Asus Zenfone Kullananlar Kulübü

efekan198

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Selam arkadaslar, ben de Zenfone 5 alarak aileye katildim. Ben metal cerceveli (metal bumper) kiliflarin ne kadar kullanisli oldugunu merak ediyorum, bi kac yerde telefonu ciziyor falan gibi yorumlar gördüm, kapakli kilif almak istemiyorum, silikon kiliflar da cok kötü duruyor.
Titanyum tarzi baya hos duruyor zarar vermiyor sanirim izmirde var da daha para toplayamadim[emoji4] [emoji4] [emoji4]

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar telefon alıcam fakat en fazla 800-900 lira verebilirim. Benimde uzun zamandır arastırdığım zenfone 6 var aklımda. Gittim gördüm 5 ele tam oturuyor ama kamerasından solayı 6 yı istiyorum. Benim iki sorum var.
-a4 kağıdını çektiğimde yazıları tam okuyabilir miyim ( zenfone 6 veya 5 far etmez)
-kameraları arasında fark var mı?
Sağolun şimdiden.

staryum

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar telefon alıcam fakat en fazla 800-900 lira verebilirim. Benimde uzun zamandır arastırdığım zenfone 6 var aklımda. Gittim gördüm 5 ele tam oturuyor ama kamerasından solayı 6 yı istiyorum. Benim iki sorum var.
-a4 kağıdını çektiğimde yazıları tam okuyabilir miyim ( zenfone 6 veya 5 far etmez)
-kameraları arasında fark var mı?
Sağolun şimdiden.
5'in 8 mp kamerası var ben a4 çekiyorum ve okuyorum sıkıntı olmuyor. 6'nın ise 13mp kamerası var a4 ü zf5 ile çektiğinden daha iyi okursun.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar tavsiye edermisşniz zenfone 6 yı yoksa bekleyip xiami falan mı almalı

lordreis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir ara banada oldu güncelleme ile geçti hepsi suan telefonun sarjından memnunum

- - - Mesaj Güncellendi - - -

YA HİÇ NUZAMANA KADAR ZENFONE 5 ŞİNİ YADA 6 SINI DÜŞÜREN VARMI EKRAN HAKİKATTEN SAĞLAMMI ??? BENDE ASUS ZENFONE 5 KULLANIYORUM TELEFONDAN MEMNUNUM AMA EKRANINI SAĞLAMLIĞI GERÇEKMİ MERAK ETTİM ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
3 gün sonra alacağım bu telefonu herşeyi araştırdım, aklıma yattı. sadece merak ediyorum 7 gün sonra asus yeni modelini piyasaya sürecek. bir anda fiyat düşmesi falan olur mu acaba? çünkü 3 gün için fazladan para bayılırsam üzülürüm

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
3 gün sonra alacağım bu telefonu herşeyi araştırdım, aklıma yattı. sadece merak ediyorum 7 gün sonra asus yeni modelini piyasaya sürecek. bir anda fiyat düşmesi falan olur mu acaba? çünkü 3 gün için fazladan para bayılırsam üzülürüm
Olmaz bi anda 1 seneye anca düşer.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,073
sistem güncellemesi olarak 450 mb dosya indiriyor ama yükleme kısmına gelince yeniden başlatıp hata veriyor cihaz neden olabilr ?

Emre Krcgl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zenfone6 donma yapiyor vs soylemler duydum ve anroid ile intel uyumlu calismiyormus gibi seyler soylediler yani bu dediklerim oluyor mu acil cevap bekliyorum ona gore alicam ve guncellemede sikinti cikti mi onuda soylerseniz iyi olur (Zenfone6 icin)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende bu gün zenfone5 aldım ama tuş sesini kapatamadım klavyeden yazı yazarken tuş sesi geliyo yardımcı olabilicek olan var mı?

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
arkadaşlar bende bu gün zenfone5 aldım ama tuş sesini kapatamadım klavyeden yazı yazarken tuş sesi geliyo yardımcı olabilicek olan var mı?
Klavyedeki Tr yazan yeri basılı tutunca ayarlar simgesine tıkla oradan ayrılabilirsin.

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Zenfone 6 inci almayi dusunuyordum ki artik vazgectim. Zenfone 2'yi bekleyecegim.. Fiyati 1000 lirayi gecmeyecektir. Ve piyasayi alt ust edecektir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
# Aynı kamera sıkıntısı bende de var. Sanki cihaz 13 mp degil gibi. On kamera da sanki kotu cekimler var. Sorun yasamayan bir arkadaş örnek bir resmi yollarsa kiyaslama imkani olur.

# Ayrica kapatip açmalarda donmalar oluyor.

# pilin kapatilista %15 iken sabah acarken %37de olmasi nasil bir durum. Bunu yasayan oldu mu?

# Son olarak cihaz her açılışta sd karti yeniden okuyor ve bildirim olarak tutuyor. Bu herkeste ayni mi? Sorun degil ama cam sıkıcı.

Mr.Awesome

Asistan
Reaksiyon puanı
0
# Aynı kamera sıkıntısı bende de var. Sanki cihaz 13 mp degil gibi. On kamera da sanki kotu cekimler var. Sorun yasamayan bir arkadaş örnek bir resmi yollarsa kiyaslama imkani olur.

# Ayrica kapatip açmalarda donmalar oluyor.

# pilin kapatilista %15 iken sabah acarken %37de olmasi nasil bir durum. Bunu yasayan oldu mu?

# Son olarak cihaz her açılışta sd karti yeniden okuyor ve bildirim olarak tutuyor. Bu herkeste ayni mi? Sorun degil ama cam sıkıcı.

Cihazın açılırken ekrana gelen yazıların kasması doğal aynı zamanda cihazı kapatıp açtığında da SD Card'ın eklendiğini bildirmesi doğal. Onlar bir sorun değiller. Zenfone 6 kamerası gündüz çekimlerinde güzel sonuçlar veriyor aynı şekilde ön kamerada fakat gece performans düşüyor noise artıyor. Teknoseyirde eğer aratırsan bir sürü resim örneği bulabilirsin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar telefonu play stordan güncelledim karşıma bişi çıktı güncelle dedim hata verdi şu na kapandı ve açılmıyor lütfen yardım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende zenfone 5 aldım 2 haftadır kullanıyorum ancak henüz kılıf bulamadım aslında var ancak kalitesinden şüphe duyduğumdan ve telefona zarar verebileceğinden almadım ne yapmalıyım
biri yardım etsin..

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
arkadaşlar bende zenfone 5 aldım 2 haftadır kullanıyorum ancak henüz kılıf bulamadım aslında var ancak kalitesinden şüphe duyduğumdan ve telefona zarar verebileceğinden almadım ne yapmalıyım
biri yardım etsin..

İnternetten araştırın mutlaka gittigidiyor, hepsiburada gibi alışveriş sitelerinde olması gerekir sipariş verebilirsiniz.

karagozum46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar yeni güncelleme geldi yüklemeye çalışıyorum... deneyip fikirlerimi belirtcem.

legolas140

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Zenfone 6 yı yaklaşık 2 aydır kullanıyorum.Gayet memnunum.İlk aldığımda batarya sorununu bende yaşadım.Cihazımı rootlayıp batarya kalibrasyonunu yaptıktan sonra yüzde göstergesi kendine geldi.Greenify , root explorer , titanium backup , xposed gibi programları kullanarak batarya performansını hatrı sayılır bir şekilde arttırdım.Normal kullanımda 2 günü çıkarıyor.Sorularınızı dm den cevaplayabilirim.Yeni almayı düşünen arkadaşlar için Zenfone 2 nin 4gb ramli versiyonunun ülkemize gelip gelmiyeceğini öğrendikten sonra karar vermesini tavsiye ederim.

lordreis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus zenfone 5 kullanıyorum dün arkadaşlarla dolaşırken herkez eldivenini cıkararak akıllı telefonları ile uğraşıyorlardı asus farkını yine gösterdi Eldiven modu ile herkezin taktirini kazandı :D

lordreis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Millet Dalga geçmeyin ama ben bu zamana kadar telefonu 6 mp de kullanıyormuşum telefonu alalı 3 ay oldu bu gün fark ettim telefon ototmatik 6 mp de foto çekiyo siz kamera ayarlarından 8 mp alabiliyorsunuz belki benim gibi birkaç kişi olurda onlarda sonrdan görürlerse kaybettikleri zamanı iyi ölüm süzleştiremzler diye söyleyeyim dedim hadi iyi günler :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

güncelleme ile alakalı kimsenin fikri yok galiba

Hangi güncelleme ? en son birtane geldi bana ondan sonra telefonun şarjı uzamaya başladı 1 günü çok rahat çıkarıyor eskisi gibi değil bu arada ASUS zenfone 2 çıkıyor acayip süper bir telefon foto çekiminde yeni telefonların hepsini eziyor :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar sizce zenfone 2 beklemeye değer mi yoksa zenfone 6 mı almalı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar zenfone 6 aldım kapağını açamadım nasıl açılıyor bide kartımı kestirmem mi gerekiyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba Arkadaşlar, ben de zenfone 6 almayı düşünüyorum. Ama benim için kriter not alabilmek telefon üstüne. Yani aslında bu yüzden note 4 almayı düşünüyordum ama fiyatlar çok uçuk ve asus zenfonu farkedince de eğer not almamı sağlayabilirse bunu almanın daha iyi olacağını düşündüm. Aslında not almak gibi bir özelliği pek bilinmiyor sorduğum satıcılarca. Ama aşağıdaki linkteki işlev benim için yeterli. Youtube'da ASUS ZenFone 6_手套模式開啟測試 2 yazarsanız çıkan videoda kalemle yazma gösteriliyor. Yani kurşun kalemle not alabiliyorsunuz telefon ekranına. Burda önemsediğim nokta yazma hızı. Note 4'e yazmayı denedim ve gerçekten çok hızlı ve benim berbat ötesi yazımı bile algıladı. Toplantı sırasında çok hızlı yazmak gerek yani bir kağıda nasıl not düşüyorsak aynı hızda yazabilmeliyiz. Bu yetenek zenfone'da var mı acaba? Note 4 bu konuda rakipsiz biliyorum. Ama ben el yazısını tanıyıp normal fonta dönüştürebilsin gibi ileri özellikler istemiyorum. Yukardaki linkte videoda gösterildiği gibi paint gibi bir ekrana yazayım ve onu kaydedeyim yeter. Lütfen kalemle yazma hızı hakkında bilgi verebilir misiniz?