ASUS R541SA Notebook RAM Takma

Tursu_Bidonu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar merhabalar, dizüstü bilgisayarımın modeli ASUS R541SA. Eski bir model olduğu, performansı da ona göre olduğu için daha ziyade günlük kullanım, internete girmek için kullanıyorum. 2 GB da RAM'i var. Ben biraz daha bilgisayarda hızlı gezinmek, performansını arttırmak, cihazın hantallığını biraz hafifletmek için RAM takviyesi yapmak istedim. Technopat.net'teki RAM takma rehberinden, çeşitli sitelerden bilgi edinmeye çalıştım ama daha önce hiç notebook sökme işlemi yapmadığım için, bir de bu modelle alakalı neredeyse hiç bir video, rehber bulamadığım için sizlere danışmak istedim. Bu modelde RAM takma işlemini nasıl yaparım? Ve bu RAM takviyesinin bilgisayarın performansına gözle görülür bir katkısı olur mu? Yardım ederseniz memnun olurum, şimdiden teşekkürler...

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,228
CPU-Z üzerinden belleğe bakabilirsiniz.

Tursu_Bidonu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
CPU-Z üzerinden belleğe bakabilirsiniz.

CPU-Z üzerinden baktım ama slot 1, slot 2 boş gözüküyor. Sebebini anlamadım. Benim merak ettiğim, bu modelde içini açıp RAM takmanın nasıl olacağı. Çünkü internetten baktığım videolarda notebook'lar markalarına göre farklı şekillerde açılıyor, bazı modellerde de onboard oluyor galiba. Eğer bu model onboard değilse, zarar vermeden takabilir miyim, onu öğrenmek istedim. Bilgileriniz paylaşırsanız memnun olurum...

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,228
Onboard bellek var gibi hocam. Yenisi eklenemiyor sanırım.

Tursu_Bidonu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Onboard bellek var gibi hocam. Yenisi eklenemiyor sanırım.

Hadi ya... Aklıma da geldi aslında slotlar falan boş gözükünce de yine de bir araştırayım dedim. O zaman RAM takviyesi yapılmaz hiçbir şekilde bu modele, değil mi? Onu bileyim de boşuna uğraşmayayım madem.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,228
Hadi ya... Aklıma da geldi aslında slotlar falan boş gözükünce de yine de bir araştırayım dedim. O zaman RAM takviyesi yapılmaz hiçbir şekilde bu modele, değil mi? Onu bileyim de boşuna uğraşmayayım madem.
Ben öyle gördüm hocam. Bellek slotu değil onbıard bellek vardı.