Yardım Asus Laptop açılırken geri kapanıyor

Bu konuyu okuyanlar

Punisher12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba elimde 5 6 yıldır kullandığım asus marka bir laptop var. Yaklaşık 3 4 haftadır bazen kapatıp kenara koyduktan sonra ertesi sabah açılmıyor, bios ekranına falan giriyordu. 2 3 kere böyle olduktan sonra kendim bir şeyler deneyip açıp kullanmayı başardım. Fakat oyun oynarken birden ekran karıncalandı ve kapandı. O gün bu gündür hala açılmıyor. Power tuşuna bastığımda veya adaptörü laptopa taktığımda açılma sesi tarzı ses geliyor fakat 2 3 saniye geçiyor biosa giriyor ve kapanıyor. Her açmaya calistigimda daha da uzun açılmamaya başladı. Yardımcı olur musunuz?

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Bakımını yapman lazım. Donanımsal sıkıntı oluşmuş olabilir.

Punisher12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Donanımsal olarak pek bir bilgim yok temizlik açısından fakat fiziksel olarak elimden geldiğince hallettim. Sorun şu ki bilgisayarı açınca tetikleniyor 2 3 saniyede biosa girip geri kapanıyor. Ve 2.deneyişimde daha kısa sürede kapanıyor.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Donanımsal olarak pek bir bilgim yok temizlik açısından fakat fiziksel olarak elimden geldiğince hallettim. Sorun şu ki bilgisayarı açınca tetikleniyor 2 3 saniyede biosa girip geri kapanıyor. Ve 2.deneyişimde daha kısa sürede kapanıyor.
Başka adaptör ile deneyin.

Punisher12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elimde başka adaptör yok fakat klasik batarya sorunu yaşıyordum. Prizden çektikten 15 20 saniyede kapanıyordu ama ayni işlemleri bataryasiz prize takılı denedim fark yok. Bir tamirciye götürdüm ilk aklıma gelen oydu adaptöründe sorun yok dedi.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Elimde başka adaptör yok fakat klasik batarya sorunu yaşıyordum. Prizden çektikten 15 20 saniyede kapanıyordu ama ayni işlemleri bataryasiz prize takılı denedim fark yok. Bir tamirciye götürdüm ilk aklıma gelen oydu adaptöründe sorun yok dedi.
Bence bakım yapın bir de öyle deneyin.

Punisher12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bakım derken elimde imkanı olabilecek ne ile yapabilirim? Yüzeysel olarak temizleme gibi mi

Punisher12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kusura bakmayın bir süredir erişemiyordum. Toz vs temizliği yapmıştım ama yüzeysel olarak. Herhangi bir yere götürsem macun için ne kadar alırlar. Arıza için götürdügümde anakart sorunu var dediler. 250 tl max tutar dediler ama karşılayamayacağım için soruyorum.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Kusura bakmayın bir süredir erişemiyordum. Toz vs temizliği yapmıştım ama yüzeysel olarak. Herhangi bir yere götürsem macun için ne kadar alırlar. Arıza için götürdügümde anakart sorunu var dediler. 250 tl max tutar dediler ama karşılayamayacağım için soruyorum.
çok tutmaması lazım.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988

Ne yalan söyliyim iyi fiyat söyleşmişler. Yerinde olsam tamir ettirirdim. O paraya bisiklete zırhlı lastik alınır sizde tabi.

Bizde zırhsız adam akıllı lastik 500 TL üzeri neredeyse.

Punisher12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kusura bakmayın arkadaşlar uzun zamandır foruma erişemiyordum. Bilgisayara konuyu açtığım günden beri dokunmadım açayım dedim yine biosa girdi sürümü win 8den 7ye çektim açıldı fakat bir sorunum var yine ayni şekil gidecek gibi sorun ne olabilir anakart arızası denilmişti anakart arızası varsa pc açılması normal mi bir de bios sıfırlamış tarihi geri atmış
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar bir de şöyle bir sorun var fotoğraf direkt ekleniyor mu forum kurallarında bilmiyorum fakat bilgisayarın bu fanı çalışmıyor ve soldaki usb girişi dişlileri hasar görmüş usb takacak 2 yerim var zaten (foto yüklerken hata veriyor atamadım)