Asus Zenfone Kullananlar Kulübü

lordreis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ya herkez ASUS çok iyi diyor fakat bir türlü çıkardığı akıllı telefonu beğendiremiyoruz. ben 2 aydır kullanıyorum telefon çok iyi çok hızlı oyunların hepsi çalışıyor biraz şarj sorunu var gibi ama o alışılıyor kullanmaya başladıkça öğreniyorsunuz neyin nasıl olduğunu. telefonu okula götürdüümde herkez çok kötü telefon asusun ilk telefonu iyi değildir diyor ya mantıklı düşününce madem ilk telefonlar kötü oluyor asus bunu hiçmi düşünmedi adamlar ilk telefonunu yapıyor ve kötü çıkacak bence saçma bir firma niye kötü mal çıkarıp kendi ismini lekeletsinki ?? asus zenfone 5 bence tam iş telefonu oyun oynanır fakat daha çok net ile ilgili işlerde çok ama çok iyi iş çıkarıyor çoğu markanın telefonlar 1.500tl olan telefonlarını görüyorum asusun onlardan hiçbir farkı yok hatta daha iyi çıkıyor onların 1gb ram varken asusta 2gb var belki onların telefonunun şarjı çok azda olsa daha çok dayana bilir fakat alt üstü 10-dk için 800 tl daha fazla vermekte çok saçma geliyor neyse bunlar benim düşüncelerim ama asus çok iyi bir iş çıkarmış ama değerini anlayabilene.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

BİLMİYORUM s3 den gündüz çok iyiyi çekiyor fakat geceleri s3 odaklanan yeri güzel çekiyor ama asus sadece odakladığı yeri değil heryeri ayrıntılı çekiyor bu konu biraz tartışılır ama bana göre iyi çekiyor.

BİLMİYORUM s3 den gündüz çok iyiyi çekiyor fakat geceleri s3 odaklanan yeri güzel çekiyor ama asus sadece odakladığı yeri değil heryeri ayrıntılı çekiyor bu konu biraz tartışılır ama bana göre iyi çekiyor.

lordreis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bime zenfone 5 geliyor 599 TL sizce nasıl akrabaya alcamda şarjı nasıl en önemliside ?
piyasadaki zenfone 5 ile aynı değil ben tavsiye etmem internet hızı ön kamerası ekran kalitesi çok düşük şarjını bilmiyorum çift hatlı ama 1.2 ghzlik telefonda çift hattın olsa ne işe yarar bence parana yazık edersin alacaksan piyasadaki orjnl asus zenfone 5 al ben de zenfone 5 kullanıcısıyım memnunum internette gayet başarılı :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bnde zenfone 6 var kamerayı açarken hiç kamera bulunamadı diyor ne yapmalıyım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selamlar
telefonu akşam tam şarjda (%100)bırakıyorum sabah uyandığımda %2 lerde nedir anlamadım çözüm önerisi olan var mıdır telefon henüz 1 aylık

Liaxy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de eşime aldığım telefonda aynı problemi yaşıyorum. 3g yi kapatmam söylenmişti, öyle sorun çözülüyor sanki ama pek de inceleyemedim telefon eşimde olduğu için. Bir deneyin isterseniz.

çok tşkr ederim bende deneyim bi eğer olursa çok iyi olacak bazılarıda bulunduğun semtin alıcılarıyla ilgili dedi tamamen türkcelle atıolar suçu bilemedim ama bu 3g oayına bi bakayım eğer olursa minnettar olurum

CiiixXx

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Bim'de satılacak model Zenfone 5 Lite modeli. Donanım olarak Zen5'ten düşük, fiyatı da düşük haliyle.

ya herkez ASUS çok iyi diyor fakat bir türlü çıkardığı akıllı telefonu beğendiremiyoruz. ben 2 aydır kullanıyorum telefon çok iyi çok hızlı oyunların hepsi çalışıyor biraz şarj sorunu var gibi ama o alışılıyor kullanmaya başladıkça öğreniyorsunuz neyin nasıl olduğunu. telefonu okula götürdüümde herkez çok kötü telefon asusun ilk telefonu iyi değildir diyor ya mantıklı düşününce madem ilk telefonlar kötü oluyor asus bunu hiçmi düşünmedi adamlar ilk telefonunu yapıyor ve kötü çıkacak bence saçma bir firma niye kötü mal çıkarıp kendi ismini lekeletsinki ?? asus zenfone 5 bence tam iş telefonu oyun oynanır fakat daha çok net ile ilgili işlerde çok ama çok iyi iş çıkarıyor çoğu markanın telefonlar 1.500tl olan telefonlarını görüyorum asusun onlardan hiçbir farkı yok hatta daha iyi çıkıyor onların 1gb ram varken asusta 2gb var belki onların telefonunun şarjı çok azda olsa daha çok dayana bilir fakat alt üstü 10-dk için 800 tl daha fazla vermekte çok saçma geliyor neyse bunlar benim düşüncelerim ama asus çok iyi bir iş çıkarmış ama değerini anlayabilene.

Cihaz Asus'un ilk telefonu değil. Daha önce de telefon çıkarmıştı piyasaya.

Asus dünyanın en iyi telefonunu rahatlıkla üretebilecek kapasitede bir firma. Ama Android yazılım ve geliştirmeler konusunda biraz sıkıntı var gibi. Sürekli güncelleme vermesi bu yüzden galiba. Bir yeri düzeltirken başka bir özelliğini bozuyorlar. Son güncellemede şarj daha hızlı tükeniyor. Ama telefon daha hızlı. :D

Her telefonda olduğu gibi ufak tefek sorunları oluyor cihazın. Buna bir de yanlış kullanımda eklenince telefonu kötülemek en basit çözüm :D

Bende Zen6 var. Cihazı ilk kez gören duyan arkadaşlarım arasında cihazı beğenmeyen pek yok, fiyatını duyunca beğenileri daha da artıyor genelde. Beğenmeyenler ise genelde dünyanın parasını verip aldıkları son model telefonlarla kıyaslayanlar.

Cihaz tasarımı, donanımı, arayüzü, bataryası, ve fiyatı bir araya geldiğinde çok iyi. Kesinlikle kalite kendisini gösteriyor.

Kamera konusu ise göreceli bir durum, üst düzey fotoğraf makinesi kullananlar veya iyi kamerası olan telefonlardan bu telefona geçen veya çekilen fotoğrafları inceleyenler kötü diyor. Eski telefonlardan bu telefona geçenler, makine kullanmayanlar hayran kalıyor.

Benim fikrim ise kamera uygulaması ve modları çok iyi, kamera ise iyi sayılır. Sonuçta telefon kamerası, benim için fazlasıyla yeterli. Bilboard reklam afişi basmayı düşünmüyorum, veya kocaman bir portre resmi filan. Çektiğim anlık fotoğraflara telefondan veya bilgisayardan bakmak istiyorum sadece.

Fotoğrafçılıkla ilgiliyim, makinem var, gerektiğinde kullanırım.

Kısacası siz telefondan memnunsanız gerisini boş verin. :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler dun zenphone 5 aldim bugun güç dügmesi ve ses düğmeleri bozuldu ne yapmaliyim acil yardim edermisiniz

lordreis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler bana suan bir guncelleme geldi asus software update diye birsey geldi bu nedur bilen varmı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar ben dün asus zenfone 5 aldım gece farkettim alttaki Home ileri geri tuşlarının ışıkları yanmıyor. Normali mi böyle yoksa benim telefonumda bir sorunmu var acaba ?

orcnd

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
255
ışık yok bence telefonun en büyük eksiği bu. karanlıkta sinir bozucu oluyor kullanmak

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar zenfone 5 alalı 4 gün oldu ön kamerada sorun var galiba kendime doğru tuttuğumda yüzümü algıladıktan sonra pembeleşmeye başlıyor ve gittikçe koyulaşıyor biraz çeviriyom sağa sola düzeliyo bu sorunla karşılaşan varmı birde arada dalgalanma oluyo ön kamerada lütfen yardım mağazadan aldım değişim yapabilirmiyim veya iade alırlarmı? Başına Gelen varmı?? Çözümü varmı?? Başka taraflara tuttuğumda sıkıntı yok yüzü algılayınca yavaş yavaş pembeleşiyo ? Lütfen Yardım çokmu pimpirikliyim bilmiyorum ama önemsemeyip geçende olmuştur belki bazen olmuyo bazen oluyo pembeleşme ve dalgalanma?

Sen zen 5 piyasadan kalkinca garantiye ver zen 6 verirler ben 4 gun sonra zen 6 aliyom

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bir sorum olacak telefon görüşmesi yaparken 4-5 dk sonra birden görüşme kesiliyor sizdede bu sorun var mı yada bunun bir çözümü var mı?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Zen 6 3 saat yada 1 gun sonra elimde cok merak ediyom ya :D siparis verdim de :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
zefone 5 yeni aldım wifi bağlatı sorunu var kimlik doğrulanamadı hatası veriyor bağlanamıyor. acil yardım.

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Arkadaşlar bu kilit ekranının duvar kağıdı bit türlü değişmiyor neden acaba bir fikri olan varmı? Acaba nova kullandığım için mi olmuyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selem ben de zen 5'i aldım 15 gün önce çok memnundum ancak müzik sesi ve ekran parlaklığı biraz düşüktü biyakınıma verdim ve dün zen 6'yı aldım 1 günlük deneyimime göre şarj çok güzel akşam 12 gibi çektim şuan %20 civarında kullanım periyodu biraz oyun biraz face mesaj boll görüşme bence bir akıllı telefon daha nasıl bukadar fazla şarj tutabilir ki sorarım siz değerli insanlara...

karagozum46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zen 6 kullanıcısı olarak bişi sorma isterim asusun destek sitesinde kaynak kodu bölümündeki yazılımlar ne işe yarar sizce teşekkürler

bnm34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba
Zenfone 6 alarak aileye katıldım. Ben de tavsiye ederim. Asus destek konusunda çok iyi hemen cevap alabiliyorum.
* Bu telefon için pc suite progami var mi?
* Kamera 13 mp çektiğim resim sanki kaliteli değil. Çekim sonrası yakinlastirinca bu çok belli oluyor. Telefonun çözünürlüğü düşük ama pc de de bunu bu şekilde göstermesi normal mi ?

Kuvvetmira

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Zenfone 5 sim karti nasil takiliyo arkadaslar bimden aldimda takamadik kırcakmiyiz simi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonu dün sabah şarjdan çıkardım akşam %1 kaldı bitsin diye video filan izledim baktım bitmiyor yattım bugün akşam 17 civarında bitti bu sorun çözülürmü bilmiyorum ama zenfone 6'mdan memnunum hepsiburadadan orijinal kılıf aldım beyaz ama gelmedi kadgoda daha bu arada daha öncede belirttiğim gibi zen 5 almıştım ona ekram filmi çektirdim teknosadan o telefonu bi yakınıma verdim oda merdüven basamağının köşesine ekranın üstüne teknosadan çektikleri film parça parça olmuş ama ekranda bişi yok...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selam arkadaslar, ben de Zenfone 5 alarak aileye katildim. Ben metal cerceveli (metal bumper) kiliflarin ne kadar kullanisli oldugunu merak ediyorum, bi kac yerde telefonu ciziyor falan gibi yorumlar gördüm, kapakli kilif almak istemiyorum, silikon kiliflar da cok kötü duruyor.

staryum

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Selam arkadaslar, ben de Zenfone 5 alarak aileye katildim. Ben metal cerceveli (metal bumper) kiliflarin ne kadar kullanisli oldugunu merak ediyorum, bi kac yerde telefonu ciziyor falan gibi yorumlar gördüm, kapakli kilif almak istemiyorum, silikon kiliflar da cok kötü duruyor.
Metal bumper bende alıcam da araştırıyorum daha ya