokus karşılıyor.Simetrik bir görüntü oldukça hoş bir hava katmış.Arka kapak ise deri hissiyatı veren plastik malzemeden yapılmış.
Cihazın sol tarafı boş ve sağ tarafında ses arttırma,azaltma ve güç butonu bulunuyor.Asus bu seride Zenfone 2’de ki ses tuşlarını arkaya konumlandırmaktan vazgeçmiş..Üst kısımda gürültüyü azaltan ikinci mikrofon ve 3,5 mm’lik jack girişi bulunuyor.Alt tarafta ise klasik olarak ana mikrofon ve micro usb 2.0 girişi bulunuyor.

Ekran
Asus bu telefonunda 450 nit parlaklık ve 178° görüş açısı sunan 5.5 inch 1280×720 HD bir ekrankullanmış.Bu ekranı Corning’in en son çıkan ekran koruma teknolojisi Gorilla Glass 4 koruyor.
Wk17ZQ.png

Donanım:
dsadsadsadsa.jpg

2 GB Ram
16 GB Hafıza (64 GB’a kadar SD Kart Desteği
Qualcomm Snapdragon 410 Cortex A53 4 Çekirdekli 1.2 GHz
Adreno 306 GPU
5,5 ” HD IPS Ekran
Android Lollipop 5.0
13 MegaPixel f 2/0 çift ton led flaşlı lazer oto fokuslu arka kamera
5 MegaPixel selfie kamera
5000 mAh batarya
4G Desteği

Kamera:

Daha önce ki serilerinde oldukça fazla kamera modu sunan Asus bu cihazda da geleneği bozmamış ve bizi aynı kamera modlarıyla karşılıyor.
kamera.jpg

Cihazda bulunan çift ton led flaş ve lazer oto fokus ile gerçekten iyi sonuçlar çıkarıyor.Cihaz ile çektiğim fotoğrafları aşağıda ki linkten inceleyebilirsiniz.

zenfone max kamera
Batarya:

Gelelim cihazın en iddalı yerine, cihaz 5000 mAh pil ile mükemmel bir kullanım süresi sonuyor.Şöyle söyleyeyim:cihazı test ettiğim süre boyunca açtığım uygulamaları hiç kapatmadım ve full parlaklık ile gezdim.(Bataryayı daha çabuk bitirmek için elimden geleni yaptım.)Buna rağmen 3 gün’e varan bir kullanım verdi..Eğer cihazı kullanırken parlaklığa wifi-mobil veri kapatmaya dikkat ederseniz.3 gün kesin bir kullanım süresi elde edebilirsiniz.

max1.png

Cihazın en beğendiğim kısımlarından biri de powerbank özelliği:Düşünün arkadaşlarınızla akşam bir mekanda oturuyorsunuz.Arkadaşınızın şarjı bitti ve telefonu kapandı.Cihazın OTG üzerinden diğer telefonları şarj etme özelliği sayesinde kutu içerisinden çıkacak olan aparatla diğer telefonu bağlayıp ona enerji aktarabilirsiniz.

“Sınırları Zorlayın!”

asdasdsadsa-1.png
Cihazı kullanırken kullanım süremi not ettim dilerseniz bakabilirsiniz:

25.02.2016 |20:20 %100
26.02.2016 |09:50 %72
27.02.2016 |11:20 %40
27:02.2016|20:20 %2
Cihazın şarjı bittiği zaman şarja taktım ve şarj olma süresi:

27.02.2016 |20:20 %2
27.02.2016|22:35 %50
28.02.2016|01:20 %100
Cihazın şarj olma süresi dikkatinizi çekmiş olabilir.Kutu içerisinden 1 Amper şarj adaptörü çıktı.Bende ki cihaz “engineering sample” yani mühendislik örneği bu yüzden satışa çıkacak olan sürümün adaptör özellikleri farklı olabilir

Yazımızın sonuna geldik,bu yazıda Zenfone Max‘i kullandığım süre boyunca edindiğim tecrübeleri ve telefonun temel özelliklerini anlattım.Alınabilirlik konusunda ise:şarj sizin için ön planda ise mutlaka almanız gereken bir cihaz.999 TL fiyatına göre gerçekten başarılı.Sürç-i lisan ettiysem affola.

Son düzenleme: