Öneri DDR4 Ram Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

KayraSak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Arkadaşlar, merhaba tanıdık bir abimin tavsiyesi üzerine bilgisayarıma RAM takviyesi yapmak istiyorum. Daha önce böyle bir işlem yapmadığım için çoğu şeyi bilmiyorum. ShiftDelete olsun veya başka siteler olsun biraz araştırma yaptım. Fakat nasıl bir RAM alacağımı hâlâ bilmiyorum. CL, MHz değerleri gibi uygun ürünler bakmaya çalıştım fakat anlayamadım. Halihazırda bilgisayardaki ramin aynısına baktım fakat hem 4 GB olduğu için hem de çoğu yerde bulunmadığı için onu alma şansım çok düşük. 8 GB bir RAM takviyesi yapmak istiyorum. Yardımcı olduğunuz için şimdiden teşekkürler. Bütçe ile ilgili bir sorun yok belirtmek isterim.

Anakartım: Lenovo SKYBAY
İşlemcim: İntel i5 6400

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    18.7 KB · Görüntüleme: 62
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    20.3 KB · Görüntüleme: 56

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078

2133 mhz ramler TR de doğru dürüst kalmamış bile. Yani senin ramin. Olanda ateş pahası. Uyum sorunu ,yine şansa kalmış. Kingstonda uyum sorunu pek olmaz. Al bunu,geç

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356

KayraSak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9

Mr.Tyln

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
Ram seçerken evvela anakartını tanıyacaksın anakartın kaç mhz e kadar destekliyor öğreniceksin ve ona göre seçim yapacaksın bugün çoğu anakart 3000 3200 mhz destekliyor minimum. Çok eski bir anakart kullanıyorsan bu durum değişebilir. Ram mhz değeri ne kadar yüksek olursa o kadar iyi oluyor işlemci performansı için. Corsair vengeance ramleri tavsiye edebilirim sorunsuz ramler.